Яка теплова гармата краще: електрична, газова або дизельна

Яку теплову гармату краще вибрати: огляд видів


Яка теплова гармата краще: електрична, газова або дизельна

 

Яка теплова гармата краще: електрична, газова або дизельна

 

Як обігріти приміщення — особиста справа кожного користувача. Сьогодні ми поговоримо про потужні і продуктивні прилади для обігріву — теплові пушки. Вони досить ефективні для підтримки необхідної температури приміщення, від якої залежать терміни зберігання, служби і експлуатації різних речей, обладнання. Також підтримка стабільного тепла підвищує комфорт працюючих людей. Гарна теплова гармата дає можливість досягти оптимальної температури, утеплити приміщення. Подібне обладнання дуже часто встановлюється в культурних центрах, містах розваги, інших будівлях, які опалити іншим способом просто неможливо.

Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся масу корисної інформації про теплові гармати, як вони працюють, як влаштовані, які види бувають. І головне — на якому паливі працюють, і які характеристики залежать від обраного виду двигуна і топлива.

Як влаштована теплова гармата

Часто користувачі цікавляться, чому даний обігріваючий пристрій називається саме« гарматою ». Все тому, що цей прилад виконаний таким чином, що насправді нагадує справжню гармату. Тільки «стріляє» вона потужним і комфортним теплом. Корпус виготовлений із сталі, стійкої до іржі і корозії, надовго зберігає свій вигляд. Тепло, нагріте спеціальними елементами, проникає в приміщення через решітки, якими оснащений корпус гармати. «Викидати» тепле повітря допомагають вбудовані вентилятори.

Як влаштована теплова гармата

Види теплових гармат — яку варто вибрати 

Тип палива у гармат різний, тому є кілька видів таких пристроїв:

  • гармата, яка працює на дизелі;
  • гармата, яка працює на газу;
  • від електричної мережі;
  • багатопаливних;
  • працюють від енергії води.

Водяні гармати працюють на воді. Резервуар наповнюється водою і коли вона нагрівається, вентилятор, вбудований в корпус пристрою, розподіляє тепло від водяної маси по всьому приміщенню. У таких джерел тепловіддачі великий плюс — вони споживають мало електроенергії, завдяки чому можна заощадити. Багатопаливні типи гармат працюють на маслі (можна використовувати і відпрацювання), яке спеціально вбудоване в насоси направляють в чашу пальника. У пальнику масло згорає, а тепло від згоряння розподіляється по приміщенню. Головні типи теплових гармат, які найчастіше використовуються в різних сферах — ті, які працюють від електрики, дизельного палива, природного газу.

Читайте більше: В статті ми розповімо вам все про сучасні зварювальні шоломи, як вони влаштовані і на що звертати увагу при виборі, щоб не потрапити в халепу. Ви дізнаєтеся, як працює маска хамелеон і чому краще вибрати саме її, якщо хочете зберегти своє здоров’я при зварюванні металів.

 

 

Електричний тип теплової гармати

Електричний тип теплової гармати

Електропушка для обігріву ефективно використовується в житлових приміщеннях, офісах , невеликих павільйонах. Великі будівельні об’єкти, склади не є пріоритетом для даного типу. На сьогоднішній день — це найпопулярніший тип, який щороку користується все більшою популярністю. Основний плюс — екологічність, економічність і різноманітність асортименту, який задовольнить найвибагливішого покупця. Під час роботи пристрій не скидає шкідливі речовини, які шкодять здоров’ю людини. І до того ж, такі гармати не потребують палива, вони працюють від електрики. Але дешеві моделі мають відкриті елементи нагрівання, тому в повністю закритому приміщенні вони спалюють кисень, від чого виникає дискомфорт. Приміщення необхідно провітрювати. Потужність електропушок коливається від 1,5 до 45 кВт, вона залежить від об’єму приміщення, яке необхідно опалювати, а також від потужності напруги в мережі. Наприклад, якщо необхідно опалювати невелику ділянку приміщення, підійде електрична гармата потужністю до 5 кВт, яку можна підключити до однофазної мережі 220 Вольт.

