Квітка Гацанія — терміни посадки на розсаду в 2022 за місячним календарем

Коли та як садити насіння Гацаніі на розсаду у 2022 році


Терміни посадки Гацаніі на розсаду в 2022 за місячним календарем

 

Квітка Гацанія - терміни посадки на розсаду в 2022 за місячним календарем

 

Щоб Гацанія або африканська ромашка радувала око своїм пишним і яскравим цвітінням вже з початку літа, її необхідно садити на розсаду. Закладають насіння  згідно з місячним календарем, приймаючи до уваги кліматичні умови конкретного регіону.

Терміни посадки Гацанії з насіння на розсаду в 2022 році

Ця квітка являється однорічною, оскільки ця ніжна африканська рослина не здатна витримати суворої зими. Посів на розсаду виробляють в період з лютого по квітень.

Виростити Гацанію з насіння не так вже й складно. Оскільки молоді рослини переміщують на основне місце (в сад або на клумбу) тільки після настання стабільного тепла, терміни посадки визначаються особливостями клімату.

У більшості наших регіонів посівні роботи проводяться в період з середини березня до середини квітня. При більш пізньому посіві цвітіння починається тільки в середині літа. Раннє закладення насіння передбачає наявність додаткового освітлення.

Терміни посадки гацанії в 2022 році

Сприятливі дні висадки розсади Гацанії за місячним календарем

Якщо сіяти африканську ромашку  коли супутник Землі перебуває в знаку Діви, Тільця, Риби і Рака, сходи будуть дужими і з’являться швидше. У таблиці, наведеній нижче, зазначено, коли саме садити Гацанію на розсаду в 2022 році, згідно з місячним календарем.

У дні молодого місяця (добу до і після теж вважаються) і повного місяця (також три дня) посів насіння краще не робити. Теж стосується і періодів, коли супутник Землі перебуває під знаком Водолія, оскільки цей знак вважається сухим і безплідним.

Підгодовувати рослини необхідно в період, коли нічне світило розташовується в сузір’ї Скорпіона. Сприятливі для цього дні також вказані в таблиці.

місяцьсприятливі днінесприятливі днівнесення підгодівлі
Лютий1-2, 5-7, 28-298, 9, 10, 22, 23, 2415
Березень4-5, 21-22, 26-28, 318 9 10, 23, 24, 2512-13
Квітень1,5-6, 18-19, 27-297, 8, 9, 22, 23, 2410
Травень3, 15-16, 25-26, 29-306, 7, 8, 21, 22, 236
Червень11-13, 25-264, 5, 6, 20, 21, 22

Правила посадки Гацанії насінням, розсадою у 2022 році

Сприятливі дні за місячним календарем

Гібриди ромашки африканської — досить невибагливі і підходять для вирощування практично у всіх областях України. Причому культура однаково добре себе почуває як в домашніх горщиках, так і у відкритому ґрунті.

Але мінімальні вимоги квітка все ж пред’являє. Гацанії необхідно забезпечити:

 • помірний полив;
 • максимальну освітленість, в разі нестачі сонячного світла використовують штучне підсвічування;
 • відсутність протягів, у відкритому ґрунті слід забезпечити рослині захист від вітру.

В саду кущ вирощується як однорічний, тому на зиму його необхідно викопувати. Більшість різновидів не виносить перепадів температур, а при негативних умовах майже відразу гине. Але деякі гібриди здатні витримати значні температурні коливання — від -5 до +35 градусів.

В умовах пізньої і досить холодної весни,  закладку насіння на розсаду робляють в кінці лютого — на початку березня.

На заході клімат трохи суворіший, тому посівні роботи рекомендується проводити в період з середини березня до середини квітня. На півдні країни Гацанію можна садити як на розсаду, так і безпосередньо на клумбу аж до червня.

Коли садити гацанію по регіонах у 2022 році

Досвідчені квітникарі радять визначати, коли проводити посадкові роботи наступним чином: від ймовірної дати останніх заморозків необхідно відрахувати 8 тижнів, саме стільки потрібно рослині до моменту висадки розсади в ґрунт.

 

 

Перший бутон з’являється через 60-100 днів, в залежності від сортової приналежності насіння, що також варто враховувати при визначенні строків посадки. Сприятливі дні для посіву вказані в місячному календарі 2022 року.

Як садити Гацанію на розсаду

Щоб отримати міцну і здорову розсаду, насіння краще купувати в магазинах. Але навіть якісний посівний матеріал не гарантує пишного цвітіння. Для цього потрібно знати ще й те, коли саме можна садити Гацанію з урахуванням рекомендацій місячного календаря 2022 року.

Плодове дерево — груша існувало ще в доісторичну епоху. У даній статті ви знайдете опис плодового дерева груші — Улюблениця Яковлєва, дізнаєтеся відгуки бувалих садівників і візуально представите по фото справжню красу даного сорту і його плодів.
Як садити гацанію на розсаду

Підготовка ґрунту до висадки розсади

Роботи починають саме з підготовки ємності і родючого субстрату, а не з обробки насіння, як це прийнято вважати. Ідеальним варіантом стане закладка посівного матеріалу в горщик або торф’яні таблетки. Справа в тому, що Гацанія не дуже добре ставиться до пікіровки і найменше пошкодження кореневої системи може призвести до загибелі рослини.

Ґрунт для розсади

Родючий субстрат можна придбати в магазині або приготувати живильну суміш самостійно з наступних компонентів:

 • кокосовий торф;
 • біогумус;
 • перліт.

Другий варіант:

 • компост і пісок — по 1 частини;
 • торф з низькою кислотністю — 4 частини.

Компост необов’язковий компонент, тому додавати його можна за бажанням. Грунтосуміш за два тижні до планованої дати посіву необхідно пропарити. Субстрат магазині, краще не купувати.

