Як зробити теплицю з полікарбонату: детальна інструкція та відео

Як встановити теплиці з полікарбонату на дачній ділянці


теплиця з полікарбонату

 

Як зробити теплицю з полікарбонату: детальна інструкція та відео

 

У цій статті ми розповімо, що таке теплиця з полікарбонату та як встановити її своїми руками. Тут ми наведемо корисні рекомендації та покажемо відео.

Як зробити теплицю з полікарбонату своїми руками

Теплиця з полікарбонату вимагає дуже трудомісткої роботи щодо створення заготівлі і установки основного каркасу теплиці. Виробники змогли створити сталеві конструкції, які можна знайти у вільному продажу. На заводі каркас обов’язково йде в комплекті зі спеціальними кріпленнями. А сам каркас можна купити в розібраному вигляді. Ті компанії, які займаються реалізацією даних теплиць, пропонують своїм клієнтам складання конструкції за гроші. Але тут слід зазначити, що перевозити зібрану теплицю досить проблематично. Для цього знадобиться досить габаритна техніка. Також можна пошкодити виріб при перевезенні. Виходячи з цього, потрібно спочатку розібратися, яким чином можна провести монтаж теплиці на особистій земельній ділянці самому.

Як обрати місце для теплиці з полікарбонату

Якщо ви спершу грамотно не зможете визначити місце для майбутньої теплиці, то можна втратити весь свій урожай, так як можуть виникати протяги, а ґрунт може виявитися перезволоженим.

Поради для вибору ґрунту під будівництво теплиці.

Спершу необхідно визначитися з вибором хорошого ґрунту на ділянці. Поверхня в даному випадку обов’язково повинна бути помірно вологою і рівною. На обраному місці, потрібно викопати невелике заглиблення, для перевірки земельного шару під ґрунтом.

Якщо ж ви виявите в даному місці глину, то це місце, на жаль, не підійде для облаштування теплиці. У процесі поливу, даний ґрунт не буде вбирати в себе зайву вологу. Таким чином, теплиця з полікарбонату матиме застій води. Даний мікроклімат негативно вплине на ваш урожай. Слід вибирати таке місце, де під ґрунтом буде присутній шар піску. Якщо ж на вашій ділянці немає піску, то для будівництва теплиці спершу потрібно викопати котлован.

Читайте також: Вибираємо систему опалення для теплиці

Потім засипати його дно невеликим шаром гравію і виготовити подушку з піску. Тільки після цього, можна буде укласти родючий ґрунт. Для росту рослин в теплиці, необхідно щоб ґрунтові води розташовувалися трохи вище 1,3 м основної поверхні ділянки. В цьому випадку, при сильних дощах коренева система ваших рослинах не стане загнивати. Але, якщо ж ґрунтові води підходять до вашої ділянки дуже близько, то біля теплиці необхідно викопати дренажні рови.

Правильний вибір освітлення місця для теплиці.

Теплиця з полікарбонату має найпоширеніший вид застосування в весняно-літній період, без облаштування системи обігріву. В даному випадку, обігрівати теплицю буде сонце. Для цього слід вибрати для монтажу теплиці найбільш сонячну ділянку на своєму городі. Необхідно подумати про її розташуванні таким чином, щоб сонце змогло потрапляти в неї протягом всього дня. Оптимальний варіант ─ провести установку каркаса зі сходу на захід. Якщо ж ви не маєте такої можливості, то теплиця з полікарбонату має бути розташована так, щоб сонячні промені змогли потрапити в неї на початку дня. Дуже несприятливим часом для рослин є світанок. У цей часовий період температура повітря мінімальна. Якщо ж і в цей період теплиця з полікарбонату не зможе повністю прогрітися, то буде відбуватися уповільнення росту рослин, і пошкоджуватися їх зав’язь. Якщо для освітлення орієнтуватися на післяобідній час, то повітря не зможе прогріватися до потрібного ступеня, і не встигне накопичити достатнього тепла на всю ніч. Дуже різка зміна активності сонця вдень може пошкодити рослини і викликати на них опіки.

Місце для теплиці з полікарбонату

Як враховувати розташування дерев і різних будівель для теплиці з полікарбонату.

