Виготовлення брудера для курчат своїми руками: детальна інструкція та опис

Брудер своїми руками для вирощування курчат: покрокова інструкція


Виготовлення брудера для курчат своїми руками: вимоги та етапи складання

 

Виготовлення брудера для курчат своїми руками: детальна інструкція та опис

 

Розведення курей вимагає спеціального обладнання. Справа не обійдеться будівництвом пташника. Щоб забезпечити необхідні обсяги, потрібен інкубатор і спеціальне місце, повністю пристосоване під потреби малюків. Найнадійніший варіант — змайструвати брудер для курчат своїми руками. Виготовлення не займе багато часу, заощадить кошти і дозволить максимально врахувати оптимальні умови для утримання пухнастиків.

Молодняк курей дуже сприйнятливий до самих незначних змін умов. Щоб убезпечити курчат від неприємностей необхідно зробити брудер для курчат. Це своєрідний ящик для курчат, де вони захищені від будь-яких небезпек. Більше ви можете знайти у нашій статті.

Пристрій і основні вимоги, що пред’являються до брудера

При невеликих обсягах виводка, для утримання курчат часто використовують абсолютно невідповідні коробки або ящики. Нерідко виготовлені з картону, занадто маленькі або великі. Температура в брудер для курчат, зробленому таким чином залишає бажати кращого: її важко підтримувати на необхідному рівні і неможливо відрегулювати.

Виготовлення брудера для циплят своїх руками

За ними важко доглядати, чистити і дезинфікувати: матеріал розмокає, швидко приходить в непридатність. При установці додаткового обігріву своїми руками велика ймовірність загоряння. Такі одноразові варіанти, обходяться досить дорого: кожен раз доводиться шукати нову коробку, а умови не підходять для курчат, особливо для бройлерів, призводять до високої смертності.

Набагато економніше один раз зробити брудер для курчат з урахуванням всіх фізіологічних особливостей і дотриманням ергономіки користування. Його можна буде експлуатувати протягом тривалого часу, всього лише влаштовуючи дезинфекцію і чистку.

Своїми руками змайструвати його не так складно, головне — перед тим, як зробити брудер, ознайомитися з вимогами щодо його пристрою і типовими кресленнями, підібрати якісні матеріали та комплектуючі.

Саморобний брудер можна зробити не гірше, ніж ті, які використовуються в промислових умовах. Обов’язково потрібно освітлення, система вентиляції, обігрів і, звичайно ж, всілякі змінні годівниці і поїлки відповідно до фізіологічних особливостей того чи іншого віку у курчат. Тоді їх вирощування не завдасть проблем.

Матеріал для виготовлення брудера повинен бути міцним і довговічним. Щоб забезпечити гігієнічні умови, можна зробити змінні лотки і зручну систему очищення. Розміри брудера для курчат залежать тільки від вас і ваших планів.

Пристрій і основні вимоги, що пред'являються до брудер

Ветеринарні норми наказують, що на 1 м² підлоги повинно припадати 25-35 малюків яєчних порід у віці до 30 діб. М’ясні та м’ясо-яєчні породи зажадають більше простору. При цьому для м’ясних бройлерів існують окремі норми — вони швидше ростуть і, відповідно, займають більше місця. Розмір брудера для них потрібно уточнювати в рекомендаціях оригінатора.

Вибір матеріалів для виготовлення брудера

Брудери своїми руками необхідно робити з міцних, екологічно чистих, пожежо- та вологостійких матеріалів. Дешевий і ходовий картон не підходить : він швидко розмокає, не довговічний, не підлягає дезинфекції і створює велику небезпеку, особливо, якщо включити обігрів для курчат.

Для виготовлення капітальної конструкції краще використовувати дошки (до 25 мм завтовшки) або фанеру (від 10 мм завтовшки). Їх просочують спеціальними складами для захисту деревини, підвищення волого- і пожежостійкості. Вибирайте екологічно чисті розчини. Під дією температури токсичні речовини приведуть до загибелі курчат.