Посадка гацаніі на розсаду в 2022 році

Підготовка насіння

Насіння ромашки африканської, як правило, не пророщують. Але перед посадкою його необхідно обробити слабким розчином марганцю, помістивши у марлевий мішечок.

Щоб прискорити появу сходів, насіневий матеріал замочують в розчині перекису водню на три години.

Як правильно садити Гацанію

Посів роблять згідно з відповідною інструкцією:

Догляд за розсадою

 1. Якщо ґрунт заздалегідь не був пропарений, рекомендується прожарити його при високій температурі протягом трьох годин.
 2. Потім в ґрунтосуміш вливають насичений розчин марганцю, остуджують і насипають в підготовлені горщики / ящики.
 3. На дно невисокої ємності укладають шар керамзиту (1 см), зверху — родючий ґрунт висотою близько 3 см.
 4. Ґрунт добре утрамбовують і рясно поливають водою.
 5. Насіння розкладають в шаховому порядку з інтервалом 2 см один від одного.
 6. Присипають його субстратом (ще 1 см), обприскують з пульверизатора і вкривають плівкою.
 7. Ємність з розсадою необхідно періодично провітрювати, що допоможе уникнути появи цвілі.
 8. В умовах міні-теплички сходи з’являться вже через 6-7 днів. Щоб забезпечити їм сприятливі умови для подальшого зростання і розвитку, плівку слід прибрати і помістити горщики з розсадою на добре освітлене місце, де немає протягів.
 9. Поливати слід тільки в міру висихання ґрунту, обережно обприскуючи з пульверизатора.

Як правильно садити гацанію на розсаду - опис з фото.

Насіння загортають в ґрунт при температурі не нижче +18 градусів, до появи паростків цей показник повинен відповідати позначці в +22 градуси. Коли сходи піднімуться над рівнем ґрунту, температуру знову знижують до +18 градусів.

При сприятливих умовах, коли роботи проводилися за правилами і відповідно до даних місячного календаря 2022 року, насіння може прорости вже через 2-4 дня, тому потрібно щодня перевіряти контейнери з розсадою. Це дозволить вчасно прибрати укриття і перемістити горщик в більш прохолодне місце.

Якщо після закінчення тижня паростків не буде, можна для страховки садити Гацанію в додатковий ящик. Але в деяких випадках паростки з’являються лише через 14 днів, тому варто трохи почекати.

Догляд за розсадою в домашніх умовах

Підготовка насіння до висадки розсади Гацанії

Подальше зростання і розвиток сіянців відбувається при показниках +15 … + 16 градусів, не вище. Якщо в приміщенні буде занадто жарко, розсада вийде слабкою, а стебло тонким і витягнутим.

Перед тим як висадити сіянці на постійне місце, їх загартовують. Для цього рослину виносять з дому спочатку на 40-45 хвилин, поступово час перебування Гацаніі в прохолодних умовах збільшують.

Пікіровка Гацанії

Коли у молодих рослин, які саджали на розсаду, з’явиться по два справжніх листа, проводять пікіровку. Пікірують кущики також в певні дні які вказані в місячному календарі 2022 року.

Пересаджувати сіянці рекомендується в окремі ємності, шириною і висотою по 9 см. Склад ґрунтосуміші готують, як і для початкової посадки.

Пікіровка розсади гацанії.

Як проводити пікіровку:

 1. У ґрунті роблять поглиблення відповідно до розмірів кореневища. При цьому підгинати або підрізати коріння категорично заборонено.
 2. Щоб паросток легше виймався з горщика, ґрунт необхідно злегка зволожити.
 3. Після закінчення процедури пікіровану розсаду рясно поливають.
  Через 2 тижні рекомендується внести добрива (мінеральне або органічне), призначене для квітів.

Важливі поради від садівників

Для успішного вирощування африканської ромашки досвідчені квітникарі використовують кілька хитрощів:

 1. Щоб не проводити пікіровку і не травмувати зайвий раз рослину, потрібно спочатку розкласти посадковий матеріал по окремих горщиках, разом з якими в подальшому перенести розсаду на постійне місце.
 2.  Гацанію можна висадити на добре освітленій ділянці — вона не боїться прямих сонячних променів. При цьому квітка легко переносить посуху і спеку.
 3. Якщо розсада вирощувалася в ящиках, пікірувати сіянці слід обережно за допомогою садової лопатки, це допоможе уникнути пошкодження коренів.
 4. Відстань між паростками на клумбі має бути близько 20-30 см (не менш), що забезпечить нормальний розвиток рослин.

Коли і як садити насіння гацаніі на розсаду вирощування і догляд.

Підбиваєм підсумки

 1. Терміни проведення посівних робіт необхідно приурочити до сприятливих дат за місячним календарем, це забезпечить гармонійну схожість насіння і отримання здорової розсади в подальшому.
 2. При визначенні дати посіву необхідно враховувати деякі особливості Гацаніі: сходи з’являються в середньому через тиждень, а до моменту утворення першого бутона проходить близько 90 днів.
 3. Африканська ромашка — теплолюбива тропічна квітка, і не всі її різновиди підходять для вирощування в умовах помірного клімату. Тому, вибираючи сорт, бажано віддавати перевагу невибагливим гібридам.
 4.  Плануючи проведення посівних робіт, слід враховувати не тільки дані місячного календаря, а й особливості регіонального клімату
 5. Цвітіння африканської ромашки починається, як правило, через 3 місяці після закладки насіння.

Теплолюбна ромашка буде радувати власника пишним цвітінням від початку літа до самих заморозків.

Відео: Як правильно садити гацанію?

Ще більше цікавої та корисної інформації про садівництво ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Квітка Гацанія - терміни посадки на розсаду в 2022 за місячним календарем