Найпопулярніші сорти великоплідної малини — опис сортів з фото

Великоплідні сорти малини для вирощування в Україні


Найпопулярніші сорти великоплідної малини

 

Найпопулярніші сорти великоплідної малини - опис сортів з фото

 

Вирішили посадити кущ великоплідної малини, але не знаєте, якому сорту віддати перевагу? Докладно розповімо про популярний сорт Геракл — соковитий як карамельки, всім відомий — Тарусі та інших сортах, що заслужили любов дачників.

До групи великоплідних сортів малини відносяться її різновиди, плоди яких досягають ваги в 5-12 г і більше. Така малина виглядає дуже ефектно, її легше збирати, і вона більш урожайна. Але які її основні властивості: чи здатна вона протистояти хворобам, шкідникам, погодним умовам і взагалі ужитися в середній смузі? Ми зібрали не тільки опис популярних різновидів цієї культури, а й відгуки про них інших дачників.

Сорт великоплідної малини Карамелька

Сорт великоплідної малини Карамелька

Опис. Ремонтантна, не вимагає підв’язки. Середнього терміну дозрівання (кінець липня — середина серпня). Відрізняється зимостійкістю, але при цьому дуже чутлива до посухи, а також до деяких захворювань — септоріозу, антракнозу і пурпурової плямистості. Урожай — не менше 5 кг з куща. Вага ягоди — 6-12 гр. Вона легко відділяється від плодоніжки. М’якоть одночасно соковита і щільна.

Відгуки.

Василь: «Для ремонтантної малини у сорту Карамелька дуже гідний смак, кущі добре тримають форму без опори».

Андрій: «Кущ бадьоро стоїть, не падає без опори, ягода сорту Карамелька красива, товарна і дуже смачна. Перші ягоди вийшли вже в перший рік і були по 3,5 см в довжину і 2,5 в діаметрі. З рослин другого року вирощування збираю по 3,5-4 кг з куща «.

Сорт великоплідної малини Геракл

Сорт великоплідної малини Геракл фото.

Опис. Ремонтантна. Висота куща — 1,6-2 м, шипи середньої величини. Раннього терміну дозрівання (кінець червня — початок липня, другий збір — з середини серпня). Відрізняється високою стійкістю до морозів і посухи, а також до основних захворювань і шкідників. Урожай — близько 4 кг з куща. Вага ягоди — 5-10 г, має яскраво виражений малиновий аромат і кисло-солодкий смак.

Відгуки.

Емма: «Вирощую сорт Геракл вже 4 роки. Кущі низькорослі, доглядати зручно. Приріст дуже хороший, плодоношення розтягується — з серпня до заморозків. Але ягода в моїх умовах і на мій смак кисла».
Іван: «Насправді рослина боїться заморозків, хоча її всюди називають морозостійкою. У регіонах з суворими зимами і різкими перепадами температур вимагає своєчасної профілактичної обрізки і укриття. Поширена проблема сорту Геракл — пурпурна плямистість. В якості профілактики зараження рекомендую регулярну прополку, видалення прикореневих паростків. Але на смак плоди солодкі «.

Сорт великоплідної малини Гігант Московський

Сорт великоплідної малини Гігант Московський фото.

Опис. Напівремонтантна, безколючкова. Висота куща — 2-3 м, шипи середньої величини. Раннього терміну дозрівання (початок липня). Відрізняється високою стійкістю до морозів і посухи, але в той же час сприйнятлива до основних захворювань і шкідників, особливо до попелиці. Урожай — приблизно 10 кг з куща. Вага ягоди може досягати 25 г, сама вона солодка, соковита, щільної консистенції.

Відгуки.

Марина: «Сорт Гігант Московський відмінно підходить для розведення в середній смузі. Плоди відповідають опису. Кущ стійкий до хвороб. Ягоди довго не псуються і в свіжому вигляді зберігаються до 7 днів в холодильнику. Для ринку дуже вигідний сорт».

Світла: «Що мені особливо подобається в сорті малини Московський гігант, так це його стійкість до морозів. На зиму пагони зрізаю повністю, а коріння накриваю соломою. Влітку не помічала шкідників, кущ не хворів».

Сорт великоплідної малини Гусар

Сорт великоплідної малини Гусар фото

Опис. Не ремонтантна, Безколючкова. Висота куща — близько 2,5 м, шипів трохи, і вони розташовані в нижній частині пагонів. Раннього терміну дозрівання (початок липня, в північних регіонах — в серпні). Характеризується високою стійкістю до морозів і посухи. Сорт стійкий до мозаїки і кучерявості, а з шкідників — до стеблової малинної галиці. Урожай — приблизно 10 кг з куща. Вага ягоди становить 5-10 г, вона відрізняється яскраво-рубіновим забарвленням і кисло-солодким смаком.

Відгуки.

Наталя: «У мене сорт малини Гусар зростає давно. Дозріває одним з перших, майже не хворіє. Кілька разів за сезон обробляю розчином нашатирного спирту проти довгоносика. Плодоношення триває приблизно місяць, ягоди великі, соковиті, смачні. Після зберігання в морозильнику ягода добре тримає форму і не розкисає «.

