Як приготувати полуничне варення з цілими ягодами

Рарення з клубники: Рецепт приготування з фото


Як зробити варення з полуниці на зиму: Рецепт приготування з фото та відео

 

 

Якими б цікавими не були сучасні варіанти заготовок, все ж варто віддати належне рецептам перевіреним часом. Напевно, в кожному будинку варили варення з полуниці на зиму, рецепт класичний з триразовим варінням завжди був одним з найпопулярніших. Полуниця три рази вариться, остуджується і тільки потім варення розливається по гарячих банках і закручується. Я пам’ятаю його ще з дитинства: ароматне, густе полуничне варення з цілими ягідками мама варила в великому мідному тазу, а ми крутилися поруч в очікуванні смачної пінки …

Рецепт варення з полуниці на зиму хоча і вимагає терпіння, але він дуже простий і надійний, як і всі рецепти радянських часів.

Інгредієнти для приготування варення з клубники

Для варення з полуниці на зиму знадобиться:

  • невелика щільна полуниця — 1 кг;
  • цукровий пісок — 1 кг.

Як зварити смачне варення з полуниці. Рецепт на зиму

Зібрані ягоди заливаються холодною водою щоб очистити від частинок ґрунту і інших забруднень, промиваються. Потім видаляють листочки, підставляючи кожну полуничку під слабку струмінь води. В результаті всі ягідки чисті, не пошкоджені. Залишають в друшляку хвилин на десять, потім перекладають в простору миску, в якій вони будуть змішуватися з цукром.

Як приготувати полуничне варення з цілими ягодами

Додається цукор, пропорції для класичного варення з полуниці стандартні: один до одного. Скільки ягід, стільки і цукру.

Порада. Якщо варите велику порцію, чергуйте шари полуниці і цукру — так ягоди дадуть більше соку, цукор швидше розтане.

Накривають рушником або кришкою і залишають на 8-10 годин. Іноді на ніч, але обов’язково прибирають в холодильник, щоб не почався процес бродіння. Разів зо два-три обережно перемішуємо. Переливаємо ягоди і сироп в каструлю, можна у широку з товстим дном — для варіння варення відмінно підходить. Як варіант — зварити в тазу, але продумати чим будете накривати.

Вогонь під каструлею робимо мінімальний, доводимо до кипіння. При закипанні варення починає пузиритися, з’являється світла рожева пінка. Пінку збираємо ложкою, злегка вдавлюючи ягоди в сироп. Варення при першому варінні кип’ячимо п’ять хвилин, вогонь дуже слабкий, щоб кипіння було ледь помітним.

Як зварити смачне варення з полуниці. Рецепт на зиму

Порада. Слідкуйте за нагріванням і не давайте варенню вирувати. Сироп при сильному кипінні потемніє, полуниця стане м’якою, безформною.

Накривати чи ні залежить від того, чи хочете ви щоб варення було густим або віддаєте перевагу рідкуватому. Щоб загусло, рідина повинна випаруватися, тоді не накривайте щільно, накиньте зверху марлею. Якщо потрібно щоб було багато сиропу — зняли з вогню і відразу накрили. Можна після першого варіння залишити відкритим (під марлею) до наступного дня.

Читайте також: Рецепт абрикосового варення

На наступний день варіння повторюємо все, але кипіти варення має менше, дві-три хвилини. Пінка ще з’являтиметься, але вже менше. Цього разу нещільно причиняємо кришкою, залишивши на ніч.

Рарення з клубники: Рецепт приготування з фото

Варення добре загусло, сироп став густим, тягучим. Колір змінився на темно-рубіновий. При заключному третьому варінні після закипання його потрібно відразу розливати по банках. Тому перш ніж ставити на плиту, стерилізують банки над парою, кришки кип’ячу в невеликій каструльці.

Коли тара підготовлена, на слабкому вогні даємо варенню закипіти і тут же розливаємо по гарячих ємкостях. Закручуємо кришками, перевертаємо і в такому положенні залишаємо на півгодини для перевірки герметичності закрутки. Після багаторазового варіння додаткова стерилізація варення не потрібна, не обов’язково закутувати банки в ковдру. Але для підстраховки можна це зробити, а коли охолонуть, винести на зберігання.

смачне варення з полуниці рецепт приготування

У нас варення з полуниці на зиму зберігається в коморі при кімнатній температурі. Єдина умова — необхідно стежити, щоб на баночки не падали прямі сонячні промені, варення втрачає колір. В іншому умови зберігання такі ж, як і для інших заготовок.

Відео: Як правильно зварити варення з полуниці

Варення з полуниці п’ятихвилинка

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої солодкої полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • третина чайної ложки лимонної кислоти.

