Виноград Ізабелла: опис сорту з характеристикою, особливості посадки та вирощування

Сорт винограду Ізабелла: Фото та відгуки


Виноград Ізабелла - посадка і догляд за сортом винограду

 

Виноград Ізабелла: опис сорту з характеристикою, особливості посадки та вирощування

 

Однією з найпоширеніших культур на дачній ділянці є виноград. Смачні, соковиті і солодкі ягоди не тільки приносять насолоду, але також дають можливість приготувати ароматне вино. Але часто трапляється так, що сорти винограду з працею приймаються і вимагають постійного догляду, а якщо дача розташована на території з непростим кліматом, то вирощування рослини і зовсім може бути проблематичним. Але вихід є! У цій статті ми детально розглянемо виноград Ізабелла, посадка і догляд за яким зовсім не складний, а результат вражаючий.

Виноград «Ізабелла» - посадка і догляд, фото

Виноград «Ізабелла» — посадка і догляд, фото

Виноград Ізабелла — опис сорту  з фото та відгуками

Виноград Ізабелла приваблює не тільки великими гронами і соковитими ягодами. Головною його особливістю є красиве, густе листя, завдяки якому можна використовувати рослину і для декоративних цілей. Великі, темно — зелені листи і в’юнкий стовбур буквально обплітають опору. Ягода винограду має середній розмір і чорний колір, іноді може бути присутнім восковий наліт. Цукристість плодів становить близько 20%. Це хороший показник, що дозволяє робити хороше, якісне вино. Якщо Вам вдавалося колись пробувати сік із сорту Ізабелла, то Ви напевно відчули приємний смак з легкою кислинкою, а також дивовижний аромат.

Виноград Ізабелла - опис сорту (фото)

Головна відмінна риса даного винограду — сильна морозостійкість, що в першу чергу спрощує догляд. Рослина не потребує додаткового укутування або прикопування. Зима в — 40 градусів не становить загрозу для цього сорту. Приємно те, що виноград також стійкий до більшості захворювань і багатьох шкідників.

 

 

виноград ізабела фото

Єдиний недолік культури — пізня стиглість. Урожай спіє лише в кінці осені, іноді навіть перед самими холодами. Зате виноград швидко адаптується навіть до самих непередбачуваних умов.

Посадка винограду Ізабелла

Посадка винограду Ізабелла у відкритий ґрунт

Головне, що необхідно врахувати — це якість саджанців. Де Ви купуєте посадковий матеріал? Чи впевнені Ви в тому, що саджанці відповідають всім вимогам? Фахівці рекомендують віддавати перевагу перевіреним розплідникам і не довіряти сумнівним продавцям.

Читайте також: Домашнє вино з винограду Ізабелла

Хоча Ізабелла — не вимогливий виноград і легко приймається в будь-яких умовах, він буде давати поганий урожай на мізерному, неродючому ґрунті. Єдина ділянка, на якій не буде рости виноград — це солончаковий грунт. Варто також подбати про наявність невеликої дренажної системи. Для цієї мети можна використовувати керамзит або невеликий щебінь.

Сорт винограду Ізабелла: Фото

Розглянемо основні етапи посадки винограду:

Час посадки. Саджанці винограду Ізабелла можна садити і навесні, і восени. Головна умова — прогріта земля. Досвідчені виноградарі радять віддавати перевагу осінньому періоду, оскільки за зиму коренева система досить зміцніє, розвинеться.

Місцезнаходження. Щоб кущ винограду активно розвивався і ріс, йому необхідне сонячне світло. Не варто садити рослину біля дерев або кущів, які дають тінь.

Читайте також: Хвороби винограду та  їх лікування

Лунка. Поглиблення для одного куща має бути трохи більше, ніж коренева система саджанця. Перед посадкою основні корінці злегка коротшають, а пошкоджене коріння повністю ліквідується.

Добрива. Під час посадки необхідно внести невелику дозу мінеральних або органічних добрив. До останніх відносяться всі, крім свіжого коров’яку, оскільки його використання може стати причиною виникнення багатьох захворювань і появи шкідників.

Відстань між рядами. Ізабелла не любить близького сусідства, тому саджанці садять на відстані не менше 2 метрів.

основні етапи посадки винограду:

Догляд за виноградом Ізабелла в домашніх умовах

Що стосується догляду, то він досить простий і включає в себе лише регулярний, рясний полив, особливо в суху погоду. Виноград погано переносить відсутність вологи, тому слід організувати її надходження. Також багато хто використовує мульчування грунту — ефективний метод для збереження вологи, поліпшення харчування, а також появи бур’янів. Це також додатковий захист кореневої системи від впливу сильних морозів.

Догляд а виноградом Ізабелла

Виноград Ізабелла, посадка і догляд за яким під силу навіть початківцям дачникам, обов’язково принесе Вам хороший урожай.

Відео: Сорт винограду Ізабелла — особливості посадки та вирощування

 

Виноград Ізабелла: опис сорту з характеристикою, особливості посадки та вирощування