Саморобні вертикальні клумби з петунією своїми руками

Саморобні вертикальні клумби для петунії своїми руками


вертикальні клумби для петунії

 

 

Ідеї вертикального озеленення набирають все більшої популярності, і не дарма — для маленької ділянки це прекрасний варіант, що дозволяє додати яскравих квіткових фарб і заощадити простір, а для великих територій такі клумби можуть послужити елементом розмежування або просто оригінальним декором. В даній статті описано та показано на фото, які вертикальні клумби для петунії можна зробити для петунії своїми руками.

Вертикальні клумби з петунією

Вертикальні клумби для петунії своїми руками

У кожного, напевно, знайдеться декілька цікавих думок на цей рахунок, адже саме поняття настільки широке, що кількість видів конструкцій і способів облаштування залежить тільки від нашої фантазії. Ми зупинимося на декількох варіантах вертикальних клумб з петуніями, які можна з легкістю спорудити своїми руками за допомогою підручних матеріалів.

Контейнерні вертикальні клумби для петунії

Вертикально орієнтовані квітники в залежності від конструкційного рішення можуть бути наземними, підвісними, пристінними і настінними. Розглянемо перші два види.

Арочна конструкція вертикальної клумби

Будь-яка садова арка виглядає набагато приємніше, якщо по ній плетуться гілки рослин. Прикраса аркових конструкцій — не новинка, але в основному для цієї мети підбираються багаторічники, які створюють один і той же вид з року в рік (як у нас в’юнкі троянди). А що якщо урізноманітнити щорічний пейзаж новими фарбами? Петунія відмінно впорається з цим завданням, стане свіжим і пишним оздобленням. Особливо така задумка буде хороша для саду в мальовничому стилі або кантрі.

арочна конструкція

Як кріпити контейнери до арки залежить від її конструкції і особистих переваг, їх можна встановити і зафіксувати на з’єднуваних перекладинах або скористатися підвісними кашпо.

Вертикальна клумба-піраміда

Вертикальна клумба-піраміда

Ця ідея навряд чи сподобається господарям маленької ділянки, хоча в принципі піраміда — умовна фігура, і вам не обов’язково представляти її в розумінні обсягу, можете взяти за основу тільки передні обриси або придумати щось своє. Розглянемо два варіанти:

  1. Можна встановити кілька кашпо один на одного і закріпити їх між собою або зробити багатоярусну клумбу з декількох різних за розміром контейнерів без дна;
  2. З другим варіантом доведеться потрудитися трохи більше, він передбачає дерев’яну або металеву конструкцію, з підвісними або вбудованими кашпо.

Вертикальна клумба-піраміда2

Вимог до висоти, розміру і положення споруди (наземне або піднесене) немає. Єдине, що потрібно ретельно продумати заздалегідь — надійне кріплення всіх деталей і зручний підхід для догляду за квітами.

Вертикальна клумба-вежа

Перейдемо до найцікавішого варіанту вертикального озеленення — квіткової вежі, вона може бути центральною прикрасою всього саду, частиною горизонтального квітника, а також з’єднувальним або розділовим елементом декору.

Квіткова вежа з окремих кашпо

Квіткова вежа з окремих кашпо

 

 

Для такої конструкції будуть потрібні квіткові горщики, міцний металевий кілочок, дренаж, ґрунт і саджанці петунії. Нижній контейнер, для стійкості всієї вежі слід підібрати великого розміру. Процес створення шедевра простий — слід зафіксувати в землі опорний кілочок і по черзі надіти на нього горщики, заповнити ємності землею і рослинами.

Клумба-вежа зі старої бочки

Клумба-вежа зі старої бочки

Старим, зношеним речам завжди можна знайти застосування, особливо об’ємної тарі!

  1. Зробіть дренажні отвори на дні бочки, потім з боків тари по спіралі або в шаховому порядку на відстані 10-15 см виріжте округлі отвори діаметром по 7 або 8 см.
  2. Підготуйте трубу (діаметром від 10 см) для поливу і підгодівлі, зробіть в ній отвори. Труба повинна бути трохи вище конструкції.
  3. Ставимо бочку на обраному місці, на дно укладаємо шар гравію, а в центр встановлюємо трубу, в неї теж насипаємо гравій.
  4. Тепер укладаємо щільний шар землі до перших отворів, розсаджує ряд рослин, поливаємо. Проробляємо роботу до самого верху і на останній шар ґрунту садимо кілька кущів петунії.