приготування:

Промийте полуницю водою, позбавляючись від бруду. Потім видаліть чашолистки. Візьміть каструлю, висипте в неї ягоди. Якщо вони дрібні, залиште цілими, якщо середні або великі, розріжте на 2 або 4 частини. Це робиться для того, щоб за 5 хвилин кип’ятіння полуниця була повністю проварена.

Засипте ягоди цукром. Дайте постояти кілька годин, щоб ягоди пустили сік, потім поставте на невеликий вогонь. Зачекайте, коли варення закипить. Це повинно відбутися поступово, щоб цукор добре розтанув і не пригорів. У процесі варіння вміст каструлі перемішайте дерев’яною ложкою. Знімайте піну, додайте лимонну кислоту. Через 5 хвилин з моменту закипання вилийте полуничне варення в підготовлені банки — їх потрібно заздалегідь сполоснути окропом, точно так же обробити кришки. Закрутіть банки з заготівлею і поставте охолоджуватися.

Варення з полуниці з білим шоколадом

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої червоної полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • пакетик желфікс;
  • 1 столова ложка ванільного цукру;
  • 2 столові ложки лимонного соку;
  • 200 грам білого шоколаду (НЕ пористого).

приготування:

 

 

Ягоди переберіть і вимийте як на звичайне варення. Пересипьте цукром з додаванням желфікс, дочекайтеся, поки полуниця пустить сік. Потім поставте в підходящої ємності на плиту і дочекайтеся, поки сік скипить. Перемішайте, зніміть з плити, дайте повністю охолонути.

Підготуйте будь-яким зручним способом стерильні банки і вимийте гарячою водою капронові кришки. Доведіть варення до кипіння, варіть 20 хвилин, акуратно помішуючи дерев’яною ложкою, влийте лимонний сік, проваріть ще 5 хвилин і остудіть. Коли варення буде приблизно 60-70 градусів, додайте розламаний на квадратики білий шоколад, розкладіть в банки, накрийте капроновими кришками і зберігайте в холодильнику. Довго цей десерт у вас не затримається 🙂

Варення з полуниці по-італійськи

Інгредієнти:

  • 1 кг полуниці
  • 1 кг цукру
  • 150 мл бальзамічного оцту
  • 4 банки ємністю по 250 мл

приготування:

Мені дуже подобається цей рецепт з бальзамічним оцтом. На жаль, замінити його «якимсь іншим» не вийде.

Переберіть ягоди, вимийте. Складіть полуницю у велику каструлю і поставте на слабкий вогонь всього на кілька хвилин, щоб з’явився сік. Слідкуйте, щоб ягоди не підгоріли. Залиште на ніч.

Додайте до полуниці цукор і бальзамічний оцет, доведіть до кипіння на слабкому вогні. Ретельно варіть, поки цукор не розчиниться. Після цього збільште вогонь і варіть при бурхливому кипінні хвилин 10, зрідка помішуйте, щоб не пригоріло. Рідина повинна увариться і варення почне густіти. Зніміть каструлю з вогню, видаліть піну шумівкою, ретельно перемішайте і залиште заготовку на 20 хвилин. Ще раз перемішайте і розлийте по чистим банкам. Куштуйте красиве варення з незвичайним смаком.

Варення із замороженої полуниці

Інгредієнти:

  • 1 кг заморожених ягід;
  • 800 грам цукру;
  • 2 столові ложки лимонного соку.

приготування:

Цей рецепт зручний тим, що можна відстрочити приготування варення. Заморозьте полуницю, якщо у вас немає часу возитися з варінням, а потім в будь-який момент діставайте її з морозилки, щоб приготувати смачну і яскраву заготовку на зиму в банку.

Разморозьте ягоди, пересипте їх цукром, перемішайте і залиште на 5-6 годин. Потім поставте на плиту, доведіть до кипіння, влийте лимонний сік і варіть на малому вогні півгодини. Розлийте в банки, закрийте капроновими кришками або закатайте.

Варення з полуниці половинками

Інгредієнти:

  • 2 кг полуниці;
  • 2 кг цукру;
  • 1 стакан води;
  • сік 1-го лимона.

приготування:

Це вишуканий рецепт, який вимагає наявності вільного часу і бажання возитися. Готую рідко, баночки використовую в якості кулінарного подарунка.

Вимиті ягоди, звільнені від чашолистків, наріжте на половинки, складіть в миску і засипте кілограмом цукру. У великій каструлі закип’ятіть воду, додайте цукор, що залишився і лимонний сік. Перемішайте до розчинення цукру, кип’ятіть на малому вогні, візьміть частину соку з посуду з полуницею і цукром, влийте в каструлю з сиропом і доведіть до кипіння.