 

 

Як правило, каркас рекомендується зробити з міцнішого матеріалу, для стінок і рухомих вузлів підійде і ДВП, хоча для збільшення терміну служби брудера краще все-таки використовувати фанеру.

Вибір матеріалів для будівництва брудера

Знімне дно і передня стінка брудера, зробленого своїми руками, передбачає установку дрібної сітки. Для зовсім маленького курчати розмір осередку становить не більше 10*10 мм. Можна взяти 12*15 мм, при цьому в перші кілька днів на сітку доведеться стелити папір або паперові рушники, щоб ніжки не травмувалися.

Для збірника посліду знадобиться щільний пластик або оцинковане залізо. За ними легко доглядати і простіше мити. Якщо взяти, наприклад, фанеру, то вона швидко вбирає запахи і навіть після фарбування важко миється.

Пристрій брудера передбачає наявність інфрачервоної лампи. Вона забезпечить необхідний рівень освітленості і температурний режим. Якщо додати терморегулятор, то обігрів брудера для курчат можна і зовсім автоматизувати. Залежно від віку у курчати різні вимоги до температури навколишнього середовища.

При невеликих виводках замість інфрачервоних ламп для обігріву та освітлення застосовують звичайні лампи розжарювання. При цьому обов’язково використовувати понижуючий трансформатор і захисні плафони. Такий варіант більш економічний, виключає ймовірність перегріву і досить безпечний при експлуатації. При невеликій потужності лампа виступає як елемент освітлення і одночасно є обігрівачем для брудера.

Інструкція із складання брудера своїми руками

Послідовність складання брудера власноруч

Безпосередня збірка брудера при його виготовленні своїми руками припускає наявність столярних навичок і, звичайно ж, інструментів.

Умовно процес виготовлення можна розбити на кілька етапів:

 1.  Збірка контейнера для курчат.
 2. Облаштування збірника посліду і зйомного піддону з сітки.
 3. Монтаж обігріву: лампи і терморегулятора для брудера (або інший варіант, який дозволить безпечно підтримувати температуру для курчат).

Перед виготовленням запасіться всім необхідним:

 1. Фанерним листом товщиною від 10 мм. Розміри 1,525 м².
 2. Брусом з дерева. Необхідний перетин 2*3 см. Довжина 1,2 м.
 3. Оцинкована мелкоячеистая сітка. Розміри осередків 10*10 мм (для дна — 48*68 см, для дверей — 2 шт. По 40*30 см).
 4. ПВХ панель (або лист оцинкованого заліза) (48*68 см).
 5. Саморізи.
 6. Навісні (рояльні) петлі — 2 шт.

Така витрата матеріалів розрахована для брудера розмірами 70*50*50 см. По внутрішній стінці висота не перевищить 40 см за рахунок монтажу зйомного дна і системи обігріву брудера для курчат. Він дозволить розмістити близько 20 голів у віці 1-14 днів, так як після цього їх зазвичай переводять з брудера на підлогу або в клітки для подальшого утримання.

Брудер для курчат своїми рукамиЗ витратних матеріалів необхідно підготувати всі вузли, з яких в подальшому буде здійснюватися збірка брудера своїми руками. Дерев’яний брус необхідно розпиляти на чотири деталі по 40 см.

З фанерного листа вирізають (в дужках вказані розміри, в см):

 1. 2 шт. бічних частин брудера (48*50).
 2. 3 шт. однакових за величиною стелі, задньої стінки і дна (70*50).
 3. Напрямні для збірника посліду і зйомного дна (2 шт. — 68*2; 4 шт. — 46*2).
 4. Фронтальна частина брудера складається з чотирьох деталей: верхня (64*5); нижня (64*6);  2 шт. бічні (40*5). До неї кріпляться двоє дверцят (40*30).
 5. Каркасні елементи зйомного піддону (2 шт. — 66*2; 2 шт. — 48*2; 2 шт. — 68*2; 2 шт. — 46*2).
 6. Складові збірника посліду : лицьова деталь (70*9,5), рейки з фанери (2 шт. — 65,5*2; 2 шт. — 47,5*2; 2 шт. — 67,5*2; 2 шт. — 45,5*2).

