В які терміни садити моркву навесні у відкритий ґрунт і як — опис та схеми посадки з фото

Коли сіяти моркву за місячним календарем - таблиця


В які терміни садити моркву навесні у відкритий грунт і як

 

В які терміни садити моркву навесні у відкритий ґрунт і як - опис та схеми посадки з фото

 

Обраний правильно навесні термін, коли садити моркву у відкритий ґрунт, і знання агротехніки допоможуть садівникові отримати не лише задоволення від вирощування цього коренеплоду, а й відмінний урожай.

Посадка моркви навесні у відкритий ґрунт

Варто заздалегідь дізнатися, коли садити моркву навесні в тому чи іншому регіоні, щоб вчасно посіяти насіння у відкритий ґрунт. Час посадки овоча визначається з урахуванням деяких факторів:

 • сорт коренеплоду;
 • час збору врожаю;
 • особливості клімату;
 • місячний календар.

Сорт коренеплоду моркви для посадки — який краще

Слушна нагода для посіву

На сьогоднішній день налічується більше сотні сортів моркви. І навіть це не зупиняє роботу селекціонерів. Вони постійно вдосконалюють і пропонують городникам нові сорти.

Зазвичай термін, коли садити моркву навесні, можна знайти на упаковці. Однак слід розуміти і те, що він безпосередньо залежить від її сорту:

 • Ранньостигла. Моркву, яка відноситься до ранніх сортів, рекомендується висаджувати у відкритий ґрунт через 14 діб після того, як зійде сніг, але тільки за умови, що середні показники температури повітря становлять не менше +6 градусів за Цельсієм. Термін дозрівання у таких сортів становить близько 60 діб.
 • Середньостигла. Сорти, які мають середній термін дозрівання, висаджують після установки температурного режиму. Слушна нагода для посіву — травень, червень. Урожай досягає повної зрілості через 90 діб і підходить для тривалого зберігання.
 •  Пізня. Початок літа — вдалий час для посадки пізніх сортів моркви. Урожай збирають через 120 діб. Ці сорти призначені для зберігання на зиму.

Час збору врожаю моркви

Посадка та вирощування моркви навесні і восени

Морква може бути посаджена не тільки навесні, але і влітку, і навіть восени. Для отримання раннього врожаю слід висаджувати овоч під зиму. В цьому випадку зібрати зрілу моркву можна вже в червні. При цьому важливо встигнути посадити овоч за 10 діб до серйозних заморозків.

Багато городників приймають рішення висаджувати моркву у відкритий ґрунт, спираючись на народні прикмети. Одна з них свідчить, що відповідний час для висадки цього коренеплоду — період початку цвітіння осики. Інша говорить про те, що моркву можна садити, якщо береза вже встигла розпустити своє листя.

Вся справа в тому, то ці дерева дуже чутливі до температури повітря навесні. Береза покривається листям, а осика квітами тільки тоді, коли земля прогрівається до 6-9 ° C, а температура повітря становить не менше 8 ° C.

Затягувати з посадкою вкрай не рекомендується. Її потрібно завершити не менше ніж за 10-15 діб до появи квітів на черемшині. Цвітіння цієї рослини нерідко супроводжується сильним похолоданням. Якщо морква вже встигне пустити коріння, то їй воно не страшно.

Як правильно садити насіння моркви у відкритий ґрунт 

Як правильно садити моркви у відкритий грунт.

Кліматичні особливості регіону слід враховувати, особливо якщо плануєте вирощувати моркву. Нестійка весна, яка характерна для середньої смуги України, часто супроводжується заморозками. Це говорить про те, що в цьому регіоні моркву можна висаджувати тільки в кінці квітня.

Варто враховувати і той факт, що в середній смузі України річна висадка у відкритий ґрунт може бути здійснена в червні, коли повністю потеплішає, а осіння — в період з кінця жовтня до початку листопада. Допускається вирощування всіх сортів моркви.

 

 

На півночі весна теж непередбачувана. Сніг сходить в кінці квітня, а прохолодна погода може зберігатися довго. Саме тому рекомендується висаджувати моркву в кінці весни. Влітку цей коренеплід садять в червні, а восени — у жовтні. На цій території відмінно ростуть всі сорти моркви.

Що стосується суворого клімату північних регіонів, то там висаджують середньостиглі сорти моркви. Посів проводиться в кінці весни, за умови, що температура повітря і ґрунту становить не менше 8-10 ° C. Середньостиглі сорти моркви швидко дозрівають і не бояться нетривалого літа.

Для південного округу характерна нетривала зима і відсутність стійкого снігового покриву. Це говорить про те, що сіяти моркву можна вже на початку весни. При цьому річна посадка цього коренеплоду припадає на травень. Однак через кліматичні особливості коренеплід потребує регулярного поливу. При його відсутності морква може просто не зійти.

Місячний календар посадки моркви

Місячний календар для моркви сприятливі дні для посадки

Цей інструмент часто використовується для визначення вдалого терміну посадки моркви. Багато хто вважає, що фази і чверті Місяця мають прямий вплив на ритми культурних рослин.

Здійснюючи посадку за місячним календарем, можна помітити підвищення кількості та якості врожаю. Звичайно, навіть при використанні цього «посібника», ігнорувати погодні умови не можна. При низьких температурах морква не тільки не виросте, але і не зійде.

