Вибір коронок для свердління отворів під розетку

Коронка для підрозетників. Яку вибрати


Вибір коронок для свердління отворів під розетку

 

Вибір коронок для свердління отворів під розетку

 

Якщо ви думаєте, що отвір під розетку — «справа нікчемна», видовбати його можна чим завгодно, то ви явно застрягли в минулому столітті. Сьогодні існують спеціальні свердла-коронки, які дозволяють робити підрозетники швидко, точно і дуже обережно. Вони активно використовуються не тільки при первинних будівельних роботах, а й при косметичному ремонту. Уявіть, як буде виглядати дорога плитка після «колупання чимось»? Але ж часто нова розетка виявляється потрібною вже після проведених облицювальних робіт. А ось правильно підібрана коронка залишить ідеальний отвір, з потрібним діаметром і глибиною, без відколів і тріщин.

Я вважаю, що дана стаття стане актуальною і для будівельників-професіоналів, і для ремонтників-любителів.

Прочитавши її, ви отримаєте всю необхідну інформацію про свердлильних коронках:

 • які різновиди їх бувають;
 • яка коронка краще для цегли;
 • яка для бетону.

Я розповім, як і чим свердлити, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд стіни і саму коронку.

Що таке сверлильна коронка

Що таке сверлильна коронка

На вигляд це пристосування нехитре. Нагадує шматок труби. Один її кінець — у вигляді корони, що і послужило причиною для назви обладнання. Говорячи про схожість з короною (головним убором) я маю на увазі гострі верхні края. Вони виконують ріжучу функцію. Простіше кажучи, просвердлюють потрібні отвори — під розетки, вимикачі і т.д. Ці самі ріжучі краї виконані з твердого сплаву, інакше вони б не витримали сутичку з твердих матеріалів — армованим бетоном. Крім бетону, коронка здатна зробити дірку потрібного діаметру і глибини в цеглі, штучному або природному камені. Розмір отвору співвідноситься з розміром самої коронки.

Стандартний внутрішній діаметр коронки — 60 і 60 мм, а зовнішній — 71 мм. Традиційна глибина просвердлювання — 40 або 45 мм, це оптимальний розмір під електричну розетку. Однак, глибину ви можете відрегулювати, і класична коронка при потребі «пірне» в діапазоні від 25 до 80 мм. В принципі, часто такі пристосування продаються в наборі — кілька діаметрів і глибин. Вибирайте те, що вам потрібно. Від найменших діаметрів — 8 мм, 10 мм, 12 мм до 68-70 мм. Великим діаметром вважається розмір від 152 мм. Є і спеціальні промислові пристосування, вони явно не для домашніх робіт, здатні проникнути на глибину до 1,5 метра.

Отже, коронка — циліндрична труба з твердосплавними верхніми краями. Це один кінець. А другий, звичайно ж, повинен кріпитися до інструменту, який має шпиндель. Це дриль або перфоратор. Циліндр таких інструментів має високий крутний момент, він обертає коронку і робить потрібний отвір. Тому кінці коронки є фланець, сумісний з дрилем або перфоратором.

 

 

Типи і різновиди коронок

Типи і різновиди коронок

Трохи вище я сказав, що коронки свердлять армований бетон. А тепер хочу уточнити — далеко не все. Їх існує кілька видів, і кожен з них призначений для певної поверхні. Різновиди відрізняються твердістю і міцністю матеріалу, з якого вони виготовлені.

Існує три поширених типа:

 • Твердосплавні

Цей виріб має на різучих зубцях напайки з особливо твердих сплавів. Наплавлення відмінно справляється з роботами побутового рівня. Коротко кажучи — це насадки для простих домашніх завдань. Ціна їх невисока, тому вони дуже популярні. Треба лише знати, що тривалий час працювати ними ви не зможете, а при спробі свердлити арматуру в бетоні, напайки злетять.

