Тепла грядка своїми руками — з чого починати?

Як зробити теплу грядку для огірків власноруч навесні


Як зробити теплу грядку весною своїми руками:Технологія виготовлення

 

Тепла грядка своїми руками - з чого починати?

 

Огірок — овоч, без якого не обходиться жоден город. Його вирощують всі, навіть початківці городники. Огірки відносяться до теплолюбних культур, а для їх успішного вирощування найбільш кращим варіантом буде тепла грядка, яка допомагає підтримувати необхідний температурний режим. Тема цієї статті — тепла грядка своїми руками навесні для огірків. Як її зробити? Які матеріали використовувати?

Які переваги теплої грядки? Можна виділити кілька моментів:

  • Можливість більш раннього посіву огірків на теплу грядку, ніж у відкритий ґрунт, так як верхні шари грядки прогріваються швидше, ніж ґрунт, завдяки процесам горіння в її нижніх шарах.
  • Вміст грядки після збирання врожаю огірків можна використовувати як органічне добриво.
  • Тепла грядка містить велику кількість азотних добрив, що подобаються огіркам.
  • Не потрібно додаткової підгодівлі рослин.
  • Коріння огірків постійно знаходяться в теплі, а це означає, що свіжі плоди можна збирати до пізньої осені.

 

 

Як зробити теплу грядку для огірків власноруч навесні

Приклад теплої грядки зробленої своїми руками на дачній ділянці

Можна починати спорудження теплої грядки в кінці березня — початку квітня. Для найкращого облаштування грядки потрібно вибирати сонячне місце, захищене від вітру і протягів. На розташуванні грядки не повинні перебувати ґрунтові води, розташовані близько до поверхні. А для того, щоб грядка прогрівалася протягом дня і огірки весь день висвітлювалися на сонці, розташувати грядку краще зі сходу на захід.

Читайте також: Вирощування огірків на компостній грядці

Навесні спорудити теплу грядку для огірків можна декількома способами:

  1. Грядка глибокого закладення. В цьому випадку необхідно викопати траншею, глибина якої дорівнює двом лопат, ширина — до 1,5 метра, а довжина — на власний розсуд. Траншею заповняють деревними відходами (гілки, тирса, стружка) приблизно на чверть. Зверху, на такий же обсяг, додають рослинні відходи (солома, трава, листя). На них кладуть гній, перемішаний із землею. Грядку поливають гарячою водою і закривають плівкою (краще темною), добре закріпивши її на всі боки. Після того, як ґрунт під плівкою прогріється, можна висаджувати огірки.
  2. Грядка на поверхні землі. В цьому випадку, необхідно скопати грядку шириною не більше 1 метра і довжиною близько 3-3,5 метрів. Очистити її від бур’янів. Внести на грядку одне відро гною, а зверху одне-два відра компосту. Все це потрібно розрівняти граблями, але не перекопувати. Зверху полити теплою водою і вкрити плівкою для прогрівання.
  3. Грядка над поверхнею землі. Принцип спорудження такої грядки полягає в тому, що на землю ставиться короб, збитий з дощок або зроблений з будь-якого іншого матеріалу (цегла, пластик, шифер). Також, як варіант, можна використовувати старі бочки. На дно встановленої ємності, укладають гілки, траву, солому. Зверху насипають гній, а на нього перегній, перемішаний із землею. Все це слід укладати в ємність з невеликою гіркою, так як суміш може осісти. Потім грядку необхідно полити і закрити плівкою. Також, для спорудження подібної грядки, замість ємності можна використовувати тільки гній, склавши з нього високу грядку, шириною близько 1 метра. Посередині такої грядки можна зробити неглибоку траншею (можна лунки) і засипати в неї перегній, перемішаний із землею. Накрити плівкою і дати нагрітися.

Відео: Покрокове виготовлення теплої грядки власноруч

Тепла грядка своїми руками навесні для огірків здатна прослужити не один сезон — мінімум 5 років. Висаджувати огірки на дачній ділянці рекомендується в кінці квітня. Поливати огірки краще теплою водою, оскільки холодна може їх знищити. Необхідно регулярно здійснювати прополку посадок. На подібній грядці можна висаджувати кольорову капусту, гарбуз, кабачки, салат. Вибравши найбільш сприятливий варіант теплої грядки, можна з весни і до пізньої осені збирати свіжі огірочки. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Тепла грядка своїми руками - з чого починати?