Технологія вирощування рицини з насіння

Як вирощувати рицинове дерево в домашніх умовах


Технологія вирощування рицини з насіння. Рай дерево - фото

 

Технологія вирощування рицини з насіння

 

Рицина — це унікальна рослина, плоди якої використовуються в лікарських цілях. Якщо Ви хочете внести колорит субтропіків на власній дачі, тоді посадіть на ділянці пару кущів рицини. Екзотична пальма з бордовими пальчасто-лопатевими листям стане оригінальною прикрасою ландшафтного дизайну. Саме тому багато дачників хочуть роздобути цю дивовижну рослину. Пропонуємо Вам дізнатися, як садиться рицина, вирощування рицини з насіння, коли садити. Своїми руками Ви зможете виростити красиву рослину, якщо будете дотримуватися рекомендацій з цієї статті.

Вирощування рицини з насіння: терміни, особливості, поради

Свою назву «рицина» рослина отримала завдяки унікальній формі насіння, яке нагадує кліщів. Родина рицини — Америка. Сьогодні у продажу можна знайти багато різновидів рослини з листям як бордового, так і зеленого кольору.

Технологія вирощування рицини з насіння

Рицина — досить невибаглива рослина, проте варто знати про найбільш сприятливі умови для її зростання. Висаджувати насіння потрібно в пухкий родючий грунт. Найкраще росте рослина у вологій землі, якщо в вашому регіоні постійна посуха, не забувайте регулярно поливати рицину. Особливий догляд потрібно цій пальмі в період цвітіння.

види рицини

 

 

Насіння рицини або «рай-дерева» знайти можна в спеціальних плодах-коробочках. В які терміни найкраще садити рицину? Для цього найкраще підходить квітень, так як розсада з насіння не переростає і швидко розвивається. Якщо в цей період прогнозуються тимчасові заморозки, то найкраще перенести вазони з насінням в зимовий сад.

Вирощування рицини з насіння: терміни, особливості, поради

Враховуйте, що схожість рицини не 100%, тому висаджуйте кілька насінин в одну лунку. Для прискорення схожості насіння проводять скарифікацію. Процес полягає в тому, що насіння злегка потирають наждачним папером. Після того як пошкоджена оболонка, можна замочити насіння. Вода проникає в насіння, і воно швидко проростає. Висівати краще спочатку рицину в стаканчики на глибину до 2 см. Через вже пару днів повинні з’явитися паростки.

Вирощування рицини з насіння: терміни, особливості

Перед тим як висаджувати рицину у відкритий грунт, добре полийте її, щоб легко витягнути з горщика. Краще не поспішати з висадкою, дочекатися поки пройдуть весняні заморозки і паросток зміцніє.

Поливати рицину потрібно регулярно, так як від цього залежить зростання рослини. Рекомендується регулярно підгодовувати азотним розчином, особливо в період зростання.

Клумба з рициною

Вибираючи місце для посадки, пам’ятайте, що рицина — отруйна рослина. Дитині досить з’їсти 5-6 насінин, які приведуть до смерті. Плоди рицини солодкі на смак, тому діти можуть з цікавості їх спробувати. Через вже пару годин дитина отримає отруєння. Якщо вчасно не промити шлунок і не звернутися за медичною допомогою, то вона помре. Саме тому радимо висаджувати рицину в місцях недоступних для дітей.

Висота куща рицини залежить від його виду, наприклад, борбонскій сорт досягає висоти до 3 метрів, звичайний до 1.5, а занзібарську — до 2 метрів. З насіння рицини отримують рицинову олію, яка широко використовуються в косметології та медицині.

Як вирощувати рицинове дерево в домашніх умовах

Ви дізналися багато про дивовижну рослину — рицина. Тепер можете висадити її на власній ділянці або прикрасити клумбу. Створюйте унікальні квіткові комбінації, тоді дизайн вашої ділянки буде неповторним. Вирощуйте екзотичні рослини і дивуйте інших дивовижними клумбами. Своїми руками садити і вирощувати рицину досить просто, головне, правильно підготуйте насіння.

 

Технологія вирощування рицини з насіння