Туя — посадка і догляд у відкритому ґрунті

Як посадити Тую у відкритому ґрунті


Туя - посадка і догляд у відкритому ґрунті. Як посадити Тую - Відео

 

Туя - посадка і догляд у відкритому ґрунті

 

Серед безлічі хвойних рослин, найбільш затребуваними і популярними є туї. Їх основна відмінність від ялин і сосен полягає в тому, що замість гострих голок, гілки рослини вкриті плоскими лусочками. Крім естетичної насолоди, туя приносить також користь, оскільки виділяє в повітря фітонциди.

У народі її часто називають «королівським деревом» за надзвичайну красу й привабливість. Але мало хто знає про те, яка посадка і догляд у відкритому ґрунті необхідний цій хвойній рослині. У цій статті ми розглянемо, як доглядати за туями взимку і що необхідно робити, щоб зберегти і вберегти її від безлічі захворювань.

Туя посадка: з чого потрібно почати

Туя - посадка і догляд у відкритому ґрунті.

Перш за все, відзначимо, що туя є представником сімейства кіпарисових і виростає до 25 метрів в природних умовах і не перевищує 10 метрів, якщо посаджена на дачних ділянках. Туя має багато сортів і може бути як високорослою, так і карликовою, низькорослою або кулястою. Багатьох садівників, що мешкають в північних частинах країни, туї привертають до себе увагу за відмінну адаптацію до холодного клімату і низьких температур. І хоча рослина не характеризується наявністю яскраво-зелених фарб, вона непогано справляється з роллю декоративного чагарнику або живого паркану.

Туя - посадка і догляд

Всім відомо, що будь-яке дерево дає насіння. Туя також дає шишечки, в яких знаходиться кілька насінин. Насіння дозріває в перебігу всього весняного і літнього періоду, а до осені стають придатними для розмноження.

Як посадити Тую у відкритому ґрунті

 

 

Фахівці рекомендують не купувати дорослі саджанці, а краще виростити свій саджанець з отриманої насінини. Завдяки цьому, рослина буде більш пристосованим до суворих умов і різким змінам температури. Доглядати за туями в домашніх умовах або в опалювальних теплицях не складно.

фото посадки туї

Для цього необхідно дотримуватися правил посадки:

  • Висівати насіння тільки наприкінці весняного періоду.
  • Глибина посадки насінини не повинна перевищувати 5 см.
  • Зверху ґрунт посипається невеликим шаром хвойної тирси.
  • Саджанці необхідно уберігати від активної дії сонячних променів, оскільки молоді паростки ніжні і можуть загинути.

Після посадки саджанець потребує постійного рясного зволоження і харчуванні. Для цього можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива. Нетерплячі садівники висаджують річні саджанці, що не завжди призводить до позитивного результату. Тому найкраще не поспішає і почекати, поки рослина не зміцніє і не набере кілька десятків сантиметрів у зрості. Перед посадкою у відкритий ґрунт коренева система черешка обробляється спеціальними препаратами, а для кращого вкорінення ґрунт розбавляється торфом і дерновою землею.

Туя: догляд у відкритому ґрунті

Туя: догляд у відкритому ґрунті

Після того, як саджанець підросте і буде готовий до висадки у відкритий ґрунт, коріння потрібно вимочувати в розчині марганцівки і стимуляторах зростання, які продаються в магазинах. Держак саджається в глибоку лунку і засипається поживною землею.

Туя любить рясний і регулярний полив. Хоча фахівці відносять її до рослини, яка відмінно переносить тінь, все ж в півтіні і на сонці хвої буде набагато краще. Слід подбати про відсутність протягів і постійно стежити за кількістю внесених добрив.

Туя: догляд у відкритому ґрунті фото

Крона туї також потребує форматування, тому щоосені сухі або згнивші гілки видаляються. Рослина непогано переносить пересадку, тому можна не боятися експериментувати і за потребою, пересаджувати тую в різні місця дачної ділянки. Щоб не втратити декоративність туї багатоствольні гілки можна пов’язувати на зиму.

Туя посадка: з чого потрібно почати фото

Туя схильна до атаки шкідників і різним захворюванням, тому в осінній період рослина обробляється спеціальними препаратами, що захищають стовбур від небажаних гостей. Як бачимо, посадка і догляд за туями у відкритому ґрунті не вимагає великих сил і часу.

Відео: Як посадити Тую на дачі

Отже, туя — посадка і догляд у відкритому ґрунті — справа нескладна. Головне — дотримуватися основних правил і не лінуватися. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Туя - посадка і догляд у відкритому ґрунті