 • Алмазні

Мають діамантове напилення, причому, чим вище відсоток алмазів, тим глибше і швидше ріже коронка. В цьому плані вони ідентичні алмазному різучому колу. Армований бетон свердлять без жодних проблем. Дуже гарні, коли завдання складне, обсяг робіт величезний. Коштують, звичайно, дорожче. Але висока ціна компенсується довговічністю, здатністю витримувати постійні щоденні навантаження, проникати в найтвердіші матеріали.

 • Карбідовольфрамові
Карбідо-вольфрамові

Карбідо-вольфрамові коронки

Вважаються універсальними, оскільки однаково ефективно ріжуть отвори і в керамічній плитці, і в бетоні, і в камені. Тобто, якщо роботи у вас різнопланові, то міняти насадку немає потреби. Можна свердлити і то, і це. Це прискорює процес створення отворів в різних поверхнях. Хвостовик у таких коронок шестигранний, підходить до звичайної дрилі. Потужність дрилі бажано вище, 800 Вт і більше. Однак, з металевим стержнем карбідо-вольфрамовий виріб не впорається, навіть при сильно потужному моторі у дрилі.

Для якого матеріалу що краще

Ви вже зрозуміли, що перед вибором коронки, потрібно визначитися з матеріалом — в чому саме ви хочете зробити отвір. А потім вже вибирати:

 • Недорогу твердосплавну — для домашньої дрилі. Вона стане в нагоді, щоб при потребі зробити отвір під розетку в цегляній стіні або бетонній поверхні. Згодом тверді напайки злетять. Сама дешева коронка по цеглині ​​розрахована на 1-2 свердління. Щоб продовжити їй життя, дайте інструменту охолонути після різання однієї діри. А потім починайте свердлити наступну, якщо потрібно.
Вибір коронок для свердління отворів

Твердосплавні коронки

 • Алмазну — для найжорсткіших поверхонь, включаючи бетон із залізною арматурою. Вона пиляє метал, як алмазне коло. Швидко і якісно працює разом з перфоратором. Служить довго, з ладу виходить рідко. Але ціна її висока, причому залежить від розмірів. Чим більше діаметр і довжина, тим вище вартість. Найякісніші (і, звичайно, найдорожчі) алмазні коронки випускають німецький БОШ, Rothenberger, Dewalt. Гарні також південнокорейські насадки від фірми Arix, китайські Super HARD і Werk. У них ціна нижче, але якість цілком умісна.
 • Карбідо-вольфрамову — для свердління різних матеріалів. Вона стане в нагоді і при домашньому ремонті, і на будівництві. Їй під силу кераміка, кахель, цегляна кладка, скло, камінь і бетон (але без арматури). Також при виборі мають значення і варіанти ріжучих сегментів у коронок — їх розмір і кількість. Таких зубців може бути 5,6 або навіть 8. Чим їх більше, тим інструмент ріже швидше і продуктівніше.

Підсумки

Алмазні коронки

Алмазні коронки

При виборі враховуємо:

 • Матеріал
 • Потужність використовуваного інструменту (дрилі або перфоратора);
 • Обсяг планованих робіт.
Читайте більше: В даній статті ми розповімо вам, на що звертати увагу при установці дизель-генератора, які правила і норми необхідно дотримуватися. Отримавши цю інформацію, ви зможете грамотно встановити агрегат, який працює на дизелі.

Для підрозетників в будинку купуйте недорогу коронку з побідитовими напайками. Її буде достатньо для одного-двох свердлень в цеглі, стандартному бетоні. Нема чого переплачувати, потім, якщо не шкода викиніть. Для об’ємних робіт на різнопланових поверхнях найкраще підійде карбідо-вольфрамова насадка. Вона і прослужить довго, і використовується практично з усіма матеріалами. А ось, коли завдання стоять глобальні, а бетон ускладнений залізною арматурою, то ваш вибір — тільки алмазна коронка. Заплатіть дорого, але не пошкодуєте, тому що такі коронки по бетону з арматурою свою високу вартість «відіб’ють» в процесі використання.

Відео: Установка підрозетників в бетонній / цегляній / газобетонной стіні. Огляд коронок.

Ще більше корисної інформації про інструменти для дачі та вашого саду ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Вибір коронок для свердління отворів під розетку