Залиште на півгодини, потім влийте сироп в посуд з полуницею, доведіть до кипіння і варіть 5 хвилин. Вилийте сироп назад в каструлю, намагаючись не пошкодити половинки ягід, варіть його окремо півгодини на невеликому вогні, знімаючи піну. За цей час підготуйте банки. Вилийте киплячий сироп в посуд з полуницею, варіть 5 хвилин і розкладіть в банки. Засукайте.

Королівське варення полуниці з горілкою

Інгредієнти:

  • 3 кг стиглої полуниці;
  • 4 кг цукру;
  • півсклянки звичайної горілки;
  • 1 столова ложка лимонної кислоти.

приготування:

Зверніть увагу — замінювати горілку самогоном не можна. Переберіть і вимийте ягоди, пересипте цукром і залишіть на кілька годин. Коли полуниця пустить сік, поставте варитися, з моменту закипання варіть 10 хвилин, злегка помішуючи. Додайте лимонну кислоту і горілку, розлийте варення в банки і закрутіть кришками.

Заморожене полуничне варення без варіння

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої соковитої полуниці;
  • 1 кг цукру.

приготування:

Цей рецепт скоріше схожий на спосіб заморозки полуниці, ніж на варення. Проте я їм часто користуюся — зручно. Ягоди потрібно перебрати, вимити й обсушити, виклавши на друшляк. Потім скласти в миску, пересипати цукром і залишити на годину. Перемішати, скласти в контейнери з харчового пластика і закрити кришками. Заморозити, використовувати як завгодно у міру потреби.

Полуничне варення з базиліком

Інгредієнти:

  • 1 кг полуниці;
  • 800 грам тростинного цукру;
  • 70 мл бальзміческого оцту;
  • листя базиліка з декількох гілочок;
  • сік 1/2 лимона.

приготування:

Знову бальзамічний оцет? Так, саме так.

Полуницю помийте, почистіть. Складіть в сотейник. Засипте цукром і залиште на 6-7 годин. Злийте сік, додайте бальзамічний оцет, лимонний сік, закип’ятіть, проваріть пару хвилин, приберіть зайву піну. Залийте сиропом ягоди. Доведіть до кипіння і тримайте на вогні хвилин 5. Зніміть з плити і почекайте, поки охолоне. Злийте сік, доведіть його до кипіння, проваріть 5 хвилин, зніміть піну, знову соком залийте полуницю.

Поставте варення на вогонь, довести до кипіння і варіть хвилин 5, знімаючи піну. Залиште остигати, потім останній раз злийте сік. Поставте його на вогонь, додайте базилік. Уварюють сироп хвилин 10. Злийте сироп, процідити від листя базиліка. Залийте їм ягоди і варіть хвилин п’ять. Гарячим розкладіть варення в підготовлені банки і закрутіть.

Економне варення з полуниці

Інгредієнти:

  • 2 кг полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • щіпка лимонної кислоти.

приготування:

У цьому рецепті — економія на цукрі. Вимийте всі ягоди, переберіть, половину викладіть обсихати, а залишок протріть через сито. Цілі ягоди засипте цукром, перемішайте, додайте протерту полуницю, варите на малому вогні півгодини, знімаючи піну. Додайте лимонну кислоту, варіть ще 10 хвилин при ледве помітному кипінні. Вилийте в банки кипляче варення і закрутіть.

Варення з полуниці желейне з червоною смородиною

інгредієнти

  • 1 кг полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • 1 щіпка лимонної кислоти;
  • 1 кг червоної смородини.

приготування:

Варення виходить дуже густим, схожим на желе, завдяки додаванню смородинового соку.

Переберія полуницю і засипте цукром. Смородину очистіть від гілочок, за допомогою блендера перетворите в пюре, протріть через сито. Одержаний густий сік влийте в посуд з полуницею і цукром. Варіть 20 хвилин, знімаючи піну. Підготуйте банки і кришки. Додайте лимонну кислоту, перемішайте, на малому вогні варите ще 10 хвилин, розлийте в баночки і закрутіть.

Варення з полуниці в мікрохвильовій печі

Інгредієнти:

  • 500 грам замороженої полуниці;
  • 1 склянка цукру;
  • 1 столова ложка лимонного соку.

приготування:

Не стану лукавити — рецептом користуюся вкрай рідко, проте він виручає. Разморозьте ягоди при кімнатній температурі 1 годину, засипте цукром і залишіть ще на годину. Додайте лимонний сік, готуйте в мікрохвильовій печі на максимальній потужності 8 хвилин. Кришкою посуд Не закривайте.

