Як зробити теплицю для вирощування огірків весь рік

Як вирощувати огірки в теплиці зробленої своїми руками


Теплиця для вирощування огірків: детальний опис з фото і кресленням

 

Як зробити теплицю для вирощування огірків весь рік

 

Теплиця для вирощування огірків круглий рік — це стаціонарне приміщення, в якому повинні підтримуватися оптимальні умови для росту і плодоношення цього теплолюбного популярного овоча. Звичайні дачні парники погано підходять для того, щоб зберегти огірки від зимових морозів і осінньо-весняної сльоти. Вони хороші тільки влітку і на початку осені. Щоб отримувати хороший урожай огірків в теплиці круглий рік, необхідно забезпечити овочам максимально комфортні умови:

  • температурний режим;
  • рівень вологості ґрунту і повітря;
  • вентиляцію;
  • хорошу освітленість;
  • своєчасний полив;
  • якісну підгодівлю і догляд за пагонами.

Вирощування огірків в теплиці круглий рік — справа дуже затратна, витрати можуть окупитися тільки при великих обсягах овочів, призначених для продажу. До теплиці, використовуваної цілий рік, пред’являється багато вимог.

Кращим матеріалом для теплиці буде полікарбонат. Плити з цього матеріалу чудово пропускають світло, забезпечують достатню циркуляцію повітря і служать при цьому непоганим теплоізолятором. Найзручніше збирати полікарбонатне спорудження на металевому каркасі. Його будують з труб, на яких легко зробити кріплення для майбутніх стін. Перед цим металеву конструкцію обов’язково фарбують, щоб захистити матеріал від іржі, адже вирощування огірків передбачає високу вологість протягом усього періоду росту.

Увага! Металевий каркас забезпечить споруду міцністю та прослужить кілька років.

Опалення теплиці для вирощування огірків круглий рік

Опалення теплиці для вирощування огірків цілий рік

Огірки — теплолюбні рослини, які не ростуть при поганому освітленні і низьких температурах. Висаджувати насіння або розсаду в ґрунт можна тільки при температурі грунту не нижче +12°С, а температура повітря повинна підтримуватися на рівні +20…+25°С під час всього життєвого циклу рослини. Влітку і ранньої осені овочі прекрасно ростуть у відкритому грунті або в парнику, накритому звичайною поліетиленовою плівкою.

Але щоб вирощувати огірки круглий рік, необхідно забезпечити теплицю додатковими джерелами тепла. Найпростіший спосіб — встановити в центрі будівлі піч, яка опалюється вугіллям або дровами. Але цей спосіб опалення вимагає постійного контролю, так як дрова і вугілля швидко згорають і недовго тримають тепло.

Альтернативний спосіб — спорудити спеціальну піч, що працює на тирсі. Тирса прогорає повністю протягом більш тривалого часу, ніж дрова, а температура після її повного згоряння тримається до 10 годин. Цього цілком достатньо, щоб опалювати теплицю вночі.

 

 

Найнадійніший і дорогий варіант — створення окремої котельні, труби якої будуть з’єднувати теплицю з котлом, що нагріває воду. Паливо в даному випадку — рідке, тверде або газ, а джерело тепла — водяна пара, що надходить по периметру теплиці і підтримує температурний режим на необхідному рівні цілодобово. Але цей спосіб опалення надзвичайно дорогий, тому підійде він тільки для великих промислових теплиць, що постачають овочами великі оптові бази і магазини.

Теплиця для вирощування огірків: важливість освітлення

Теплиця для вирощування огірків: важливість освітлення

Полікарбонатні матеріали добре пропускають сонячні промені, але в зимову пору року світловий день значно коротший. А огіркам необхідно яскраве освітлення на 13-14 годин на добу. Тому вирощування цих овочів в теплиці круглий рік не обійдеться без додаткових джерел світла. Для цього використовуються різні способи:

  1. Спеціальні лампи, призначені для тепличних рослин. Їх плюси полягають у тому, що вони найкраще підходять для підтримки процесу фотосинтезу в листі рослин і коштують недорого, а мінус — в складності установки таких приладів.
  2. Енергозберігаючі ртутні лампи забезпечують достатню кількість світла, але служать відносно недовго і створюють складнощі в утилізації.
  3. Люмінесцентні прилади освітлення також можна використовувати в теплиці, але вони займають досить багато місця і виглядають громіздко.
  4. Світлодіодне вбудоване підсвічування чудово виглядає, але його монтаж коштує дорого.

