Вирощування зеленої цибулі на зиму в домашніх умовах

Технологія вирощування цибулі зеленої на підвіконні зимою


Вирощування зеленої цибулі на зиму в домашніх умовах

 

Вирощування зеленої цибулі на зиму в домашніх умовах

 

Відмінною особливістю вікон наших квартир в холодну пору року є вирощування на них цибулі взимку на підвіконні. Нічого дивного — ця рослина корисно, використовується практично у всіх основних блюдах, зручно, коли вона є під рукою.

Ця культура зводиться вже більше п’яти тисяч років різними народами, її агротехніка вивчена вздовж і впоперек. Вирощувати цибулю не те, що легко і просто, а дуже легко і просто, а головне, приємно отримувати врожай і заповнювати недолік вітамінів всім членам родини. Про користь цибулі відомо чимало, але найбільш цінне те, що вона є джерелом вітаміну С, покращує травлення, позбавляє від авітамінозу, допомагає впоратися з весняною стомлюваністю і не допустити депресивного стану. Та й страви з зеленою цибулькою виглядають естетично і апетитно.

Читайте також: Вирощування зелені в теплиці цілий рік

Вам здається, що Ви не вмієте вирощувати зелену цибулю? Забудьте! ЇЇ вміє вирощувати кожна людина, у якої є руки і бажання. Способів вирощування зеленої цибулі на підвіконні є два: у воді і в землі. У кожного з цих методів є свої нюанси, про які ми й розповімо.

Вирощування цибулі на перо

Вирощування цибулі на перо методом гідропоніки. Цей метод відомий навіть дітям — звичайне вирощування в звичайному стаканчику, чарочці або іншій ємкості, наповненою водою. Складного нічого немає, головне — вибрати цибулину трохи кращу і при «посадці» призвести деякі нескладні маніпуляції, щоб урожай з’явився раніше і погустіше.

Суть вирощування цибулі на перо на підвіконні полягає в наступному:

 • для вигонки зелені краще вибрати вже трохи пророслу, але якщо такої немає — не біда, підійде будь-яка;
 • вибрані цибулини слід помити в теплій воді і зняти лушпиння;
 • якщо у головки ще немає паростків, то верхівку такого плоду зрізують на 1,5 см;
 • обрану ємкість наповнити водою (+ 40 °С) на рівень до 1/3 висоти головки (у воді повинно знаходитися тільки коріння рослини);
 • щільно розмістити в ємкості цибулю;
 • відправити ємкість з «посадковим» матеріалом на підвіконня.

Вирощування цибулі на перо

Інший спосіб вирощування — посадка в землю. Для вигонки зеленої цибулі на підвіконні таким способом краще віддати перевагу саме головкам цибулини, ніж насінню або пророщуванню розсади.

Метод посадки в грунт полягає в наступному:

 • відбір, ідеальним варіантом стане севок;
 • підбирається ємкість, у якій буде пророщуватися цибуля — це можуть бути мисочки, контейнери, будь-яка
 • тара глибиною не менше 7 см;
 • підготовлені цибулини висаджуються в заповнені ґрунтом ємкості;
 • розміщення на підвіконні.

 

 

Вирощування цибулі в домашніх умовах на підвіконні

Оскільки з вигонкою пера шляхом гідропоніки, за великим рахунком, все зрозуміло і питань виникнути не повинно, то ми розглянемо більш детально агротехніку вирощування зеленої цибулі в землі. Почати слід з вибору і підготовки ґрунту. Він для посадки цибулі на зиму може являти собою як грунт, так і субстрат (дрібний гравій або керамзит, пісок). При використанні субстрату спочатку його необхідно обробити гарячим концентратом марганцівки, а потім промити чистою водою.

Ємкість наповнюється ґрунтом. У випадку з землею її рівень складає 4 см, якщо це субстрат, то вода повинна бути вище його поверхні на 1 см.