Варення з полуниці на сковороді

Інгредієнти:

  • 2 склянки полуниці;
  • 1 склянка цукру;
  • 2 щіпки лимонної кислоти.

приготування:

У назві рецепта помилки немає. Варення дійсно готується в глибокій сковороді. Будьте уважні при взвішуванні ягід і цукру. У чисту і суху сковорідку, розігріту на невеликому вогні, викладіть миті і очищені від плодоніжок ягідки суниці. Додайте цукор, перемішайте дерев’яною лопаткою, продовжуючи повільно нагрівати. Коли полуниця дасть достатньо соку для «варіння», додайте вогонь і варіть до повного розчинення цукру. Додайте лимонну кислоту, перемішайте, дайте покипіти ще хвилин 5, вилийте кипляче варення в банку і закрутіть.

Полуничне варення з вишнею в мультиварці

Інгредієнти:

  • 1 кг полуниці;
  • 2 склянки солодкої великої вишні;
  • 1 кг цукру;
  • 1 гілочка м’яти.

приготування:

Вишня надає цьому варення глибокий рубіновий колір, а м’ята — аромат. Промийте ягоди і видаліть у вишень кісточки. З полуниці зніміть чашолистки. Засипте цукром вишні з полуницею прямо в чаші мультиварки. Залиште на кілька годин, після чого перемішайте, закрийте кришку і варіть в режимі «тушіння» 1 годину. За 20 хвилин до сигналу відкрийте кришку, зніміть піну, занурьте в варення гілочку м’яти і готуйте далі. Після сигналу дайте постояти ще 15 хвилин, потім м’яту дістаньте з чаші, а варення розлийте в підготовлені банки і закрутіть.

Варення з полуниці і ківі

Інгредієнти:

  • 1 кг полуниці;
  • по 4 великих ківі на кожен кілограм ягід;
  • 2 склянки цукру для полуниці + 1 стакан для ківі.

приготування:

Ягоди вимийте, злегка обсушіть, засипте цукром. В окремому посуді наріжте очищені плоди ківі і засипте цукром. Після виділення соку проваріть полуницю 20 хвилин, а ківі — 15. Не забувайте помішувати. Банки і кришки стерилізують, поки готується варення. У ємності для зберігання спочатку налийте полуничне варення, а зверху — варення з ківі. Вийде чудовий листковий десерт, який накривають капроновими кришками і зберігають у холодильнику.

Заморожене варення з бананів і полуниці

Інгредієнти:

  • 500 грам стиглої полуниці;
  • 2 банана злегка недостиглі;
  • 300 грам цукру.

приготування:

Сенс цього способу заготівлі полуниці в тому, що ягоди після видалення хвостиків заморожуються шматочками разом з очищеними від шкірки бананами і цукром. Полуницю і банани потрібно буде нарізати, а потім засипати цукром. Перемішати кілька разів і заморозити в пластиковому контейнері з кришкою.

Десертне варення з карамелізованої полуниці з червоним вином

Інгредієнти:

  • 700 грам полуниці;
  • 70 грам цукру;
  • 50 мл червоного сухого вина;
  • 30 грам вершкового масла хорошої якості;
  • 2 столових ложки бальзамічного оцту.

приготування:

Полуницю вимийте, очистіть від хвостиків, обсушіть, розріжте навпіл. У сухий сотейник насипте цукор, поставте на середній вогонь і дайте цукру розплавитися. Всипте полуницю, перемішайте, поваріть 1 хвилину. Додайте вершкове масло і періодично помішуючи, варіть 10 хвилин до повного випаровування соку. Влийте бальзамічний оцет з вином, перемішайте і варіть ще 1 хвилину. Подавайте охолодженим з домашнім морозивом або іншими десертами на основі вершків.

Варення з полуниці на фруктозі

Інгредієнти:

  • 2 кг полуниці;
  • 1, 4 кг фруктози (вона солодша за цукор);
  • 3 склянки води.

приготування:

Промийте ягоди, відокремте хвостики. У каструлі зваріть сироп з води і фруктози — залийте фруктовий цукор водою, перемішайте і доведіть до кипіння. У слабо киплячий сироп опустіть ягоди і варіть 5 хвилин. Розлийте в оброблені паром банки, накрийте чистими кришками, які попередньо сполоснув окропом, стерилізують наповнену варення тару в каструлі з гарячою водою 15-20 хвилин, після чого закрутити.

Полуничне варення з конфітюркой

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої великої полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • 1 пакетик суміші «Конфітюрка» або будь-який інший желюючий;
  • сік 1-го лимона.