Додаткове освітлення в теплиці для вирощування огірків — одне з головних умов отримання врожаю, тому в будь-якому випадку доведеться вибрати один з варіантів. Перед установкою теплиці теж варто вибирати найбільш освітлену ділянку, але бажано на безвітряній стороні, так як протяги і зміна температур можуть негативно позначитися на зростаючих овочах.

Теплиця для вирощування огірків цілий рік: як правильно обробити ґрунт

Теплиця для вирощування огірків цілий рік: як правильно обробити ґрунт

Перед формуванням грядок для огірків потрібно підготувати ґрунт. Спочатку знімають верхній шар товщиною 5-10 см, щоб позбутися від частин інших рослин і можливих шкідників. Потім землю обробляють хлорним вапном або мідним купоросом. Це необхідно для остаточного винищення шкідливих мікроорганізмів, які знаходяться в ґрунті.

Очищений грунт удобрюють за допомогою різних мінеральних речовин, що містять азот, калій, фосфор. Зручніше використовувати готові добрива, призначені спеціально для вирощування огірків. У деяких випадках грунт додатково підгодовують за допомогою гною і пташиного посліду, але в умовах великої теплиці використання добрив промислового виробництва буде кращим варіантом. Якщо в теплицю висаджували насіння огірків, то перших сходів доведеться чекати кілька днів.

Радимо прочитати: Теплиця своїми руками. Як зробити в домашніх умовах

При розсадному методі вирощування, після обробки ґрунту формуються грядки заввишки до 30 см і відстанню до пів метра між ними. У грядках потрібно зробити лунки, дотримуючись дистанції до 30-40 см. Це необхідно, щоб майбутні кущі огірків не заважали один одному.

Перед посадкою розсади лунку поливають водою, слабким розчином марганцівки або селітри, які знезаразять землю ще раз і створять сприятливе середовище для молодих і слабких коренів. Потім в поглиблення поміщають розсаду і присипають щільним шаром грунту.

Теплиця для вирощування огірків та догляд за ними

Теплиця для вирощування огірків та догляд за ними

Уже на етапі посадки необхідно передбачити шпалери, до яких будуть підв’язувати довгі пагони овочів. Їх прищипують при довжині від 50 см, створюючи багатошаровий кущ: нижні бічні і середні пагони потрібно підв’язати над першим листом, верхні — над другим. Всі другорядні стебла із загиблими зав’язями і сухими листками потрібно відразу ж видаляти, інакше вони будуть заважати формуванню плодів.

Великі цілорічні теплиці, як правило, оснащені автоматичною системою поливу. Це дорога технологія, але вона дозволяє економити час. Якщо можливості придбати і встановити автоматику немає, можна обійтися традиційним ручним поливом. Тільки треба стежити, щоб вода не була холодною, особливо в зимовий час, коли температуру повітря і грунту й так складно підтримувати на належному рівні.

Вологість повітря в теплиці повинна бути близько 90%, а вологість грунту — 50%. Але система вентиляції теж необхідна в обов’язковому порядку, адже висока вологість і відносно невисокі температури повітря і грунту можуть привести до появи сірої гнилі, яка здатна погубити весь урожай.

У холодну пору року огірки особливо потребують додаткового джерела поживних речовин. Водорозчинні добрива, які розбризкуються на листя, ефективно справляються з цією проблемою. На ринку велика кількість такої продукції, призначеної спеціально для вирощування огірків в теплиці круглий рік.

Навіть якщо в теплиці створені всі умови для зростання овочів, правильніше обирати гібридні сорти, які менш чутливі до морозів, перепадів вологості, штучного освітлення і інших несприятливих факторів, що виникають пізньої осені і взимку.

Особливістю таких видів огірків є не тільки їх стійкість до складних умов, але і швидкість дозрівання плодів, яка дозволить збирати багатий урожай протягом усього року.

Відео: Саморобна теплиця для вирощування огірків

На цьому наша стаття «Теплиця для вирощування огірків круглий рік як бізнес: опис з фото та відео на xpert.com.ua» завершилася. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як зробити теплицю для вирощування огірків весь рік