Теплиця з віконних рам — як зробити своїми руками. Інструкція з фото

Теплиця своїми руками з віконних рам


Теплиця з віконних рам своїми руками. Як зробити зі старих рам

 

Теплиця з віконних рам - як зробити своїми руками. Інструкція з фото

 

Теплиця зі старих віконних рам

Чи варто, нагадувати про те, які переваги, криє в собі теплиця. Це і можливість, вирощувати, овочі, ягоди, практично цілий рік, як, для власного споживання так і для посадки. Якщо у Вас по якійсь причині ще немає своєї теплиці, то настійно рекомендуємо, ознайомиться з нашою статтею «Теплиця своїми руками з віконних рам».

Теплиця з віконних рам, переваги і недоліки

Звичайно, що теплиця з віконних рам, буде виглядати, не так красиво, як теплиця з полікарбонату, та й не буде такою ефективною і довговічною. Але якщо Ви обмежені в бюджеті, то вибору не залишається. А якщо ви спробуєте і знайдете, більш-менш якісні рами, та ще й із стеклами, то якість вашої споруди буде досить приємливою. Більше того, скло, допоможе створювати в теплиці потрібну температуру, що дозволить Вам не переживати про те, як налагодити термоконтроль в теплиці.

Розмір і місце для будівництва теплиці

Перше, що необхідно зробити, так це вибрати відповідне місце для споруди теплиці. Місце має бути сонячним, і максимально захищеним від вітру.

Після вибору місця, визначаємося з розміром теплиці, яку ви будете будувати своїми руками. Головними критеріями, будуть, ваші цілі, а також, кількість підручного матеріалу. Будуйте таку теплицю, щоб ви змогли вільно по ній переміщатися, і при необхідності могли зберігати інвентар. Врахуйте і те, що в маленьких парниках-теплицях, перепади температури більш відчутні, і зможуть завдати шкоди рослинам в них.

 

 

Також читайте: Будуємо теплицю своїми руками

Як тільки ви визначилися з приблизними розмірами, теплиці, Вам доведеться скласти креслення, де ви вже більш детально продумаєте, де робити грядки, де склад інвентарю, і якої ширини повинна бути доріжка.

Фото теплиці з віконних рам, всередині

Теплиця зі старих віконних рам всередені

Фундамент для теплиці своїми руками

Фундамент для теплиці необхідний, він служить не тільки як підстава, для надійності конструкції, але ще і як стабілізуючий температурний фактор. Фундамент дозволить підтримувати температуру в самій теплиці.

Для теплиці підійдуть такі типи фундаменту як:

  • Стрічковий бетонний.
  • Фундамент із бруса.

Стрічковий фундамент для теплиці з віконних рам

Щоб стрічковий фундамент, надійно захищав теплицю від холодів, його основу потрібно поглибити в грунт, до кордону його промерзання. Перед будівництвом, прорийте траншею, в неї встановіть опалубку, залийте все це бетоном. Дайте бетону застигнути, після чого обробіть, все це гідроізоляційним складом.

Фундамент з бруса для теплиці з віконних рам

Перед будівництвом, потрібно також вирити траншею, після чого, в неї покладіть руберойд, потім обв’язуйте брусом. Фундамент обробіть гідроізоляційним розчином.

Після того, як фундамент готовий, приступаємо до будівництва стін з віконних рам.

Підготовка віконних рам

Перед монтажем конструкції, необхідно, очистити віконні рами від ручок, засувок, шпінгалетів. Очистіть старе покриття вікон, відлущте лак, фарбу. Дерево обробіть, антисептиком. Залиште всього кілька фірток, на всю конструкцію, решту фірток ретельно закладіть.

Збірка теплиці власноруч

Перш за все, Вам знадобитися зробити надійний каркас. Рекомендуємо зробити його з дерев’яного брусу, брус візьміть шириною в пів сантиметра. Рами до каркасу кріпляться за допомогою цвяхів або шурупів. Всі стики і щілини залийте монтажною піною.

Щоб зробити підлогу в теплиці, Вам знадобиться зняти шар ґрунту до 15см. Після чого, добре утрамбуйте підставу і засипте гравій, висотою в 10см. Все це накрийте толем, і засипте піском і утрамбуйте.

Дах для теплиці

Якщо вже економити то повністю, для такої теплиці рекомендуємо зробити знімний, плоский, дах з поліетиленової плівки. Якщо ж Вам такий варіант не підходить, можна зробити дах двосхилим, головне не обтяжувати конструкцію.

Відео: Як зробити теплицю своїми руками зі старих віконних рам

Сподіваюся, що прочитавши сьогоднішню статтю про будівництво теплиці зі старих віконних рам, Ви збудуєте саме ту теплицю яку бажаєте.

 

Теплиця з віконних рам - як зробити своїми руками. Інструкція з фото

 

Leave a comment