Послідовність складання

Процес виготовлення брудера своїми руками складається з послідовного складання всіх одержаних деталей:

 • До бічних частин і задній стінці брудера необхідно прикріпити напрямні для збірника посліду і зйомного дна. До вузької сторони кожної боковини саморізами впритул до крайки пригвинчують планки 46*2, по 1 см не доходячи до бічних сторін. Те ж саме роблять з задньої: планку 68*2 зміцнюють по широкому зрізу, не доходячи по 1 см до бічних сторін. Потім на висоті 2,5-3 см. Напрямні, що залишилися, прикріплюють паралельно до перших.
 • На боковини брудера необхідно встановити ребра жорсткості. Для цього деталі з дерев’яного бруса прикріплюють впритул до верхньої і бічної кромці кожну, розташовуючи над напрямними.
 • Потім їх з’єднують саморізами із задньою стороною. Якщо всі деталі вирізані і укріплені правильно, то напрямні утворюють єдиний паз для майбутнього піддону.
 • До отриманого каркасу прикріплюються фронтальні елементи брудера: спочатку бічні (40*5), потім до них, зсередини конструкції з заходом по 2 см кріпиться спочатку верхня, потім нижня деталь. Внизу залишається зазор для висувного піддону.
 • На фронтальних боковинах встановлюють навісні петлі, до яких пригвинчують дверцята. Після дверей монтують дно брудера і стелю.

Послідовність складання брудера своїми руками

Дверцята можна зробити сітчастими. Так набагато зручніше спостерігати за курчатами, крім того їх конструкція дозволяє обійтися без вентиляції. Для цього буде потрібно більш тонка фанера (5 мм) і сітка (2 шт., Розміри 40*30). З фанери випилюють планки шириною 3 см і довжиною 40 і 24 см. Для кожної дверцята по 2 шт. Їх зміцнюють по периметру сітки саморізами, утворюючи сендвіч з планки / сітки / планки. Потім точно так же, як і суцільні, навішують до петель на брудер.

 • Окремо збирається сітчасте зйомне дно. Його роблять аналогічно сітчастим дверям для брудера. Для цього між каркасними елементами укладають сітку і ретельно закріплюють саморізами.
 • Збірник посліду потрібно зробити спочатку з рейок і листа ПВХ за принципом сендвіча (як у випадку з сітчастим дном або дверима). Потім зміцнити лицьову частину.

На самому останньому етапі в брудер встановлюється лампа для обігріву курчат, а також терморегулятор. Температурний режим залежить від породи курей або різновиду бройлерів. Як правило, в перші дні їм необхідно цілодобове освітлення і температура не менше + 32 … + 33° С. Поступово обігрів знижують, але не більше ніж на + 2° С в середньому за тиждень.
В якості альтернативи для обігріву можна використовувати систему, аналогічну «теплої підлоги». Її монтують до задньої стінки, а лампи застосовують тільки для освітлення.

Брудер для курчат: виготовлення своїми руками

Внутрішнє облаштування брудера для курчат

Для внутрішнього облаштування брудера знадобляться годівниці, поїлки (можна використовувати зроблені своїми руками), а також термометр для контролю температурного режиму. Функцію вентиляції, як правило, здійснюють сітчасті дверцята. Якщо ви зробили їх суцільними, рекомендується виконати невеликі віконця для спостереження за курчатами, а також для припливу свіжого повітря.
Домашнє господарство — цікавий і захоплюючий процес. Як правило, він потребує вміння творчо мислити і швидко вчитися, а також в наявності величезної кількості навичок і не тільки столярних. Більшу частину інвентарю та обладнання для утримання курей можна зробити своїми руками.

Відео: Що таке брудер для курчат і навіщо він потрібен

Ще більше цікавої та корисної інформації про будування брудерів та кліток для ваших курей ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Виготовлення брудера для курчат своїми руками: детальна інструкція та опис