Утеплення вікон на зиму своїми руками — як та чим утеплити вікна щоб не продували

Як утеплити вікна на зиму своїми руками


Утеплення вікон на зиму- як утеплити вікна своїми руками

 

Утеплення вікон на зиму своїми руками - як та чим утеплити вікна щоб не продували

 

Утеплення вікон на зиму — це особлива традиція в наших широтах. Вона не обходить навіть власників сучасних вікон з ПВХ профілю, що вже говорити про ті дерев’яні конструкції, які пам’ятають ще радянських вождів. Адже скло, погано закріплене в рамі, буде пропускати не тільки сонячне світло, але ще і вітер, і холод. Зрозуміло, що найчастіше такі роботи проводяться зі старими вікнами. На перший погляд, нічого складно тут немає. Однак треба знати, як утеплити вікна на зиму своїми руками правильно і чим це зробити — так, щоб ваша праця була не марна, а результат — очевидний.

Технології, перевірені часом

Старі технології дозволяють провести самостійне утеплення дерев’яних вікон на зиму недорого і відносно швидко. Їх застосування має на увазі забезпечення герметичності всіх віконних деталей, що особливо важливо там, де є частини, що відкриваються. Матеріали, використовувані для такого утеплення, діляться на групи:

— Для закладення щілин,
— Для ущільнення притворів.

Утеплення вікон газетами і папером

Утеплити дерев’яні вікна газетами або папером можна дешево і швидко. Крім того, це допоможе Вам позбутися запасів непотрібних газет. Отже, старий папір розривають на дрібні шматочки, потім поміщають в підходящий посуд і заливають водою.

Таким чином папір перетворюється на своєрідну пасту, яка легко замаже всі щілини. Висихаючи, маса затвердіє і буде служити надійним ущільнювачем. Не забудьте залишити фіртки без утеплення, так само, як і балконні двері, — інакше їх відкриття загрожує випаданням утеплювача (і всі роботи потрібно буде починати заново).

Утеплення выкон ватою і тканинними смужками

Якщо у Вас є вата і тканинні або паперові смуги, то використовуйте наступний спосіб утеплення:

 • За допомогою тонкого ножа технічною ватою законопачуються щілини.
 • Зверху наклеюються паперові або тканинні смужки. В якості клею можна використовувати звичайне мило. Також для швидкого проведення робіт підійде і паперовий скотч.
Утеплюємо старі вікна ватою і папером

Утеплюємо старі вікна ватою і папером

Утеплення вікон поролоном і скотчем

Бюджетним буде варіант із поролоном — він розрізається на смуги, після чого обережно закладається в усі наявні щілини. Зверху утеплювач заклеюється скотчем. Роботи проводяться швидко, а ефект досягається відчутний. Важливо тільки вибирати скотч з чинним терміном придатності, інакше всі ваші зусилля будуть марними.

Утеплюємо вікна по-новому — сучасні технології

Утеплення вікон за шведською технологією

Шведська технологія утеплення дерев'яних вікон за допомогою ущільнювачів

Шведська технологія утеплення дерев’яних вікон за допомогою ущільнювачів

Шведська технологія передбачає використання трубчастого матеріалу, виготовленого із силіконової гуми. Важливо вибирати якісний ущільнювач, що не боїться температурних перепадів і стійкий до фарб і забруднень. Саме такий і випускають у Швеції (чому і технологія отримала цю назву).

Отже, як утеплити вікна на зиму своїми руками за шведською технологією? Утеплювач представляє собою гумовий трубчастий профіль з терміном експлуатації 20 років.

Цей профіль приклеюється в заздалегідь вирізані на вікні пази. Його потрібно закласти дуже щільно, інакше він може випасти.

 

 

Важливо: Кількість використовуваного ущільнювача залежить від особливостей конструкції вікна — так, якщо у вікні роздільні перепліти, то утеплюються тільки внутрішні стулки, в той час як зовнішні залишаються недоторканими.

Як утеплити шибки вікон в домашніх умовах своїми руками

Таке утеплення має на увазі використання інноваційного матеріалу на основі поліестеру (високомолекулярного полімеру). У енергозберігаючу плівку особливим чином «вплітають» інші матеріали — органічні сполуки, метали і їх оксиди, що дозволяє змінювати початкові властивості полімеру. Разом з тим, структура молекул матеріалу така, що світло прекрасно через них проходить.

Таким чином, енергозберігаюча плівка не створює видимих ​​оку оптичних спотворень, інертна до побутової хімії і не сприяє утворенню пилу на вікнах. Крім того, цей матеріал створює механічне зміцнення для скла — у разі пошкодження воно не розлетиться на найдрібніші травмуючі осколки. Для плівки характерні і морозостійкість, і екологічна безпека.

Утеплення вікна за допомогою плівки

Утеплення вікна за допомогою плівки

Для робіт з утеплення вікон своїми руками плівкою Вам потрібні:

 • — Сам матеріал у потрібній кількості,
 • — Ножиці та канцелярський ніж,
 • — Побутовий фен.

Роботи з утеплення проводять наступним чином:

 1. Скло вимивається і знежирюється.
 2. Стики рам герметизуються поролоном або іншим ущільнювачем.
 3. На чисту поверхню віконної рами приклеюємо 2-сторонній скотч.
 4. Один шар плівки потрібного розміру приклеюємо на скотч по всьому периметру віконної рами.
 5. За допомогою фена здійснюємо термоусадку (розгладження) матеріалу.

Враховуйте, що надмірно натягувати плівку не варто — матеріал сам прийме потрібний натяг з плином часу.

Утеплення вікон силіконовим герметиком

Утеплення за допомогою герметика вважається одним з найбільш якісних і довговічних. Для робіт Вам знадобиться герметик (силікон) і спеціальний важільний шприц (пістолет) для його нанесення.

