Технологія вирощування кукурудзи в домашніх умовах: Відеоінструкція

Кукурудза: Агротехніка вирощування в Україні


Технологія вирощування кукурудзи.Відео посіву в Україні

 

 

Це найоптимальніший варіант для тих, хто вважає що краще харчуватися натуральними продуктами. Чи існують тонкощі вирощування кукурудзи на дачі? Дізнайтеся прямо зараз!

Куплена варена кукурудза на ринку мало вселяє довіри — невідомо, яким способом її виростили, і скільки хімікатів в ній міститься. То чи не краще трохи потрудитися, щоб потім можна було пишатися свіжозібраним урожаєм «цариці полів» (як її називали в радянські часи), а ще поповнити свій організм необхідним запасом вітамінів і поживних речовин!

Кукурудза: Агротехніка вирощування в Україні

Погодьтеся, кукурудза — рослина невибаглива, але, скільки від неї користі! Це не тільки безцінні смачні зерна, але ще і рильця, про які чимало сказано в народній медицині. Їх використовують в лікуванні печінки, гіпертонії, діабету і багатьох інших хвороб.

Найкраще буде рости після зернобобових, озимих, кормових та цукрових буряків, картоплі, гречки. Відмінно «уживається» з гарбузом і кабачками. Кукурудзу можна сіяти відразу ж після проса, інакше пошириться загальний шкідник — кукурудзяний метелик.

Особливості вирощування кукурудзи:

1. Підготовка ґрунту і удобрення кукурудзи

Після прибирання зернобобових, зернових та інших попередників, землю на дачі відразу перекопують на невелику глибину, додають різні добрива, і ще раз перекопують на 30 см для кращого розвитку кореневої системи. Через 2-3 тижні поверхнево проводять обробіток для усунення сходів бур’янів. Найкраще робити це за допомогою дискової борони, культиватора або інших знарядь. Повторювати обробіток бажано після появи 2-3-й хвилі сходів бур’янів.

Тепер про добрива. Найбільше корисних речовин кукурудзі потрібно саме тоді, коли відбувається цвітіння і формуються початки. Якщо листя почнуть жовтіти і сохнути, значить, рослині не вистачає азоту. Нестача фосфору позначається на затримці росту і почервонінні листя.

Читайте також: Що посадити в тіні

 

 

Якщо фосфору буде більш ніж достатньо, то і насіння швидше проросте. Внесення калію підвищить стійкість кукурудзи до ураження хворобами, а його дефіцит призводить до різкої зупинки зростання, краї листя при цьому уражаються опіками, зерна дрібніють і частково не дозрівають. І, нарешті, кальцій нейтралізує кислотність грунту і допомагає утворюватися кореневих волосків.

Особливості вирощування кукурудзи:

Під оранку або перекопування органічних добрив потрібно внести до 50 г, калійної солі — 150-200 г, суперфосфату — до 400 г. Якщо не встигнути це восени, то навесні безпосередньо перед обробкою грунту додайте вказану кількість суперфосфату і калійної солі.

Кукурудзі добре підходять живильні речовини гною. Вони допомагають нормально розвиватися ґрунтовим мікроорганізмам і краще засвоюватися корисним речовинам, що надходять із запасів землі. За бажанням можна внести компост 2-річної витримки (на 10 квадратів — 5 відер), така ж кількість піску і золи.

Кислий грунт краще вапнувати за допомогою внесення вапна-гідратного (на 10 квадратів потрібно 2-3 кг). Ранньою весною проводиться повторне розпушування грунту на глибину до 10 см. Пізніше, перед посівом, його слід вдруге обробити на глибину 7 см для усунення проростаючого бур’яну і кірки що утворилася.

2. Посів кукурудзи:

Вирощування з насіння

Технологія вирощування кукурудзи на дачі з насіння, а точніше вже її посів після обробітку грунту доводиться на кінець квітня — початок травня. У кожне гніздо (60х30 см.) поміщають по 3-4 насінини на глибину до 6 см. Як тільки з’являються перші сходи, їх проріджують і залишають в кожному гнізді по парі. Це проводиться з метою утворення повітряних коренів, — так рослина буде більш стійкою до вилягання.

Посів кукурудзи

Кукурудза може запилюватися самостійно, особливо під час вітру. Оскільки вона вважається однодомною рослиною (і чоловічою, і жіночою), то її необхідно вирощувати в 4 ряди для перехресного запилення. Інакше Вам доведеться здійснювати запилення вручну: витрусити в пакетик пилок, потім розкрийте зародок качана і злегка потрясіть пилком. Процедуру повторювати 3-4 рази, бажано вранці.

Вирощування кукурудзи розсадою

Деякі дачники практикують технологію вирощування розсади кукурудзи. Для цього насіння сіють в стаканчики з паперу, наповнені поживною сумішшю: компостом, піском і торфом (2: 1: 1). На піввідра суміші бажано додати 200 г золи. На стаканчик приходиться одне зерно, посіяне на 3-сантиметрової глибині.

Вирощування кукурудзи розсадою

Зверху присипають піском, залишаючи пару сантиметрів від краю, щоб можна було підсипати грунт і поливати сходи. Розсаду підгодовують приблизно за десять днів до висадки в грунт, після чого рясно поливають, підсипають піском товщиною в 1 см.

3. Догляд за кукурудзою

Для хорошого врожаю потрібно зовсім небагато: своєчасно рихлити ґрунт, проріджувати сходи і підгодовувати їх. Як тільки на рослинах з’являться 20-25-сантиметрові пасинки (бічні пагони), їх слід обережно видалити від підстави, не пошкодивши при цьому стебло.

Відео: захист кукурудзи від бур’янів

Під час усього вегетаційного періоду кукурудзу слід обробляти проти таких шкідників, як муха шведська, дротяники, ложнопроволочник, луговий і кукурудзяний метелик, хвороб — головешка пухирчаста, курна і бактеріоз.

Щоб визначити стиглість, зверніть увагу на кісточку, — вона повинна бути сухою і коричневою. Точки на зернах кукурудзи свідчать про її незрілість (в такому випадку варто почекати ще пару днів).

На цьому все, наша стаття «Як вирощувати кукурудзу на городі» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Технологія вирощування кукурудзи в домашніх умовах: Відеоінструкція