Вирощування і догляд пекінської капусти в домашніх умовах

Як виростити пекінську капусту у відкритому ґрунті?


Пекінська капуста: технологія вирощування розсади, догляд, посадка у відкритому ґрунті

 

Вирощування і догляд пекінської капусти в домашніх умовах

 

Навряд чи знайдеться людина, яка з байдужістю ставиться до пекінської капусти. Будучи найближчим родичем білокачанної, пекінська відрізняється соковитістю, приємними смаковими якостями і тонким ароматом. Її можна не тільки додавати в салати, але також використовувати для приготування других страв. Тема цієї статті — пекінська капуста — вирощування і догляд у відкритому ґрунті. З неї ви дізнаєтеся, як правильно садити рослину, коли це потрібно робити і як отримати максимальний урожай.

Догляд за пекінською капустою

Пекінська капуста — вирощування на дачній ділянці

Як виростити пекінську капусту у відкритому ґрунті?

Цікаво, що пекінська капуста не так давно завоювала увагу наших громадян і стала частим продуктом на столах. Вона приваблює не тільки прекрасним смаком, але також і великою кількістю поживних речовин, які містяться в одному листочку рослини. Її навіть дозволено вживати людям, що страждають будь-якою формою діабету, через незначний вміст цукру.

Як же вирощувати пекінську капусту?

Як же вирощувати пекінську капусту? Варто зазначити, що в умовах нашого клімату, цей овоч росте відмінно. Йому не страшні холод і протяги. Набагато гірше капуста реагує на надмірну кількість ультрафіолету, промені якого можуть залишати яскраві опіки на листках. Деякі практикують вирощування пекінської капусти в захищеному ґрунті, теплицях, але найкраще це робити на відкритому ґрунті. Ще рослина, як і наша капуста, не може існувати без регулярного, рясного поливу, який необхідний для підтримки нормальної життєдіяльності культури. Тільки важливо не перебільшити, оскільки інакше можуть початися проблеми з кореневою системою, яка стане розкладатися.

Що необхідно для вирощування пекінської капусти на відкритому ґрунті? Ось кілька практичних порад:

 

 

Виберіть відповідний сорт. Сьогодні налічується безліч сортів пекінської капусти, однак не всі вони пристосовані до вирощування в наших кліматичних умовах. Є й такі, які потребують дуже складного догляду. Наша порада — сорт «Хибинська». Його найчастіше вирощують на дачних ділянках, оскільки культура швидко приймається і дає рясний урожай.

Пекінська капуста - вирощування на дачній ділянці

Виростити розсаду. Як і будь-яку іншу капусту, цю також потрібно вирощувати на розсаду. Починати сіяти насіння можна вже в кінці лютого, початку березня. Для зручності, можна скористатися невеликими дерев’яними контейнерами або горщиками. Ґрунт обов’язково повинен бути поживним і пухким. В такому випадку молодим і слабким корінцям рослини буде нескладно вкоренитися в ґрунті.

пекінська капуста як вирощувати

Створіть сприятливі умови для зростання розсади. Якість розсади повністю залежить від того, які умови ви створите для рослини. Важливо регулярно зволожувати ґрунт, стежачи за тим, щоб він не був занадто вологим. Також потрібно вносити добрива і давати нормальну кількість сонячного світла.

пекінська капуста догляд

Коли необхідно висаджувати насіння у відкритий ґрунт? Як тільки розсада досягне висоти 15 см, її пора висаджувати на дачну ділянку. Важлива умова — тепло, відсутність заморозків і протягів. У лунку також потрібно залити невелику кількість мінеральних або органічних добрив, які допоможуть слабкою кореневою системою вкоренитися.

вирощування пекінської капусти

Догляд за пекінською капустою — простіше простого!

Читайте також:  Технологія вирощування пекінської капусти

Щоб пекінка добре росла і радувала вас своїм урожаєм, необхідно забезпечити їй повноцінний догляд. Що він в себе включає?

пекінська капуста технологія вирощування

  • Полив. Поливати краще теплою водою кілька разів на тиждень. Важливо, щоб вода не зрошувалася, а надходила в прикореневу область.
  • Розпушування, видалення бур’янів. Бур’яни можуть погубити рослину, тому важливо стежити за станом ґрунту. Чим частіше ви будете рихлити, тим більше кисню отримуватимуть коріння пекінської капусти
  • Добриво. В якості добрив рекомендується використовувати натуральні добрива, оскільки цей продукт ви будете вживати в їжу.
  • Захист від шкідників і комах. Щоб позбутися від докучливих шкідників, варто хоч раз окропити саджанці капусти. Після можна засипати їх золою, яка вбереже від попелиці, павутинного кліща і т.д

Відео: Як вирощувати пекінську капусту по правилам

Отже, пекінська капуста — її вирощування і догляд у відкритому ґрунті процес нескладний. Цей овоч може стати улюбленим на вашій дачній ділянці. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам отримати багатий урожай цієї корисної і поживної рослини. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Вирощування і догляд пекінської капусти в домашніх умовах