Що робити якщо з’явилася тля на смородині

Методи боротьби з попелицею на смородині


Тля на смородині

 

Що робити якщо з'явилася тля на смородині

 

Тля (попелиця) — невелика комаха, яка живиться соком рослин. Вона розносить віруси різних захворювань, заважає рослині рости і розвиватися, поступово знищуючи її. Розмножується вона дуже швидко, тля здатна за один місяць відтворити три покоління собі подібних. Поїдаючи листя, тля виділяє солодкий сік, на запах якого збігаються мурахи і вносять свій внесок в загибель рослини. Тема статті — тля на смородині: як боротися? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

попелиця на смородині

                          Тля на смородині

Попелиця на смородині заходи боротьби

Як дізнатися вчасно, що кущ смородини в небезпеці? Як запобігти процесу знищення? Якщо попелиця вражає кущі червоної або білої смородини, то на їх листі починають бути видно невеликі здуття червоного кольору (так звані, галли). На кущах чорної смородини через вплив попелиці, листя починає згортатися в трубочку. Особливо любить попелиця нападати на кущі смородини в суху і жарку погоду, тому потрібно завчасно починати боротьбу з нею.

Попелиця на смородині заходи боротьби

Тля на смородині вперше нападає на кущі вже навесні. Це відбувається в тому випадку, коли тля відклала яйця на зиму і з настанням тепла з них з’являються молоді паразити. Дуже часто, після проведеної боротьби, тля все ж знову з’являється на кущі смородини. Це може бути пов’язано, з тим, що її приносять на рослину мурахи, які харчуються соком, який виділяється попелицею. Тому, важливо, починаючи боротьбу з попелицею, не забувати і про мурах.

 

 

Попелиця на смородині — що робити?

Тля на смородині — як від неї позбутися

  • Найперші заражені листочки потрібно негайно зняти з куща і спалити.
  • Як засіб, яке допоможе відлякати цих комах добре допоможе настій цибулиння.
  • Для того, щоб тлю не вносить на кущ мурахи, варто навколо куща покласти площину оброблену клеєм, який повільно сохне або спеціальним липким шаром.
  • На початку весни не зайвим буде побілити стовбур чагарника вапном. Досвідчені городники знають, що найрідше тля заражає ті кущі, під якими знаходиться зола. Тому важливо регулярно підсипати її під чагарник.
  • Непогані результати дає регулярне обприскування кущів смородини розчином води, в якому змішаний сік часнику і розчин мила.

Тля на смородині - як від неї позбутися

Радикальним методом знищення попелиці на смородинових кущах є використання спеціальних хімікатів (Актара, Карбофос і інші). При їх застосуванні потрібно дотримувати ряд умов:

Читайте також: Боротьба з попелицею на яблуні

Починати обробку чагарників потрібно до того, як розпустяться бруньки. Повторну обробку можна проводити вже після розпускання листя, але з умовою, що до збору ягід залишається ще не менше місяця.

Додаткові способи боротьби з попелицею

Займаючись підгодівлею чагарнику, потрібно ретельно дотримуватися пропорції і по можливості зменшити добрива з вмістом азоту. Варто лише трохи використати більше цієї підгодівлі, як на її надлишок тут же накинеться тля. Поруч зі смородиною можна висадити помідори, кріп, чорнобривці. Ці рослини виділяють запах, який добре відлякує тлю. Важливо залучити на дачну ділянку дрібних птахів, які винищують тлю (це можуть бути синички, горобці), а також сонечок (їх приверне запах петрушки або селери). Для них можна повісити в саду годівницю або шпаківню. Не слід висаджувати поруч зі смородиною кукурудзу, тому що тля любить цю рослину, а наситившись нею, перебирається на чагарник.

Чим обробляти кущі смородини, якщо на них виявлена тля

Отже, тепер ви знаєте відповідь на питання «як боротися з тлею (попелицею) на смородині. . Головне, про що не потрібно забувати — протягом всього терміну дозрівання смородини уважно спостерігайте за її кущем. У разі виявлення паразитів, боротьбу з ними потрібно починати негайно.

Відео: Обробка смородини від тлі

Тільки вклавши в вирощування цих ягід багато зусиль, до кінця літа можна порадіти багатому врожаю! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Що робити якщо з'явилася тля на смородині