Найлютіший ворог для рослин — це протяги. Якщо ви зробили монтаж листів стільникового полікарбонату правильно, то всередину вашої теплиці не зможе проходити вітер, а каркас в свою чергу не зможе відірватися від ґрунту. Але стіни теплиці можуть регулярно охолоджуватися. У теплицях, як правило, не передбачають систему теплоізоляції, виходячи з цього, її стіни будуть забирати в себе частину тепла. За деякими спостереженнями фахівців, вітер, що має силу 5м / с поглинає з листів полікарбонату 5 градусів тепла. Від протягу і вітру теплицю можуть захистити якісь споруди або дерева. Також для цих цілей доцільно застосувати огорожі з металопрофілю або плити з бетону. Встановлювати каркас впритул не слід, оскільки вони стануть створювати тінь для теплиці. З кожного боку захистити теплицю нереально, тому слід вибрати місце там, де найсильніший напрямок вітру.

Тип фундаменту для теплиці

Варто сказати про те, що монтаж теплиці з полікарбонату — це серйозна справа. Для того, щоб створити надійну конструкцію потрібна грамотна інструкція. Крім того, важливо подивитися відео, яке дозволить дізнатися деталі цього процесу. Чи слід виготовляти фундамент для теплиці або виробляти її установку на сам ґрунт? Якщо на каркасі теплиці відсутні спеціальні т-видові держателі, які поглиблюють в ґрунт, каркас буде не стійким при сильних поривах вітру. Прямий контакт з ґрунтом призведе для теплиці до втрат, основного, в ній тепла до 10%. До всього іншого, дана конструкція виявиться в легкій доступності для землерийок і кротів, а також для заморозок і туману.

 

 

У тій інструкції, яка входить в комплект теплиці є інформація про те, що облаштування фундаменту зовсім не обов’язково робити, оскільки сама теплиця з полікарбонату буде утримувати інший каркас, який закінчується спеціальним штирем, і закопується в ґрунт на 15 см. Існують такі моделі теплиць, які продаються в комплекті з кріпленнями — п’ятаками, або спеціальними пластинками, які закріплюються на підставі фундаменту за допомогою анкерних болтів. Чи варто виробляти облаштування фундаменту чи ні — вирішувати вам. Але слід уважно вивчити всі його можливості.

Тип фундаменту для теблиці з полікарбонату

Який вид фундаменту слід облаштувати для теплиці?

Точковий фундамент для теплиці. Для одного сезону вам підійде точковий фундамент. Він виготовляється з пеньків, дерев’яного бруса, блоків і закопується в тих місцях, де будуть встановлені стовпи для опори. Фундамент і теплицю з’єднують за допомогою металевих куточків. Даний тип фундаменту відмінно зможе зміцнити каркас, але, на жаль, повністю провести захист конструкції від різних гризунів він не в силах.

Стрічковий фундамент. Даний вид фундаменту служить для багаторічних теплиць. Його легко можна виготовити самостійно. Для облаштування можна використовувати різний матеріал.

Брусовий фундамент для теплиць. Це дуже зручна конструкція. При закінченні літнього сезону теплиця з полікарбонату легко розбирається і переноситься на інше місце. Але є один недолік. Брус, який є підставою для каркаса дуже швидко почне руйнуватися в ґрунті. Для даного типу фундаменту буде потрібно:

 • Спочатку потрібно викопати котлован по периметру всієї теплиці по ширині 20 см.
 • Дно котловану слід вистелити толем.
 • Підставу бруса необхідно обробити спеціальними антисептиками.
 • Фундамент викладають в котлован на толь, повертаючи ближче до основи дерева.
 • Простір, що залишився засипають шаром землі і ущільнюють.
 • Після чого виробляють обв’язку кутів.

Блоковий фундамент для теплиці із полікарбонату. Даний вид фундаменту стане відмінним варіантом для низинної ділянки, оскільки він зможе забезпечити хорошу гідроізоляцію. Споруджують його з пустотілих блоків.

Інструкція споруди:

 • Спершу слід викопати котлован за розмірами теплиці: ширина траншеї повинна бути 25см, а глибина доходити до рівня промерзання — приблизно 1,2 м.
 • Насипати шар з гравію на 10 см.
 • На гравій виливають бетонний розчин, і відразу ж в нього встановлюють блоки.
 • Горизонтальні і всі вертикальні кути зверху необхідно зміцнити бетоном, а з боків додати землю.
 • Бетон вирівнюють за допомогою рівня.
 • Необхідно дати застигнути фундаменту протягом доби, далі на нього встановлюють каркас теплиці.

