Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю (парник) в домашніх умовах

Як зробити теплицю своїми руками


Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю своїми руками: креслення, схеми та опис з фото

 

Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю (парник) в домашніх умовах

 

Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю

Вас цікавить питання як зробити теплицю своїми руками? Тоді ви зайшли за адресою, тому що, в цій статті ми розглянемо конкретний випадок створення теплиці своїми руками. Якщо у вас є готова теплиця а ви не знаєте як розмістити в ній грядки то в статті «Робимо правильні грядки в теплиці» все це детально розписано.

Почнемо з необхідного переліку матеріалів для каркасу теплиці:

  • Арматура: діаметр — 10 мм, довжина — 6 м.
  • Смуга: 30х3 см.
  • Куточок: 40х40х3 см.

Теплиця була зварена під покриття полікарбонату. Розмір полікарбонату становить 6 м. В довжину і 1,83 м. В ширину. Полікарбонат — це спеціальний матеріал, який відноситься до групи термопластів і характеризується як ефективний матеріал для будівництва теплиць.

Для початку необхідно зварити з куточка нижню частину каркаса теплиці, який встановиться на попередньо залитий фундамент. Фундамент можна викласти із залишків цегли або щебеню. Якщо ми хочемо оптимізувати розміри на 3-4 листа полікарбонату, 1 лист — 1,83 м. Шириною. Варимо нижній каркас довжиною 5,49 м. І шириною 3 м. Встановлюємо на фундамент на дюбеля.

Починаємо варити дуги, на цей розмір необхідно 7 дуг, які будуть встановлюватися через кожні 90 см. Робимо розмітку на вільному місці ділянки. Встановлюємо кондуктор висотою 2,20 м. Кондуктор можна зробити своїми руками. Беремо дошку трохи більше ширини вашої теплиці, встановлюємо обмежувачі на кінцях цієї дошки. Відкладаємо на землі висоту теплиці та прорисовуємо від верхньої точки радіус до обмежувача.

Читайте також: Теплиця зі старих віконних рам

 

 

По радіусу вбиваємо арматуру, обмежувачі робимо залізні і гнемо по радіусу смугу і арматуру. Потім зварюємо їх між собою. Виймаємо з кондуктора заготовки і варимо інших 6 штук. Потім встановлюємо перший і останній каркаси, першу і останню дугу з’єднуємо арматурою по довжині зверху. Потім по розмітці через кожні 90 см. приварюємо 5 штук, які залишилися. Потім приварюєм захист посилення від снігу (щоб не провалило дах).

Теплиця своїми руками. Як зробити

Теплиця своїми руками

Зменшити витрати на створення теплиці можна заміною матеріалів, полікарбонат на спеціальну плівку. У краях смуги свердлимо отвори через кожні 10 см. Метр протягуємо дріт, щоб після натягування плівки вона не провалилася. За контуром смуги (по торцях) прикріплюємо дерев’яні планки, щоб потім до них можна було прикріпити плівку. Також дерев’яні планки кріпимо по довжині теплиці, прикручуючи буром-саморізом (внизу, в основі теплиці).

Робимо двері та вікна. Вікно необхідно для того, щоб у спекотний період часу можна було регулювати температуру всередині теплиці.

Вентеляційна фіртка в теплиці

На наступному фото можна побачити, як над грядками встановлено додатково захист з плівки. Для цього необхідно по всій довжині грядки вкопати кілька дуг, протягнути через пророблені заздалегідь дірки в плівці арматури, підчепити цю арматуру в декількох місцях дротом і зафіксувати на стелі теплиці. А інший край плівки по довжині підперти цеглинами або ж прикріпити степлером до дерев’яних планок.

Додатковий захист всередині теплиці

Якщо теплицю своїми руками покривати склом, то вийде зовсім інша конструкція — геометричная, але про це напишемо в наступний раз. Рекомендована товщина полікарбонату становить 8 мм. Плівка економніше, але термін її експлуатації набагато менше. У 2010 році створення описаної теплиці обійшлося в 1700 грн. Готова аналогічна теплиця коштувала 5000 грн. Також слід зазначити, що якщо ви все-таки вирішили покрити теплицю плівкою, то на зиму її можна не знімати. Плівка кріпиться до дерев’яних планок за допомогою степлера (беремо пластикову пакувальну стрічку і прикріплюємо її до плівки степлером).

Відео: Теплиця з поліпропіленових труб

Сподіваємося, що прочитавши нашу статтю «Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю своїми руками», Ви обрали для себе варіант який краще Вам підходить для будівництва вашої теплички. Також радимо переглянути рубрику теплиці, в якій Ви знайдете чимало корисної інформації на цю тему.

 

Теплиця своїми руками. Як зробити теплицю (парник) в домашніх умовах

 

Leave a comment