Ігор: «Сорт Гусар — один з найбільш сильнорослих. Виріс вище 2,5 м незважаючи на те що я його двічі прищипував з 1,5 м. Підв’язувати, звичайно, треба, хоч він і міцний, але з часом починає нахилятися».

 

 

Сорт великоплідної малини Таруса

Сорт великоплідної малини Таруса фото.

Опис. Штамбовий сорт, Безколючковий. Висота куща — 1,5-1,7 м. Середнього терміну дозрівання (середина липня — друга декада серпня). Відрізняється хорошою зимостійкістю і стійкістю до основних захворювань, сприйнятливий до попелиці, малинової молі і малинового жука. Урожай — приблизно 4 кг з куща. Вага ягоди може досягати 16 г. Смакові якості середні, як і аромат, при рясних опадах погіршуються.

Відгуки.

Карина: «Сорт Таруса не підходить для вирощування в середній смузі, тому що для цих широт недостатньо зимостійкий. А оскільки ця малина схожа на деревце з товстим стовбуром, то нахилити її не можна, і її щорічно пошкоджують морози».

Олена: «Сорт Таруса називають малиновим деревом. У нього все листя розташоване не так, як у звичайній малини, а у верхній третині. Там же і урожай. Термін життя цієї малини зазвичай становить не більше двох років, але ягоди великі і смачні».

Сорт великоплідної малини Казка

Сорт великоплідної малини Казка фото.

Опис. Штамбова, Безколючкова. Висота куща становить 1,5-2,2 м. Середнього терміну дозрівання (кінець липня — початок серпня). Характеризується високою стійкістю до посухи та середньою — до морозів. При правильному догляді сорт стійкий до основних хвороб і шкідників. Урожай становить близько 6 кг з куща. Вага ягоди — близько 10 г, вона червона і блискуча, солодка на смак.

Відгуки.

Вероніка: «Кущі сорту Казка високі і потужні, з товстими стеблами. На сонячному місці штамбові малина плодоносить добре. На зиму верхівки кущів вкриваю спанбондом. Ягоди, звичайно, не такі солодкі й ароматні, як у звичайної садової малини, але урожай збираю до 12 кг з куща «.

Олександр: «У мене сорт Казка зростає вже кілька років, зимує без укриття, утворює трохи паростки. Підпору влаштовувати не потрібно, і шипів практично немає. Я зробив пару кущів на штамбах. Тепер потрібно весь час займатися додатковим обрізанням. Виходить красиво, але на врожайність ніяк не впливає «.

Сорт великоплідної малини Пшехіба

Сорт великоплідної малини Пшехіба фото.

Опис. Малина польської селекції. Молоді пагони густо присипані шипами, але з віком останні рідшають. Висота куща становить 1,7-2,5 м. Раннього терміну дозрівання (кінець — початок червня, в залежності від регіону). Характеризується високою стійкістю до посухи та морозів. При правильному догляді сорт стійкий до основних хвороб і шкідників. Урожай становить близько 2,6 кг з куща. Вага ягоди — 9-14 г, вона тверда і соковита, відрізняється десертним малиновим смаком.

Відгуки.

Андрій: «Як тільки саджанці малини Пшехіба підросли, їх стали дошкуляти тля і малинова муха. Я спеціально не притіняв і не користувався засобами проти опіків — так при температурі за 30 ° С листя почали згоряти».

Олександр: «Малина Пшехіба високоросла, з невеликими шипами. Плодоносить на пагонах другого року в ранні терміни. Ягоди смачні, великі, хоча і менші, ніж на її батьківщині — в Польщі. Мені цей сорт подобається урожаєм, термінами дозрівання і розміром ягід».

Обрізка малини навесні проводиться щорічно. Проводять її і по осені. Більш докладно про те, в якому догляді потребує чагарник і як правильно здійснювати обрізку, буде розказано в нашій статті.

Сорт великоплідної малини Гордость Росії

Сорт великоплідної малини Гордость Росії фото.

Опис. Не ремонтантна, Безколючкова. Висота куща становить 1,6-2 м. Середньораннього терміну дозрівання (початок липня). Характеризується високою зимостійкістю, а ось в посуху плоди можуть подрібнюватися. Іноді страждає від ураження сірою гниллю та попелиць. Урожай — 4-5 кг з куща. Вага ягоди становить 8-10 г, її колір — світло-червоний, а смак — кисло-солодкий.

Відгуки.

Андрій: «Сорт малини Гордість Росії, я посадив у минулому році. У цьому сезоні на посадженому нащадку були ягоди, подовжені і дуже великі, але не так багато, як хотілося б. На зиму переховував. Нової порослі мало: всього три сина».

Ніна: «У мене росте сорт Гордість Росії. Недозріла кришиться, зате стигла зростає велика і майже не обсипається. Але якщо зовсім перезріє, то перетворюється в кашу. Тоді і смаку немає».

