Теплиця з пластикових труб своїми руками — відео-інструкція та опис

Теплиця своїми руками з пластикових труб


Надійна і дешева теплиця з пластикових труб (ПВХ) своїми руками теплиці з ПВХ своїми руками, надійні теплиці, дешеві теплиці, як побудувати надійну теплицю, парник з труб

 

Теплиця з пластикових труб своїми руками - відео-інструкція та опис

 

Надійна і дешева теплиця з пластикових труб

Ті, хто коли-небудь цікавилися цінами на теплиці, знають, що якісні і довговічні конструкції — задоволення дороге. А їх купівля далеко не завжди виправдана: чи потрібна вона дачникові, який проводить на грядці багато часу лише в весняно-літньо-осінній період і не має можливості їздити туди взимку?

Тоді, як проста споруда з з поліпропіленових труб і поліетиленової плівки позбавлена таких недоліків, адже таку теплицю дуже легко розібрати і заховати на зиму в приміщення. Зробивши вибір на користь саморобної теплиці, дачникові залишається продумати її конструкцію і розміри. Теплицю з ПВХ можна робити як двосхилу, так і арочну. Цей матеріал подобається дачникам тим, що він міцний, легкий, не гниє як дерево і не іржавіє як метал, до того ж ще і недорогий. Ми пропонуємо ознайомитися з конструкцією і, безпосередньо, порядком зведення теплиці з пластикових труб. І так якщо Вас це зацікавило, то далі ми більш детально поговоримо про те, як будувати капітальну теплицю з поліпропіленових труб, в нашій статті «Надійна і дешева теплиця з пластикових труб».

Переваги такої теплиці:

 • прийнятна ціна;
 • простота зведення;
 • при необхідності — можливість переміщення;
 • можливість побудувати парник практично будь-якої форми і розміру;
 • стійкість матеріалу до високих і низьких температур, підвищеної вологості;
 • поліпропілен безпечний з екологічної точки зору для грунту і культур;
 • поліпропіленові труби довговічні, побудувавши за допомогою них каркас для теплиці, ви багато років;
 • можете насолоджуватися ранніми овочами та зеленню з власної грядки.

Конструкція із ПВХ з кілочками

 

 

Конструкція із ПВХ з кілочками з пластикових труб

Необхідні матеріали для будівництва теплиці:

 • труби ПВХ;
 • прутки невеликого діаметру і 60 см завдовжки;
 • 4 дощички, щоб спорудити підставу по периметру теплиці яка буде будуватися;
 • скоби щоб можна було прикріпити елементи до каркасу основи;
 • планки щоб можна було прикріпити плівку до рами.

Приступаємо до складання:

На підготовлену ділянку землі встановіть раму з дощичок у вигляді прямокутника, формуючи при цьому основу. Прямокутник повинен вийти рівний, без перекосів. Щоб закріпити конструкцію, по кутах всередині встановіть невеликі прутки. По довгій стороні рами робимо розмітку для вкопування прутків. Бажано, щоб відстань між мітками не перевищувало 50 см, тоді вся конструкція буде міцніша і довговічніша. Вкопують на рівні міток, із зовнішнього боку рами, прутки. Робимо це так, щоб вони на 20 см знаходилися зовні.

Надягаємо пластикові труби на прутки. Довжина їх розраховується залежно від того, яку висоту і ширину теплиці ви плануєте. На цьому етапі потрібно діяти обережно, щоб не відрізати дуже коротку трубу, яку неможливо буде надіти на прут з протилежного боку. Пластикові деталі потрібно закріпити до рами за допомогою спеціальних скоб.

Читайте також: Догляд за теплицею з полікарбонату восени

Тепер завдання спорудити каркас за допомогою дощок з фронтальної сторони теплиці. До нього буде кріпитися плівка. Потрібно продумати, де будуть розташовуватися двері і які будуть їх розміри, а з протилежного боку необхідна фіртка для провітрювання теплиці.

Щоб каркас був стійким слід прив’язати ще одну пластикову трубу — вгорі, по всій довжині. Залишилося натягнути клейонку і прикріпити її до основи за допомогою саморізів і невеликих планок. Вирізається отвір в тому місці, де буде вхід, споруджується каркас двері з планок і також обтягається плівкою, кріпиться на петлі. Теплиця з пластикових труб готова, вона нескладна у виконанні і дешева.

Конструкція, виконана повністю з ПВХ

Конструкція, виконана повністю з ПВХ

Якщо дачник мріє побудувати більш ґрунтовну теплицю з труб, то знадобиться спеціальний апарат для їх зварювання. Сам по собі парник буде мати аналогічну першій теплиці форму, але всі елементи в ній, в тому чіслі і основа — з ПВХ. Для з’єднання елементів між собою, приварюються трійники.

Починаємо роботу з того, що приварюють до двох довгих труб, які будуть служити основою, трійники на відстані 50 см. Але по краях потрібні будуть хрестовини.
Там, де передбачається встановлювати двері, необхідно приварити ще два трійника — на них кріпляться труби, на які будуть одягатися двері.

Коли елементи, що формують каркас прикріплені, залишається сформувати арку і закріпити її двома поперечними елементами, рівними ширині парника, зробити двері і фіртку, а також натягнути плівку.

Звичайно можна теплицю і не прибирати на зиму, але тоді потрібно подбати про те, щоб конструкція витримала тиск снігу, особливо якщо у Вашому регіоні його випадає багато. У такому випадку двосхилі теплиці підійдуть більше. Але і конструкцію арочного типу можна зміцнити за допомогою підпірок.

Безумовно, другий варіант більш витратний і за часом, і за коштами. Але результат того вартий. Ви можете вибрати найбільш зручну для вас конструкцію і легко виготовити її самостійно. А відео нижче показаний відмінний приклад такої теплиці, тільки покрита вона не плівкою, а більш дорогим матеріалом — полікарбонатом.

Відео: Теплиця своїми руками з труб

На цьому все, наша стаття «Надійна і дешева теплиця з пластикових труб» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху в будівництві теплиці з ПВХ своїми руками! До нових зустрічей. Рекомендуємо переглянути рубрику теплиця де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

 

Теплиця з пластикових труб своїми руками - відео-інструкція та опис