Терміни збирання овочів: коли потрібно збирати овочі на городі для зберігання зимою

Як правильно збирати врожай восени


Терміни збирання овочів - врожаї, моркви, гарбуза, брукви Збираємо овочі в термін, високі врожаї, моркви, гарбуза, брукви, як правильно збирати врожай восени, терміни збору врожаю.

 

Терміни збирання овочів: коли потрібно збирати овочі на городі для зберігання зимою

 

Осінь-гаряча пора, не тільки для школярів і студентів, так само восени настає момент істини для багатьох городників. Основна робота завершена влітку але восени як кажуть потрібно збирати урожай, і підбивати підсумки виконаної роботи за рік. Но не підрахунками єдиними живе дачник або фермер, у нього і на осінь намічена купа справ, а яких саме і коли ж варто збирати свій урожай ми повідаємо Вам далі в нашій статті. Терміни збирання овочів повинен знати кожен

Як і коли збирати врожай на городі

ВЕРЕСЕНЬ

  • Загальні роботи
  • Роботи в теплиці і парниках
  • Вигонка зелені в теплицях
  • Збір овочів
  • Догляд за рослинами у відкритому ґрунті
  • Внесення добрив

Терміни збирання столового буряка

Як відомо терміни збору столових коренеплодів, залежать від багатьох факторів таких як: Цілей вирощування, кліматичних умов регіону, а також від особливостей того чи іншого сорту рослини. З настанням вересня не поспішайте якнайшвидше забрати все з грядок так як у багатьох пізніх овочів ще йде період дозрівання, тому рекомендується приступати до прибирання ближче до кінця місяця. Раніше всього збирають столовий буряк а вже за ним приступайте до збору моркви. Причиною такого порядку складання є велика теплолюбивість буряка, морква ж менш вимоглива в цьому плані. Буряк найбільш чутливий до осінніх заморозків, з цієї причини його прибирають до настання осінніх заморозків або відразу після перших.

Як правильно збирати врожай восени

 

 

Коли прибираєте буряк, листя його краще скручувати ніж обрізати. Якщо Ви все зробили правильно і вчасно зібрали свій урожай столового буряка, то зможете використовувати його цілий рік, так як він відрізняється гарною лежкістю і зі зберіганням у вас не повинно виникнути зайвих проблем.

Терміни збирання моркви на городі

Морква не дуже вибаглива до коливань температури, але ось, що дійсно негативно впливає на неї це перепади вологості ґрунту особливо якщо ці перепади різкі, морква може почати тріскатися. Навіть якщо Ви помітили тріщини тільки на парі морквин її всю варто негайно прибрати з городу. Але коли на вулиці сухо і помірно тепло то не поспішайте збирати врожай моркви. Коли температура опускається до відміток у + 4 … +5 °С, приріст коренеплодів зупиняється, пожовкле листя також є сигналом до того, що пора починати збирати морквину. Збирають її роблячи підкоп лопатою, але варто пам’ятати що вона дуже чутлива до будь-яких пошкоджень, тому пошкоджені плоди дуже швидко загнивають, що унеможливлює довге її зберігання, так що варто з особливою делікатністю орудувати лопатою. Свіжо прибрану моркву охолоджують до закладки на постійне місце, зберігають пару днів, накривають соломою або сухим листям, у невеликих буртах. На зберігання варто відбирати не пошкоджені коренеплоди, попередньо очищені від листя і землі.

Терміни збирання моркви

Терміни збирання брукви

Після того як ми прибрали буряк і моркву, час прийшов і до брукви, її прибирають в самому кінці вересня або на початку жовтня, до настання стабільних заморозків в цей час збирають і пастернак, кореневу петрушку, редьку, ріпу і селеру. Раніше проводити прибирання не варто так як ще у вересні йде посилений приріст плодів. Та й повністю дозрілі овочі набагато легше зберігати взимку.

Викопують рослини вилами або лопатою, але варто дуже дбайливо це робити, після викопування з коренеплодів струшують землю і обрізають листя. А у брукви листя краще скручувати ніж обрізати. На сонці сушити коренеплоди перед укладанням на постійне зберігання не рекомендується так як на сонці вони можуть випарувати вологу що в свою чергу призведе до гіршої лежкості при зберіганні. Пошкоджені і дрібні коренеплоди краще використовувати відразу наприклад для корму худоби, а зберігати варто лише великі здорові плоди. Для кращого зберігання під коренеплоди можна насипати невеликий шар зволоженого піску, також брукву можна зберігати в підвалі на врожаї картоплі.

Терміни збирання Гарбузів для зберігання взимку

Гарбузи збирають в ясну і суху погоду, коли він дозрів, гарбуз не любить заморозків так що прибрати його треба до їх настання. Основною ознакою, що гарбуз вже дозрв це коли плодоніжка починає всихати. Плід варто зрізати разом з плодоніжкою. Щоб краще зберегти гарбуз, його потрібно підсушити і погріти на сонці строком трохи більше тижня. У холодні ночі гарбуз варто накрити чимось теплим. Пошкоджені плоди для зберігання не підходять їх краще відразу пустити на корм домашній худобі

Терміни збирання Гарбузів

Найбільш красиві плоди можна відібрати на насіння. Сподіваємося наші поради були корисні Вам і строки збирання овочів допоможуть Вам не упустити потрібного моменту.

Читайте також: Зберігання картоплі

На цьому все сподіваємося Ви зрозуміли які є терміни збирання овочів. Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

 

Терміни збирання овочів: коли потрібно збирати овочі на городі для зберігання зимою