приготування:

Ягоди помийте, видаліть хвостики, засипте цукром. Після виділення соку починайте варіння на малому вогні. Через 20 хвилин зніміть варення з плити, дайте постояти при кімнатній температурі 1 годину. Тим часом підготуйте банки і кришки шляхом стерилізації над парою. Варення доведіть до кипіння, всипте конфітюрку, перемішайте, щоб вона повністю розчинилася. Кипляче варення розлийте в банки і закатати.

Полуничне варення з розмарином

Інгредієнти:

  • 750 г замороженої полуниці
  • 2 дуже свіжі гілочки розмарину
  • 200 мл цукру;
  • 1 ст. л. лимонного соку
  • 2 ст. л. сиропу гренадин
  • 2 ст. л. текіли
  • 1 ч. Л. бальзамічного соусу
  • 1/3 ч. Л. свіжомолотого рожевого перцю.

приготування:

Заморожену полуницю викладіть в підходящий посуд з антипригарним покриттям, дайте трохи постояти при кімнатній температурі. Як тільки з’явиться трохи соку і ягода злегка відтане — поставте на вогонь, додайте гілочки розмарину, цукор, доведіть до кипіння, варите 2-3 хвилини і зніміть з вогню.

Остудіть і приберіть в холод на кілька годин (ягоди просочаться сиропом і є шанс, що навіть заморожені не розвариться). Дістаньте з холодильника, поставте на вогонь, додайте лимонний сік, сироп, текілу, соус і перець, доведіть до кипіння і варіть 5-10 хвилин, обережно помішуючи або краще струшуючи посуд. Вийміть гілочки розмарину. Остудіть варення, перекладіть в скляний посуд, накрийте кришкою, зберігайте в холодильнику.

Класичне варення з полуниці з цілими ягодами

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої солодкої полуниці;
  • 1 кг цукру;
  • 1-2 щіпки лимонної кислоти за бажанням.

приготування:

У цьому рецепті використовується варіння в 3 прийоми. Справжнє класичне варення з полуниці — з цілими ягодами і прозорим сиропом. Лимонна кислота додається за бажанням і допомагає зберегти приємний колір заготовки. Ягоди вимийте і відокремте хвостики. Складіть в ємність для варіння, пересипьтецукром, залиште на ніч, щоб виділилося досить соку.

Починайте варити на малому вогні, доведіть до кипіння, зніміть піну. Додайте лимонну кислоту в посуд з ягідно-цукрової масою. Варіть 5 хвилин, після чого повністю остудіть. Наступне варіння повинно тривати 10 хвилин, піну знімати обов’язково, щоб сироп залишався прозорим. Для третього варіння, краще всього на наступний день, підготуйте чисті банки і кришки. Сполосніть їх окропом. Варення прокип’ятіть не більше 10 хвилин, знімаючи піну, обов’язково на малому вогні. Розлийте в баночки і закрутіть.

Варення з полуниці з чайною трояндою

Інгредієнти:

  • 1, 5 кг полуниці;
  • 1, 5 кг цукру;
  • 50 грам пелюсток чайної троянди;
  • 1 стакан питної води.

приготування:

Переберіть ягоди, промийте, відокремте хвостики. Засипте половиною наявного цукру. У великій каструлі нагрійте стакан води, додайте цукор, що залишився, перемішайте і доведіть до кипіння. Додайте в киплячий сироп пелюстки чайної троянди, варіть 5 хвилин, викладіть туди ж полуницю з цукром і варіть 10 хвилин, знімаючи піну. Простерилизуйте банки, вилийте в них кипляче варення, закрутіть кришками, які попередньо сполоснув окропом.

Сире варення з полуниці і білої шовковиці

Інгредієнти:

  • 1 кг стиглої полуниці;
  • 1 кг стиглої білої шовковиці;
  • 1 кг цукру.

приготування:

Сире варення зберігається в банках під капроновою кришкою, а готувати його потрібно за допомогою блендера. Вимийте і висушіть ягоди, засипте цукром, перемішайте, злегка подрібніть плоди занурювальним блендером. Пюре робити не треба. Простерилизуйте банки, розлийте в них вітамінний сире варення, закрийте чистими капроновими кришками, зберігайте в холодильнику. Щоб попередити розвиток цвілі, можете зверху в кожну банку насипати шар цукру товщиною 1 сантиметр.

На цьому все сподіваємося, що з нашим рецептом варення з полуниці Ви впоралися. Залишайтеся з нашим сайтом «Сільське господарство і садівництво» і у Вас усе буде смачно та корисно.

 

Як приготувати полуничне варення з цілими ягодами