місяцьсприятливі днінесприятливі дні
Березень10-12, 15-17, 23-25, 27-306, 7, 21
Квітень2-9, 11-15, 24-27, 29, 305, 19
Травень1-4, 12-14, 21-235, 19
Влітку завжди багато роботи, але в останній його місяць починається найзахоплююче – збір врожаю, хоча місячний календар на серпень 2020 року не дасть забути і про інші важливі справи. Більше про це читайте в нашій статті.

Висадка моркви у відкритий ґрунт: інструкція

Садимо моркву за місячним календарем

Щоб урожай порадував, варто дотримуватися інструкції, коли садити моркву навесні, і рекомендації  бувалих городників.

Як вибрати відповідний грунт і місце для висадки моркви

Для нормального росту і розвитку у відкритому ґрунті морквина потребує великої кількості поживних речовин. Тому висаджувати її рекомендується в родючий, пухкий ґрунт з нейтральними показниками кислотності.

Допускається посадка коренеплоду в торф’янистий, суглинний, супіщаний ґрунт, але тільки за однієї умови — ґрунт повинен бути окультуреним і родючим.

Як підготувати ґрунт і грядки до посадки моркви

Висадка моркви у відкритий грунт: інструкція

Етап підготовки ґрунту до висадки моркви дуже важливий і нехтувати ним не варто. Правильна підготовка допоможе створити максимально сприятливі умови для вирощування цього коренеплоду.

Підготовка ґрунту і грядок повинна проводитися строго за схемою:

 1. Вибір відповідної для висадки ділянки. З неї слід видалити все сміття, бур’ян, кореневища і перекопати.
 2. Поліпшення якості грунту. У всіх випадках рекомендується вводити добрива, які допоможуть наситити ґрунт поживними речовинами. Але в деяких ситуаціях цим не обійтися. Наприклад, якщо на ділянці важкий, глинистий грунт, то крім добрив, слід внести пісок і торф.
 3. Розпушування. Після внесення добрив, необхідно перекопати ділянку і розпушити землю граблями.
 4. Передпосівна підготовка. За 2 тижні до запланованої посадки слід розбити великі грудки землі і розрівняти ділянку, використовуючи граблі.

При вирощуванні моркви в якості добрива можна використовувати коров’ячий гній. Він негативно відіб’ється на коренеплодах і може привести до повної або часткової втрати врожаю.

Передпосівна підготовка насіння моркви

Як вибрати відповідний грунт і місце для висадки моркви

Прийнято вважати, що насіння моркви відносяться до важкосхожих. Це відбувається через те, що вони містять велику кількість ефірних масел. З огляду на цей факт, передпосівна підготовка насіннєвого матеріалу — один з важливих етапів вирощування моркви. При її правильному виконанні, з насіння вимиваються ефірні масла, що дозволяє підвищити відсоток схожості.

Існує кілька ефективних способів обробки насіння:

 • Замочування. Такі біостимулятори росту, як Циркон і Епін здатні значно збільшити відсоток схожості насіння моркви. Їх рекомендується замочувати, дотримуючись інструкції, зазначеної на упаковці. Після замочування насіння потрібно просушити.
 • Барботування. Цей спосіб обробки допоможе видалити максимальну кількість ефірних масел. Насіння необхідно занурити у воду, температура якої становить близько 40 ° C. Розташувати на дні шланг від компресора і включити подачу повітря. Насіння залишають у воді на 12-18 годин, після чого просушують.
 • Замочування у воді. Цей спосіб допомагає «розбудити» насіння і підвищити відсоток схожості. Посівний матеріал слід помістити в марлевий мішечок, занурити спочатку в ємність з гарячою, а потім з холодною водою, протримавши насіння в кожній з них по 15 хвилин.

Гранульоване насіння не потребує передпосівної обробки. Про це дбають виробники. Таке насіння можна відразу садити на грядку.

Як підготувати грунт і грядки до посадки

Як садити моркву: стандартний спосіб

Посадка моркви — завдання, з яким справиться навіть початківець. Важливо знати не тільки, коли садити моркву навесні, але і як це робити правильно. У відкритий ґрунт вона висаджується за стандартною схемою:

 1. Підготовка борозенок. Їх глибина повинна становити близько 2-3 см, а відстань між рядами — 15-20 см.
 2. Дезінфекція ґрунту. Щоб запобігти розвитку небезпечних захворювань і убезпечити рослину від шкідників, рекомендується полити готові борозни розчином Фітоспорін-М, після чого злегка присипати їх деревною золою і тютюновим пилом.
 3. Посів. Помістити насіння в борозни, витримуючи між ними відстань в 2-3 см, після чого засипати ґрунтом.

Знаючи, коли садити моркву навесні, щоб вона дала добрі сходи у відкритому ґрунті, важливо врахувати терміни висадки за місячним календарем і кліматичні умови регіону.

Передпосівна підготовка насіння

Підбиваємо підсумки

 • Перш ніж садити насіння моркви в ґрунт, варто підготувати землю, де вона буде виростати.
 • Важливо враховувати регіон зростання овоча, щоб не посадити його рано.
 • Також варто вивчити інструкцію по висадці, щоб зробити все правильно.

Відео: Як садити моркву у відкритий ґрунт?

Ще більше цікавої інформації про вирощування та догляд за вашим городом ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

В які терміни садити моркву навесні у відкритий ґрунт і як - опис та схеми посадки з фото