Читайте також: Догляд за теплицею з полікарбонату

Бетонний фундамент для теплиць. Покрокова інструкція створення фундаменту:

 • Необхідно викопати котлован за тим же принципом, що описано вище.
 • Насипати пісок на подушку з гравію шаром до 15 см від поверхні ґрунту.
 • Шар піску дуже щільно утрамбувати.
 • З дерев’яних дощок необхідно виготовити опалубку по висоті 20 см від верхнього рівня.
 • Необхідно провести укладання арматури поверх піску.
 • В отриману коробку опалубки слід залити бетонним розчином.
 • Через добу, опалубки слід прибрати і провести монтаж каркаса.

Як встановити теплицю з полікарбонату на дачній ділянці

Збірка каркаса теплиці із стільникового полікарбонату

Після того, як місце для теплиці та облаштування фундаменту вибрано, необхідно приступити до третього етапу — установка каркаса. Всі необхідні кріплення можна знайти в продажу в комплекті з каркасом. Потрібно лише підготувати шуруповерт і гайковий ключ для того, щоб якісно провести всі роботи.

Послідовність складання каркаса теплиці з полікарбонату:

 1. На початковому етапі слід зайнятися складанням торців. Брати орієнтир слід від дверей і вікон. До дверної рами потрібно закріпити за допомогою болтів верхню дугу, а після — розпірку. Вона буде з’єднуватися з дверною рамою спеціальними саморізами. Торцеві стійки потрібно прикріпити до розпірок.
 2. Наступний етап — фіксування проміжних розпірок.
 3. До поздовжніх розпірок необхідно закріпити проміжні дуги і стійки.
 4. Уже готовий торець тулиться до стіни, для того, щоб він зміг встати в вертикальному положенні, за цим же принципом проводиться установка другого. Два цих кінця закріплюються до фундаменту.
 5. Решта дуги по черзі з’єднує з другим торцем, закріплюючи їх при цьому, на поздовжніх розпірках. Бічні дуги встановлюють в розпірку, що знаходиться внизу.
 6. Всі дуги необхідно закріпити за допомогою поздовжніх розпірок. Наш каркас готовий. Слід ще раз уважно перевірити надійність каркаса за допомогою гайкового ключа.
 7. Стійкий і добре закріплений каркас на фундаменті можна сміливо накривати плівкою, або листами полікарбонату. Листи полікарбонату потрібно встановити таким чином, щоб захисний шар виявився зовні. Канали, призначені для видалення зайвої вологи, повинні перебувати в максимально вертикальному положенні, краї листів потрібно загерметизувати спеціальною плівкою, забезпеченою паропропускаючими вставками. В даному випадку, та поверхня, яка запотіла, швидко буде відновлювати свою прозорість.
 8. Необхідно вибрати такий діаметр саморізів, який буде трохи менше розміру самих отворів. Це необхідно для того, щоб лист не міг деформуватися.

Збірка каркаса теплиці із стільникового полікарбонату

Теплиця з полікарбонату — етапи установки та креслення

Тепер, за допомогою нашої статті, ви змогли дізнатися про те, як встановити теплицю з полікарбонату своїми руками без фундаменту. Тепер ми приведемо декілька корисних рекомендацій. Споруджувати теплицю з полікарбонату бажано в осінній період, до того, як почнуться перші заморозки, оскільки при установці буде відбуватися вигин пластику. При літніх і зимових температурних коливаннях герметичність у теплиці буде відмінною, якщо змонтувати її при 10-15 градусах тепла.

Ділянку для теплиці слід підготувати. Для цього з поверхні необхідно зняти ґрунт на штик лопати. Також потрібно прибрати всі рослини з родючого шару ґрунту і скласти його в спеціальне місце до настання, наступного літнього сезону. За допомогою листів шиферу необхідно сформувати бортики для можливості захистити рослини, що знаходяться в теплиці від різних бур’янів.

Читайте також: Будівництво капітальної теплиці

Основною перевагою теплиць, виготовлених із стільникового полікарбонату, на відміну від інших типів, є можливість їх установки без фундаменту за допомогою тримачів.

Теплиці, з розбірним каркасом, який складається з відокремлених частин невеликого розміру труб, дуже легкі при перевезенні (можуть без проблем поміститися в багажник автомобіля), але вони досить складні при складанні. Якщо ж конструкція самого каркаса складається з зварних частин, то збірка такої теплиці буде швидкою.

