Укриття троянд на зиму, осіннє обрізання роз та підготовка їх до зими

Способи укриття троянд різних сортів на зиму


Укриття троянд на зиму

 

Укриття троянд на зиму, осіннє обрізання роз та підготовка їх до зими

 

Чому з настанням осені вже варто почати обмірковувати укриття троянд на зиму? Які є особливості захисту кущів різних видів? А чи будь-який матеріал підійде для цих цілей? Питань багато, давайте розбиратися і вивчати процес за допомогою статті та відеоуроків.

Укриття троянд на зиму служить для захисту кущів від холодів і не дає їм вимерзнути, адже 5-10 градусів нижче нуля вже можуть нашкодити. Особливо важко переносяться різкі заморозки, що змінюються раптовими відлигами. Також ця процедура надає рослині додатковий захист від ряду захворювань і садових шкідників. А ще укриття має снігозатримуючі властивості, які не тільки захищають чагарники від надмірних холодів, а й підтримують оптимальний рівень вмісту вологи в ґрунті, адже її надлишок може стати причиною гниття кореневища.

Прибирання листя з кущів троянд

Після прибирання садівники зі стажем настійно рекомендують провести обрізання троянд. В першу чергу усуваються всі можливі джерела інфікування. До них відносяться плісняві ділянки, плями іржі і загнивання, всохлі і зів’ялі квіти і т.д. Самі стебла і пагони слід обрізати орієнтовно до 20-40 см,  при цьому з оглядом на висоту захисної конструкції. Однак для подальшого повноцінного розвитку троянд потрібно, щоб зони щеплень, а також кілька бруньок залишилися неушкодженими.

Радикальне обрізання в осінню пору проводити небажано, оскільки це зробить пагони особливо уразливими для впливу холодів.

Радимо прочитати: Догляд за трояндами

Небезпека для королеви квітів несуть не тільки морози, але і всілякі хвороби, пов’язані з процесом загнивання і пліснявіння, а також інфекції. Щоб захистити кущі троянд від надмірної вологості, температурних перепадів та інших негативних факторів, рекомендується не тільки укриття на зиму повітропроникним матеріалом, наприклад, лутрасилом, а й обробка спеціальними протигрибковими препаратами. У пору весняної відлиги обробку бажано повторити. На завершення підготовчого етапу рекомендується підгорнути кущі для підвищення ступеня аерації кореневища.

Відео: Як укрити рози на зиму своїми руками

Способи захисту троянд від холоду

Вкривати рожеві кущі рекомендується між 10 і 25 листопада. Перед цим рослину рекомендується 10 днів витримати в природному стані при невеликому морозі (до -3 ° C). Вкривати троянди на зиму найкраще в сухий період і при 5-7 градусах нижче нуля. Квапливість вкрай несприятливо позначиться на кущах, так як троянди при відповідних умовах продовжують свою життєдіяльність, і якщо вкрити їх на зиму, поки вони не «заснули», бруньки рослини під матеріалом випрівають і загинуть. Тому пора починати заходи, коли пішов період несильних, але стабільних і стійких морозів.

 

 

Відома велика кількість способів укриття троянд на зиму, ми розглянемо найбільш популярні з них, зазначимо особливості на фото і простежимо за роботою досвідчених квітникарів на відео. Найпростішим варіантом вважається мульчування нижньої ділянки кущів землею, соломою, опалим листям, тирсою, ялиновим гіллям і пухким снігом. Висота вкривної конструкції — 30-50 см.

Укриття роз на зиму

Для м’яких, теплих зим мульчування може бути цілком достатньо, але при суворих морозах (до -15°C і нижче) необхідно подбати про додаткове утеплення. Один з найпростіших, але дієвих варіантів — повітряно-сухе укриття. Для конструкції навколо кущів вбиваються невеликі кілочки (хоча б 4), на яких кріпиться настил з дерева або металу.

