Якою має бути відстань між рядами картоплі при посадці на городі

Посадка картоплі - способи і методи посадки у відкритий грунт


Якою має бути відстань між рядами картоплі при посадці у відкритий грунт

 

Якою має бути відстань між рядами картоплі при посадці на городі

 

Важко уявити собі дачу без грядок з картоплею. Ця культура настільки популярна в нашому регіоні, що нерідко займає найбільшу площу присадибної ділянки. Працьовиті дачники готові на все, щоб вона добре вродила. Ми розкриємо вам секрети правильної посадки цієї культури і подальшого догляду за нею. Зокрема, ви дізнаєтеся, яку відстань між рядами при посадці картоплі потрібно залишати.

Правильна схема посадки картоплі

Відносно того, коли і як садити картоплю, у дачників виникає багато суперечок. Правда, з другою частиною питання справа йде трохи простіше. Існують певні стандарти щодо відстані між рядами і кущами картоплі. Вони створені на підставі багаторічного досвіду тисяч агрономів і враховують потреби культури.

Помічено, що найкращий ефект досягається при дотриманні між рядами відстані 70 см, а між кущами в ряду — не менше 30 см. Прагнучи до великих врожаїв, але маючи маленькі посадочні площі, багато дачників прагнуть якомога густіше їх засадити. Це може дати абсолютно протилежний результат. Надмірна густота посадки може привести до того, що кущі ослабнуть, врожайність знизиться, картопля буде дрібною.

Так відбувається розмітка картопляних рядів

Так відбувається розмітка картопляних рядів

Запропонована схема посадки, де між рядами витримується відстань в 70 см, а між кущами — 30-50 см, дозволить кожній рослині відчувати себе комфортно. Вони не будуть пригнічувати один одного, а поживних речовин з ґрунту буде досить кожному кущику. Крім того такі відстані роблять зручною обробку грядок (прополка, підгортання). Відстань між грядками не повинна бути менше, ніж між рядами.

 

 

Як і коли садити картоплю у відкритий грунт

Час посадки картоплі, як уже згадувалося, — спірне питання. Хтось із року в рік опускає посадковий матеріал в землю при першому потеплінні, інші чекають часу, коли земля добре прогріється. Хто ж правий? Це досить важке запитання.

Читайте також: Строки посадки картоплі у 2022 році

Помічено, що при дуже ранній посадці добре пророщеної картоплі, зазвичай відзначається кращий урожай, ніж при пізнішій посадці. Але в такому випадку існує ризик, що при хвилі сильних морозів вся картопля, яка перебуває в землі, вимерзне. Про таку небезпеку не переймаються агрономи, які садять картоплю пізньою весною, але зате урожай вони збирають менший. Для своєчасної посадки картоплі багато хто орієнтується на прогрів землі на глибині 10 см до 6-8 градусів.

Рання посадка картоплі ризикована, але приносить хороший урожай

Рання посадка картоплі ризикована, але приносить хороший урожай

Деякі секрети отримання хорошого врожаю картоплі

Яка відстань між рядами картоплі і коли її посадили, стає неважливим, якщо в подальшому за культурою не дотримується належний догляд. Про що ніколи не забувають успішні агрономи, що збирають максимальні врожаї картоплі з року в рік? Нижче Ви знайдете найважливіші нюанси догляду за цією усіма улюбленою культурою, які ні в якому разі не можна упускати.

  • У глинисту землю, відведену під картоплю, потрібно внести торф, золу або пісок.
  • З азотними добривами не можна переборщувати, так як це призведе до посиленого розвитку бадилля і зниження врожайності.
  • Важливо дотримуватися плодосмін.
  • Ряди картоплі добре розташовувати там, де в минулому сезоні були морква, редис, салат, буряк, огірки, капуста, полуниця.
  • Корисно для картоплі мульчування бур’янами, сіном, соломою, кухонними відходами, тирсою, стружкою.
  • Підгортати кущі необхідно під самі верхівки, щоб краще зберігалася волога.
  • Ряди повинні мати напрямок з півночі на південь.
  • У період цвітіння і зав’язування бульб потрібно особливо ретельно поливати картоплю.

Відео: Відстань між бульбами картоплі при посадці у відкритий грунт

Яку відстань між рядами при посадці картоплі дотримуватися, коли здійснювати посадку цієї культури і деякі секрети її вирощування — все це було розглянуто вище. Завдяки досвіду інших, немає необхідності вчиться на своїх помилках. Бажаємо Вам успіху у вирощуванні картоплі. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Якою має бути відстань між рядами картоплі при посадці на городі