Але будьте обережні! Звичайна домашня або офісна розетка 16А насилу витримує навантаження в 3 кВт. А для великих інженерних споруд знадобиться підключення до трифазної мережі 380 Вольт. При використанні такого потужного устаткування ви можете позбавити електрики не тільки сусідів, але і себе. Причина проста — мережі старі і не завжди можуть витримати великі навантаження

Принцип роботи електропушок дуже простий. Усередині пристрою знаходиться спеціальний вентилятор, який нагнітає повітря в пушку. Холодне повітря проходить через спеціальні елементи нагріву (спіралі, а частіше всього — Тени), де його температура моментально підвищується. Як бачимо, принцип роботи пристрою надзвичайно простий, але і ефективність даної роботи залежить тільки від швидкості обертання вентилятора. Також продумана система захисту — в разі перегріву спіралі або Тена, термостат автоматично вимикає гармату. Пристрій в цілому безпечний і простий в обігу.

Гармати на дизельному паливі

Гармати на дизельному паливі

Дизельна теплова гармата — дуже потужна і продуктивна установка, яка в рази продуктивніше електричних гармат, але менш безпечна, на відміну від електричних. Проте, їх успішно застосовують в нежитлових приміщеннях, на великих будівельних об’єктах, складах. Найчастіше, через їх велику вагу, мають транспортувальні колеса і ручку. Даний агрегат має різні механізми роботи. Вони діляться на дві категорії — прямий, непрямий нагрів. Більш безпечний для здоров’я людини є непрямий нагрів. Дизельна гармата прямого нагріву працює таким чином, що камера знаходиться весь час відкритою, через що речовини, що залишилися після горіння поширюються по приміщенню. Таку гармату не можна використовувати в будівлях, де живуть або працюють люди. Подібні пристрої застосовують для складів або інших нежитлових приміщень. Потужність дизельних гармат прямого нагріву становить від десяти до ста кВт. Єдина істотна перевага — у них великий коефіцієнт корисної дії.

Принцип роботи дизельної пушки

Дизельна гармата непрямого нагрівання, навпаки, видає тільки кінцеве тепле повітря, яке поширюється по всьому приміщенню. Камера гармати знаходиться постійно закритою, вона оснащена спеціальними патрубками, які відповідають за відведення продуктів горіння з кімнати, речовини горіння відводяться через димохід. Єдиний нюанс — приміщення після включення теплової гармати необхідно регулярно провітрювати. Потужність теплових, дизельних гармат з непрямим нагрівом може становити до 85 кВт.

Гармати, що працюють на газі

Гармати на дизельному паливі

Газові гармати дуже часто застосовують в сільській місцевості, щоб обігріти теплиці і парники. Даний вид гармат може підключатися до газової труби (стаціонарний вид), а може використовувати балон (мобільний вид). Газова теплова гармата на природному газі за допомогою газового пальника, яка знаходиться всередині корпусу, рівномірно розподіляє тепло по будинку. Ці гармати безпечні, їх можна встановлювати в місцях, де нагромаджується багато народу (супермаркети, магазини, громадські заклади). Але даний тип, як і всі інші гармати, не може обійтися без електричної мережі. Елемент запалювання і двигун вентилятора приводиться в рух від 220 В. Але ви можете не хвилюватися — споживання електрики у гармати не перевищує позначку 500 Вт.

Принцип роботи газової пушки

Якщо робити вибір, дизельна чи газова теплова гармата, то краще віддати перевагу газовій гарматі. Цей вид заощадливіший, має велику продуктивність. ККД даного пристрою близький до 100%. Але! Важливо розуміти, що гармата, так само, як і дизельна і електрична з відкритими тенамі спалює кисень у приміщенні. При обігріві в приміщенні не повинні перебувати люди, або воно повинно провітрюватися.

Яка пушка краще: дизельна, електрична або газова

Вибирати теплову гармату необхідно в залежності від того, в якому приміщенні буде встановлюватися даний пристрій. Для нежитлового приміщення, складу, цеху (де немає людей), краще вибрати дизельну гармату (можна навіть використовувати гармату прямого нагріву), оскільки вона під час роботи викидає продукти горіння в приміщення, які шкідливі для здоров’я людини. Також в будівельних і складських приміщеннях можна використовувати газові теплові гармати. Гармати, що працюють на природному газі, можна встановлювати як в житлових, так і в нежитлових приміщеннях. Істотний плюс газових і дизельних гармат — вони здатні опалити великий обсяг приміщення.

Електричні теплові гармати не шкодять здоров’ю людини, проте, вони не призначені для опалення великих будівель. Зате електрична теплова гармата добре справляється з приміщеннями невеликої площі, де немає протягів. Подібні види гармат можна використовувати як додаткове джерело тепла під час суворих зим, для підтримки оптимального температурного режиму складських та будівельних приміщень.

Відео: Як вибрати теплову гармату?

Ще більше корисної інформації про інструменти для дачі і вашого саду ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Яка теплова гармата краще: електрична, газова або дизельна