Порада: Для робіт з утеплення вибирайте прозорий герметик — він буде непомітний на склі якщо випадково туди потрапить.

Роботи з утеплення силіконом проводяться в наступному порядку:

 1. З вікна знімається скло (запасіться новими штапиками, адже старі при демонтажі дуже часто ламаються).
 2. Зачистіть посадочне місце від бруду та пилу, після чого нанесіть туди смужку силікону.
 3. Встановіть скло на місце і знову закріпіть його штапиками.
Утеплення дерев'яних вікон за допомогою прозорого герметика

Утеплення дерев’яних вікон за допомогою прозорого герметика

Вийде, що Ви одночасно з утепленням проведете і дрібний ремонт своїх дерев’яних вікон. Якщо ж роботи проводяться влітку, то займіться ремонтом впритул — закладіть тріщини в рамах, поміняйте фурнітуру — це поліпшить і теплозберігаючі якості конструкції, і її зовнішній вигляд.

Особливості утеплення пластикових вікон

Тільки встановлені пластикові вікна самі по собі не вимагають утеплення, проте з плином часу навіть ці конструкції втрачають частину своїх унікальних властивостей. Частими причинами, за якими потрібно утеплити металопластикові вікна, є:

 • — Знос гумових прокладок або втрата еластичності,
 • — Усадка стіни і, як наслідок, поява щілин,
 • — Розгерметизація ділянок між відкосами і рамами.

Роботи з утеплення в даному випадку можуть полягати в регулюванні фурнітури, заміні гумових ущільнювачів, а також в монтажі відкосів.

Утеплення віконних щілин

При встановленні металопластикових або дерев’яних вікон потрібно утеплювати не тільки самі віконні рами, а й всю площу віконного отвору, причому роботи повинні проводитися і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони.

Зовнішня теплоізоляція виконується із застосуванням спеціального герметика — він призначається для вуличних робіт і здатний заповнити всі щілини, які утворилися при установці, захистивши також і монтажну піну від несприятливого впливу.

Читайте також: Теплиця зі старих віконних рам

Теплоізолятором також можуть виступати мінеральна вата або пінополістирол. Матеріали ці досить дешеві, але при цьому забезпечують якісний тепловий шар і герметичність.

Враховуйте, що вікна, утеплені зовні, додатково захищені від холоду.

Утеплення відкосів

Утеплення відкосів може здійснюватися різними матеріалами — сендвіч-панелями, гіпсокартоном або пінопластом. Найбільш популярними матеріалами є гіпс і пінопласт — вони бюджетні і цілком підходять для самостійного проведення робіт.

Процес утеплення відкосів гіпсокартоном полягає в наступному:

 • — Готуються заготовки з гіпсу потрібних розмірів — вони вирізаються і обробляються вологостійкою ґрунтовкою, після чого повинні просохнути,
 • — Починаючи з бічних відкосів заготовки вставляються в прорізи,
 • — Між гіпсокартонним листом і стіною виходить щилина, яку заповнюють монтажною піною і тимчасово проклеюють скотчем (малярським),
 • — Верхній відкос надійно фіксується брусом, що впирається в підвіконня,
 • — Після застигання піни брус і скотч видаляються,
 • — Отримані відкоси ґрунтуються і фарбуються.

Порада: По периметру віконного отвору закріплюють пластиковий профіль під колір шпалер. Шов між гіпсовим матеріалом і вікном надійно закладають герметиком.

Приклад того, як можна утеплити вікна зовні за допомогою пінопласту та подальшої його штукатурки

Приклад того, як можна утеплити вікна зовні за допомогою пінопласту та подальшої його штукатурки

Утеплення пінопластом також може бути проведено Вами самостійно. Всі роботи тут зводяться до того, щоб приклеїти плити теплоізоляції до зовнішньої стінової поверхні. Для такого утеплення Вам буде потрібно як сам пінопласт, так і розчин, що клеїть, а також штукатурка і армована скловолоконна сітка.

Процес роботи в даному випадку такий:

 • — Пінопласт приклеюється на відкосі із зовнішнього боку,
 • — Всі отримані щілини заповнюють клеючим розчином,
 • — Поверхня пінопласту повністю покривається армованою сіткою,
 • — Отримана конструкція штукатуриться.

Пінопласт може бути закріплений між собою спеціальними пластмасовими з’єднувачами. Це зробить конструкцію більш надійною.

Як утеплити підвіконня

Утеплюємо підвіконня перед його установкою пінопластом і монтажною піною

Утеплюємо підвіконня перед його установкою пінопластом і монтажною піною

Підвіконня пластикового вікна також може потребувати в утепленні. Для цих цілей підійдуть стандартні матеріали — пінопласт або мінеральна вата. Бажано проводити роботи з утеплення ще до монтажу підвіконня — Ви можете постелити пінопласт заздалегідь і приклеїти його за допомогою піни. Після монтажу також всі щилини обробляються піною.

Якщо ж підвіконня вже встановлене, то потрібно виявити всі наявні щілини і обробити їх силіконом або іншим герметиком, відповідним для зовнішніх робіт.

Наведені вище рекомендації дозволять Вам насолоджуватися видом з вікна, не відчуваючи при цьому холоду. Важливо, що всі роботи вимагатимуть від вас мінімуму витрат — адже Ви зможете провести їх самостійно.

Як утеплити вікна відео

Пропонуємо вашій увазі ролик по темі нашої статті «Як утеплити вікна на зиму своїми руками». На відео детально показаний процес утеплення вікон плівкою.

 

Утеплення вікон на зиму своїми руками - як та чим утеплити вікна щоб не продували