Класична клумба-вежа

Класична клумба-вежа

Для класичного варіанту вертикальної клумби нам знадобиться великий пластиковий контейнер для квітів (можна взяти відро), широка пластикова труба, садова сітка (дротова), будівельний скотч, керамзит або щебінь, темна садова плівка або мішковина, ніж, ножиці, ґрунт і розсада петунії.

  1. Вставляємо відрізок сітки в контейнер, краї можна закріпити між собою. На дно насипаємо шар (1 або 2 см) дренажного матеріалу.
  2. У пластиковій трубі робимо отвори і заклеюємо один кінець скотчем. Надалі труба використовується для поливу, в неї доверху набирається вода, яка буде поступово вбиратися в ґрунт.
  3. Розміщуємо трубу в центрі контейнера (заклеєною частиною вниз).
  4. По внутрішній стороні сітки намотаною плівкою, закріплюємо її і заповнюємо простір між поліетиленом і трубою ґрунтом.
  5. Саморобна клумба-вежа готова, залишилося виконати отвори в плівці і посадити саджанці.

клумба-вежа

Така конструкція може обійтися і без контейнера, її можна розмістити прямо на поверхні землі, для цього необхідно вбити кілька кілочок, намотати на них сітку і т.д.

Читайте також: Квітники і клумби на дачі своїми руками

Як вибрати петунію для вертикальної клумби

Вибір припав на петунію, тому як ця декоративна рослина прекрасно розвивається в домашніх умовах ранньою весною через розсаду і цвіте у відкритому ґрунті з весни до пізньої осені великими яскравими квітами найрізноманітнішого забарвлення. У світі розводять близько 40 видів рослини, для вертикального озеленення підходить два з них:

  • Міцні, гнучкі і довгі пагони каскадної петунії ростуть в різних напрямках, дорослий кущ створює пишні зарості. Найпоширеніші довгоквітучі і стійкі вид — Черрі, Рамблін, Тайфун і Роуз;
  • Ампельна петунія формує пагони, спрямовані вниз. Особливо популярні Рамблер, Опера, Сурфінія, Бузковий прибій, Водоспад, Перлинний прибій і Хвиля удачі.

Ампельна петунія

Поради по догляду за клумбою

Правила експлуатації квітника засновані на догляді за петунією, почнемо з самого початку і поговоримо про посадковий матеріал. Кращим варіантом будуть саджанці, адже насіння можуть не зійти і вертикальні клумби для петунії матимуть непривабливі лисини. Вибирайте якісний посадковий матеріал або посадіть розсаду петунії самостійно, дотримуючись усіх правил. При підборі контейнерів врахуйте — одній рослині потрібна ємність об’ємом від 3 до 10 л. Звідси легко порахувати, скільки штук садити в кашпо ампельних кущів петунії.

Читайте також: Клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли

Ґрунт для петунії повинен бути легким, пухким, живильним і добре зберігає вологу. Але застою води рослина не любить, тому будь-яка конструкція і кожен контейнер повинен мати отвори на дні і хороший дренаж, а полив повинен бути помірним.

Поради по догляду за клумбою

Можна приготувати таку суміш ґрунту: в 1 частину дерну додати 2 частки листової землі, розбавити торфом і перегноєм (по 1 частини). Для пухкості вноситься перліт. А для утримання вологи в середину кашпо можна кинути жменю розмоченого гідрогелю. Петунія в вертикальних конструкціях потребує частої підгодівлі, на початковому етапі азотними (розчином сорняковие або пташиного посліду), потім фосфорними і калійними добривами (розчином деревної золи).

вертикальні клумби для петунії в домашніх умовах

Найчастіше вертикальна клумба передбачає вирощування однорічних рослин, так як не кожна багаторічна рослина виживе в таких умовах, а заносити конструкцію в приміщення досить важко.

Корисне відео: вертикальні клумби для петунії

Отже, такі неординарні споруди, як вертикальні клумби, мають безліч плюсів — тут і різноманіття форм, і компактність конструкцій і, звичайно ж, неймовірна простота пристрою. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного врожаю, дорогі читачі.

 

Саморобні вертикальні клумби з петунією своїми руками