Сорт великоплідної малини Атлант

Сорт великоплідної малини Атлант фото.

Опис. Ремонтантна. Висота куща становить 1,6 м, шипи здебільшого розташовані в нижній його частині. Пізнього строку дозрівання (серпень). Характеризується високою стійкістю до морозів і посухи, а також до основних хвороб і шкідників (при правильному догляді за культурою). Урожай — 2-2,5 кг з куща. Вага ягоди червоних відтінків становить 8-9 г, а смак — солодкий.

Відгуки.

Петро: «Сорт малини Атлант стійкий до шкідників, оскільки вони встигають піти на спокій до моменту появи перших зав’язей. Ягоди великі, смачні, і їх багато, що серед ремонтантних сортів є порівняльною рідкістю. Звичайно, вимагає поливу і підгодівлі. Але зате розмножується досить просто — живцями, отриманими восени після обрізки всіх пагонів «.

Анна: «Малина Атлант плодоносить протягом всього періоду вегетації. Ягоди великі, насиченого червоного кольору. Плодоносить приблизно половина пагона, спочатку — в липні, а потім — ще й в серпні».

Сорт великоплідної малини Помаранчеве диво

Сорт великоплідної малини Помаранчеве диво фото.

Опис. Ремонтантна, пагони усипані шипами. Висота куща становить 1,8 м. Середнього терміну дозрівання (середина липня). Характеризується середньою стійкістю до посухи та морозів, але високою — до впливу хвороб і шкідників. Урожай — 3-4 кг з куща. Вага ягоди становить 8-12 г, її колір — насичено-оранжевий, а смак — кислувато-солодкий з карамельним відтінком.

Відгуки.

Тетяна: «Основний недолік сорту малини Помаранчеве диво — шипи, їх багато, і вони сильно колються. Але це компенсується великими солодкими плодами, тривалим плодоношенням і високою врожайністю».

Юлія: «В цьому році у малини Помаранчеве чудо було  перше плодоношення. На потужних кущах виросли великі ягоди, на слабших вони, звичайно, дрібніше. Більшість ягід рівні, красиві. Малина відмінна на смак».

Сорт великоплідної малини Жовтий гігант

Сорт великоплідної малини Жовтий гігант фото.

Опис. Ремонтантна, відрізняється невеликими шипами. Висота куща становить близько 2 м. Середнього терміну дозрівання (середина липня). Характеризується високою стійкістю до посухи та морозів, а також до впливу хвороб і шкідників. Урожайність — 6-8 кг з куща. Вага ягоди становить 8 г, її колір — світло-жовтий, а смак — солодкий.

Відгуки.

Алеся: «Посадила минулої осені пробні пару кущів сорту Жовтий гігант, до літнього врожаю не встиг наростити пагони, а у вересні і до середини жовтня порадував ягодами приємного смаку без кислинки, та й розмір для жовтого сорту теж непоганий. Особливо коли урожай інших різновидів вже давно закінчився. Тепер точно посаджу ще «.

Світлана: «Іноді сорт Жовтий гігант плодоносить восени. Видаляю верхівки без жалю, щоб в наступному сезоні врожайність не постраждала. Плоди дуже солодкі, але іноді при несприятливих погодних умовах схильні розпадатися на окремі кістянки. Сорт швидко утворює пагони, а на поживних грунтах розповзається по ділянці з неймовірною швидкістю «.

Сорт великоплідної малини Роялті

Сорт великоплідної малини Роялті фото.

Опис. Ремонтантна, високоросла, досягає 1,5-2 м у висоту, шипи розташовані по всій довжині пагона. Середньопізнього терміну дозрівання (середина липня). Характеризується високою стійкістю до посухи та морозів, а також до впливу хвороб і шкідників. Урожайність — 4-5 кг з куща. Вага ягоди становить 6-10 г, її колір — майже фіолетовий, а смак — солодкий.

Відгуки.

Миру: «За підсумками першого року вирощування можу сказати, що сорт Роялті чудовий. Ягода велика, період плодоношення триває майже до холодів. Малина дуже щедра на врожай, швидко пішла в ріст і плодоносить так, що немає парослі. Тобто тепер у мене проблема , як її розмножити. При зніманні плодів тримає форму. А колір у неї, між іншим, ближче до бордового, ніж до темного «.

Олександр: «Сорт малини Роялті — щось середнє між звичайною червоною малиною і чорною ліановидною малиною. Кущі дуже потужні, шипи по всьому побігу, але не дуже» сердиті «. Для цієї малини необхідна підпора. Кущ дає кореневі нащадки, як і червона малина, але при цьому верхівки пагонів повинні вкорінюватися, як у чорної малини. Зимостійкість і стійкість до малинових хвороб дуже пристойна. Кущі врожайні, плід — щось середнє між червоною і чорною малиною, і за зовнішнім виглядом, і за смаком «.

Відео: Кращі сорти великоплідний малини

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Найпопулярніші сорти великоплідної малини - опис сортів з фото