Томат Ляна: відгуки, фото, врожайність та опис сорту томатів

Вирощування сорту помідорів Ляна в домашніх умовах


Томат Ляна: відгуки, фото і опис

 

Томат Ляна: відгуки, фото, врожайність та опис сорту томатів

 

Одним з найбільш вдалих результатів праць селекціонерів можна по праву назвати томат Ляна. Його вибирають ті дачники, які хочуть мати ранній сорт помідорів на відкритому ґрунті. Для вирощування в теплиці мало хто віддає перевагу за краще низькорослий томат Ляна. Відгуки, фото і опис цього улюбленого багатьма сорту надані нижче.

Вирощування томата Ляна

Якщо виділити основне з сукупності відгуків про гібрид Ляна, то його можна надати у вигляді такого переліку показників:

 • невибагливий,
 • має відмінний смак,
 • добре зберігається і транспортується,
 • підходить для салатів і консервування,
 • добре плодоносить,
 • теплолюбний,
 • майже не вимагає підв’язки,
 • потребує регулярного пасинкування,
 • плоди з’являються рано,
 • плодоносить до самої осені.

Основні характеристики томата Ляна

Детальний опис основних характеристик томата Ляна

Судячи з відгуків, більшість дачників, які вирощували на своїй ділянці томат Ляна, залишилися задоволені цим досвідом. Але занадто бурхливих позитивних емоцій вирощування цих симпатичних кущиків, зображення яких надані в статті на фото, зазвичай не викликає. Нижче надано більш докладний опис цього сорту помідорів, який може допомогти вам визначитися з тим, чи хочете ви бачити кущі томата Ляна на своїй земельній ділянці.

Читайте також: Врожайні низькорослі сорти помідор

Плоди томата Ляна

 

 

Опис кущів помідорів Ляна

Кущі помідорів Ляна низькорослі, досягають у висоту 40-50 см. Це не дозволяє економити земельну площу при вирощуванні їх в теплицях або парниках, але позбавляє від необхідності постійної підв’язки важких грон. Селекціонери захистили томат Ляна від таких хвороб, як верхова гниль і макроспоріоз, але рослина піддається іншим часто зустріваним  захворюванням цих культур.

Томат Ляна. кущі

Опис плодів томату Ляна для вирощування в Україні

Плоди у томата Ляна мають круглу форму і шкірку середньої жорсткості. Їх вага зазвичай не перевищує 80 грам. З 1 м2 можна зібрати 8-10 кг помідорів, які дозрівають до 110-го дня після появи перших паростків. Даний сорт має два різновиди, плоди одного з них — яскраво-червоні, а другого — рожеві. Як видно на фото, вони виглядають досить симпатично, а як зрозуміло з відгуків, — мають досить приємний смак і виражений аромат.

Ляна рожева

Ляна рожева

Томати Ляна підходять для будь-яких цілей: їх використовують і в свіжому вигляді, і переробляють різними способами. Пружність плодів дозволяє їм не розтріскуватися і зберігати форму при маринуванні, в разі перезрівання, а також при зберіганні і транспортуванні. Переробкою плодів цього томата можна займатися на будь-якій стадії дозрівання. Особливістю плодів сорту Ляна є підвищений вміст корисних речовин.

Користь томата Ляна

Ляна особливо багата корисними речовинами

Агротехніка у вирощуванні помідорів сорту Ляна

 • Посадка. Насіння можна сіяти прямо у відкритий ґрунт, але краще виростити розсаду в спеціальному живильному субстраті. Найбільш підходящий для цього час — лютий або початок березня. Через два місяці розсада готова до висадки у відкритий ґрунт. Схема посадки саджанців – 60 на 70 см.
 • Ґрунт. Томату Ляна прекрасно підходить легкий і пухкий ґрунт. Він добре росте на тих місцях, де в минулому були посаджені боби, капуста або картопля. На місцях, де виростала морква, буряк і баклажани помідори краще не садити.
 • Догляд. Як описують ті, кому доводилося вирощувати томати Ляна, найкраще формувати два-три стебла на кущі. Для цього слід проводити регулярне пасинкування. Для отримання хорошого врожаю красивих помідорів, необхідно розпушувати, удобрювати і поливати ґрунт навколо них. Ніякого особливого догляду рослина не потребує.

Відео: Вирощування сорту помідору Ляна

Завдяки тому, що вище була надана детальна інформація про томат Ляна, вам тепер буде легше прийняти рішення про те, садити або не садити цей гібрид на своїй ділянці. Але пам’ятайте, більшість дачників, спробувавши виростити його одного разу, садять цей томат щороку. Це значить, що вони цілком задоволені результатами. Може, варто спробувати і вам?

Вирощуання помідорів Ляна

Ляна не потребує ніякого особливого догляду

На цьому наша стаття «Вирощування томата сорту Ляна» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному вирощуванні цього томату. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику вирощування помідорів — кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Томат Ляна: відгуки, фото, врожайність та опис сорту томатів