Весняна обробка винограду від хвороб і шкідників

Схема обробки винограду весною від хвороб


Весняна обробка винограду від хвороб і шкідників. Чим обробляти, схема обробки

 

Весняна обробка винограду від хвороб і шкідників

 

Щороку багато дачників з нетерпінням чекають багатого врожаю винограду, щоб поласувати соковитими, солодкими і смачними ягодами, а також зробити домашнє вино. Але іноді трапляється так, що кущі винограду повністю піддаються хворобі або атаці шкідників, в результаті чого очікування гарного врожаю не виправдовуються. Весняна обробка винограду від хвороб і шкідників — відмінна профілактика, яку неодмінно потрібно проводити всім дачникам і садівникам. Які препарати можна для цього використовувати і як правильно здійснювати обприскування?

Весняна обробка винограду: навіщо потрібне обприскування?

Деякі наївно вважають, що для гарного і плідного зростання винограду необхідно лише подбати про повноцінне добриво, полив і осінню обрізку. Все було б занадто просто. Насправді, врожайні сорти винограду дуже схильні до грибкових захворювань: від мілдью до борошнистої роси. Це особливо очевидно при різких змінах погоди, коли спекотні сонячні дні супроводжуються зливами. І якщо не обробити рослину в перший день після дощу, може бути вже пізно і він буде заражений. Що ще може стати причиною захворювань? Часом самі дачники винні в загибелі врожаю, коли:

Весняна обробка винограду: навіщо потрібне обприскування?

  • Залишають скошені або зірвані бур’яни біля виноградної лози. Спори грибка мешкають на траві, тому її рекомендується відразу ж утилізувати або спалювати.
  • Перекопують ґрунт біля кущів винограду на зиму, піднімаючи з землі безліч спор і інфекцій.
  • Спалюють біля посадженого винограду заражені або уражені гілки, розносячи інфекцію на здорову рослину.

 

 

Порада! Слід дотримуватися чистоти, прибирати і очищати територію біля винограду. Вчасно знищуйте бур’яни і не турбуйте ґрунт біля коренів винограду.

Чим обробляти виноград від хвороб і шкідників?

Чим обробляти виноград від хвороб і шкідників?

Відразу після танення снігу необхідно підняти виноград. Робиться це, щоб сильне перезволоження не привело до виникнення грибка і інфекцій. Підв’язку здійснюють в суху погоду, піднімаючи рослину на допустиму висоту. Після початку тепла, можна приступати до обробки винограду. Які препарати найкраще використовувати?

Бордоська рідина. При роботі з цією речовиною слід проявляти обережність. Найменше передозування може призвести до того, що рослина перестане рости або буде давати убогий урожай. Уважно читайте інструкцію на упаковці і дотримуйтесь даних вказівок. Допустима доза розчину не повинна перевищувати 3%.

Чим обприскувати виноград від хвороб

Залізний купорос. Найпопулярніша і затребувана речовина, активно використовується для боротьби з небезпечними шкідниками. Його перевага — доступна ціна. Обробку можна починати відразу після набрякання бруньок. Термін дії препарату становить 7-10 днів.

Ридомил. Дана речовина продається у всіх спеціалізованих магазинах і є найефективнішою при боротьбі з різного роду інфекціями. Його наносять на рослину відразу після появи перших листочків і використовують з періодичністю в 20 днів. Препарат не токсичний і не представляє ніякої загрози для людини.

Читайте також: Крапельний, надземний і підземний полив винограду

Коли ж можна обприскувати рослину? Найкраще робити це у вечірній час, після заходу сонця і в безвітряну погоду. Найважливіше при обробці винограду від хвороб і шкідників — щоб суміш якомога довше залишалася на листочку, а зробити це можна тільки в спокійну і тиху погоду.

Відео: Схема обробки винограду навесні від хвороб і шкідників

Ми також пропонуємо Вам ознайомитися зі схемою обробки винограду, яка допоможе Вам отримати багатий врожай соковитих і смачних ягід. Залишайтеся з нашим сайтом «Садівництво та Сільське господарство» і не знатимете проблем у вашому саді та городі, а читаючи нашу рубрику про виноградарство Ви будете в курсі всіх новинок по догляду за вашим улюбленим виноградом.

 

Весняна обробка винограду від хвороб і шкідників