Потім вся конструкція накривається герметичною плівкою, яка послужить додатковим захистом від морозу, опадів, а також поривів сильного вітру. Ще один альтернативний варіант: спорудити укриття з дерев’яних брусів, ущільнивши його за допомогою руберойдового або поліетиленового настилу. Серед сучасних матеріалів можна знайти ще претендентів для цієї мети. Наприклад, квітникарі часто закривають настил щільним лутрасилом, він не пропустить вологу і вітер, як плівка, але і не буде перешкоджати повітрообміну, що і допоможе вдаліше реалізувати сухе укриття.

укриття троянд з дерев`яних дощок з поліетиленовим накриттям

У регіонах з холодними і не особливо сніжними зимами рекомендується застосовувати комплексне утеплення, яке об’єднує декілька методик. Так, наприклад, кущі троянд можна замульчувати, накрити їх ящиками, потім встановити споруду і утеплити його відразу декількома видами матеріалів. Виконана таким чином конструкція вбереже рослину і ґрунт навколо нього від заморозків і перезволоження, дозволивши паросткам благополучно дожити до настання весни.

Відео:  Укриття роз на зиму. Обрізання листя, пригинання стебел

Почнемо зі штамбових троянд, для яких укриття на зиму починається з пригинання кущів до землі і фіксації його в такому положенні. Потім його присипають шаром пухкого ґрунту, змішаного з опалим листям, а зверху утеплюють ялиновим гіллям. Також хорошим укриттям для штамбових троянд послужить металевий каркас, накритий поліетиленом, руберойдом або щільним лутрасилом. Вільні ділянки в конструкції засипаються тирсою або соломою.

Мульчування паркових троянд

Якщо у вас на ділянці обжилася в’юнка троянда, то для її укриття на зиму спочатку знімаються з своїх опор петлі і прив’язуються до спеціально вбитого кілочка. Робити це слід гранично обережно, щоб уникнути можливих пошкоджень. Далі нижня частина чагарнику утеплюється за допомогою хвої, піску і компостного пухкого ґрунту. Зверху в’юнкі троянди слід укрити ялиновим гіллям, після чого все це спорудження накривається на зиму щільною плівкою або лутрасилом. Важливо не допустити проникнення вологи.

У тому випадку, якщо в’юнкі троянди обвивають будь-які конструкції, вони не вкладаються на землю, а утеплюються безпосередньо на своїх опорах. Пагони обертають шарами мішковини або пресованим ялиновим гіллям, закріплюють матеріал мотузками. Переховується в’юнка троянда при температурних показниках 5-7 градусів нижче нуля.

укриття в`юнких троянд ялиновими гілками

Кущові троянди — самі морозостійкі і добре переносять зимові холоди. Тому їх укриття проходить гранично просто і не займає багато часу. Для цього потрібно лише підгорнути прикореневу частину кущів, після чого утеплити його торф’яно-піщаною сумішшю. Якщо очікується сувора зима, то зверху можна накласти шар листя і хвої, замульчувати все це розпушеним снігом.

Відео: Укриття троянд лутрасилом, підготовка до зими

Ґрунтопокривні троянди деякі садівники вважають за краще і зовсім не вкривати на зиму, оскільки вони досить стійкі до холодів. Деякі види навіть не скидають листя. Однак морозна і безсніжна зима може вкрай негативно вплинути на ґрунтопокривні сорти. Тому краще підстрахуватися і забезпечити їм гранично комфортні умови, покривши шаром ялинового гілля. Також добре збережуться такі ґрунтопокривні троянди, якщо вкрити їх лутрасилом. Причому можна взяти його не найвищої щільності.

Читайте також: Обрізка полуниці на зиму

Знімати укриття рекомендується десь у другій декаді квітня. Цей процес повинен бути плавним і поступовим. Найкраще прибирати укриття пошарово, з періодичністю в 1-2 дня. Крім захисту зняти потрібно і постраждалі пагони, а ґрунтопокривні троянди очистити від старого листя.

На цьому наша стаття «Укриття троянд на зиму: Способи, як укрити троянди різних сортів — Фото та відео» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному догляді за цією рослиною. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику квітникарство — кращі поради, де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Укриття троянд на зиму, осіннє обрізання роз та підготовка їх до зими