рекомендації для установки теплиці х полікарбонату

Приступаючи до вибору теплиці, слід зупиняти свою увагу на суцільно-зварних на заводі фронтонах і дуг каркаса, що складаються з цільно-гнутих труб, які на обраній ділянці необхідно поставити і стягнути. Крім простої збірки, дана модель буде дуже надійною в її подальшій експлуатації.

При монтажі теплиці в осінній період немає ніякого сенсу проводити її демонтаж на зиму, оскільки полікарбонат не буде піддаватися різним зовнішнім факторам. Він не б’ється, не є крихким і не забруднює ґрунт осколками. Необхідно прибрати лише поливну систему. Надійність кріплення конструкції теплиці безпосередньо залежить від вибору кріпильних елементів. Оптимальним варіантом буде вибір конструкції, що має обв’язку підстави рами, на якій знаходяться наварені петлі. За допомогою цих петель можна закріпити конструкцію в землю, або в фундамент.

Якщо ж теплиця з полікарбонату фіксується за допомогою труб-паль, забивати їх в ґрунт до самого кінця не варто, оскільки він буде в подальшому плисти, а дана кріпильна система не буде забезпечувати потрібну фіксацію.

Читайте також: Парники і теплиці — в чому різниця

Листи полікарбонату слід вибирати не менше 4 мм завтовшки. Якщо при виборі даного матеріалу ви бачите в назві приставку «економ», то це говорить про його низьку якість. Він, як правило, не використовується для вуличного застосування. Гарантійний термін якісного полікарбонату — більше 10 років.

З обох сторін теплиці можна передбачити установку фрамуг для можливості її вентилювання. Також можна купити перегородки з пластика (щоб уникнути перехресного запилення рослин), а також автоматичну систему крапельного поливу і кватирки для провітрювання. Щоб на теплицю не могли впливати сезонні опади ґрунту слід передбачити:

 • розчин, що складається з бітуму, або спеціальну антикорозійну фарбу, якою перед монтажем теплиці слід провести обробку низу каркаса.

Перед монтажем теплиці, її каркас слід встановити на куточок, при цьому враховуючи весь її периметр. Це допоможе в майбутньому уникнути різних дефектів виробу при збільшенні її в розмірі.

Взимку, поверхню сезонного парника, яка не посилена підпорами, потрібно постійно проводити очищення від снігу. Якщо цього не робити, полікарбонат покриється безліччю тріщин, що призведе до його деформації.

 що таке теплиця з полікарбонату

На зимовий період часу слід встановити підпірки, що складаються з дерев’яних брусків розміром 40 * 40см.

Для того, щоб теплиця з полікарбонату могла відмінно перенести зимівлю, витримавши при цьому навантаження снігового покриву, товщина її металевого каркаса повинна становити не менше 1,5 мм. Перетин труби повинен бути 40 * 20мм.

Двері в теплицю в зимовий період часу необхідно тримати відкритими, для того, щоб ґрунт міг добре промерзнути. Дана процедура дає можливість знищити всіх наявних на ґрунті шкідників.

Читайте також: Плівка для теплиць — які види бувають і яку вибрати

Кожну арку в теплиці необхідно закріпити спеціальними підсилювачами.

Теплиці, що складаються з полікарбонату, як правило, дуже сильно нагріваються в жарку погоду. Це може привести до виникнення зазорів в конструкції. Для того, щоб можна було уникнути цього дефекту, необхідно вживити полікарбонат в ділянках дотику бічних стін з дахом. Для цього слід взяти невелику смужку з полікарбонату в 10 см.

Температура повітря в квітні може бути в нічні години від 15-ти до 20 градусів. Виходячи з цього, перш ніж почати займатися висадкою рослин, необхідно провести прогрів теплиці.

теплиця з полікарбонату своїми руками

У літню пору в теплиці встановиться максимальна температура. Тому потрібно регулярно провітрювати її. Крім відкривання фрамуг і дверей теплиці, потрібно постійно поливати водою полікарбонат і встановити автоматичні кватирки.

Отже, тепер ви знаєте про те, як правильно робити монтаж теплиці з полікарбонату своїми руками.

Відео: Як побудувати теплицю з полікарбонату в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху в будівництві теплиці своїми руками! До нових зустрічей. Рекомендуємо переглянути на нашому сайті рубрику «теплиця» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

 

Як зробити теплицю з полікарбонату: детальна інструкція та відео