Вирощування цибулі в домашніх умовах на підвіконні

Необхідно підготувати саджанець. Процес такий же, як при вирощенні зеленої цибулі у воді: вибраний матеріал очищається від лушпиння, у цибулини зрізається верхівка на 1,5 см, головки занурюються в ємкість з гарячою водою (+ 40 °С). Далі ємкість необхідно відправити на 1-2 доби на батарею, давши можливість рослині «прокинутися», цей крок прискорить зростання зелені.

Посадка цибулі на зиму

Цибулю слід посадити щільно одна до одної, притримуючи її у вертикальному положенні. Занурювати цибулю сильно в грунт не можна, в ґрунті повинні знаходитися в основному коріння, максимальна глибина — 1/3 цибулини.

Після посадки ємкість із саджанцями необхідно поставити в тепле місце і при температурі не нижче + 25 °С витримати 7 днів. Після появи 1-2 паростків саджанці переносяться на підвіконня.

Є чудовий спосіб вирощувати зелену цибулю і при цьому економити місце на підвіконні. Винахідливі городники для цього придумали конструкцію з цікавою назвою «цибульний кактус» або «цибульне дерево».

Для втілення цієї ідеї в життя знадобиться:

 • підвіконня;
 • грунт;
 • ємкість для посадки (пляшка);
 • піддон;
 • посадковий матеріал — цибулю.

Посадка цибулі на зиму

Процес посадки відбувається наступним чином:

 • з ємкості зрізується горличко і дно;
 • по всій ємкості вирізують отвори круглої форми розміром рівним посадковій цибулині;
 • піддон засипається землею;
 • тара ставиться на піддон і засипається землею до першого кола отворів;
 • у вирізані кола вставляються цибулини корінням в землю і присипаються землею;
 • всі дії по посадці повторюються до верху пляшки;
 • на верхівці у вертикальному положенні також занурюються саджанці.

Світло

Цибуля — світлолюбна рослина, але не переносить спеки. Ідеальний варіант — коли вікна розташовані на південній стороні, південно-західній або південно-східній, таким чином, рослини будуть отримувати достатню кількість світла. При нестачі сонячного світла необхідно організувати додаткове підсвічування, краще — люмінесцентними лампами.

Полив цибулі зимою на підвіконні

Цибулю взимку на підвіконні необхідно поливати теплою водопровідною відстояною водою. Частота зволоження ґрунту — 1 раз на 2 дні, головне — стежити, щоб грунт не пересихав, але і не допускати надлишку води щоб уникнути гниття коренів рослини.

Технологія вирощування цибулі зеленої на підвіконні зимою

Збір урожаю

Досвідчені городники рекомендують не зрізати перші зелені сходи, щоб зростання зелені не призупинилося. Перша зрізка врожаю відбувається після закінчення 21 дня. Починати зрізати сходи слід з боків, залишаючи центральні пір’я недоторканими.

Підживлення цибулі добривами

Ця культура не вимагає підживлення. Однак, для прискорення росту зелені взимку, можна на 10 літрів води взяти 50г деревної золи.

Температурний режим

Оптимальна температура в приміщенні, де виростає цибуля, не повинна перевищувати + 20 °С, в іншому випадку рослина зів’яне.

Деякі корисні поради:

 • для того, щоб збирати урожай безперервно, необхідно проводити посадку в різні ящики з інтервалом в 12-14 днів;
 • для того, щоб зелень була рівною, ємкості із саджанцями необхідно повертати різними сторонами до світла.

Вирощування зеленої цибулі в домашніх умовах на зиму— не тільки простий процес, але і захоплюючий. До цієї справи можна сміливо долучити дітей. Крім того, вона корисна людям різних вікових категорій. Зелень на вашому підвіконні — здоров’я вашої родини.

Відео: Вирощування зеленої цибулі в домашніх умовах

У цьому ролику секрети вирощування зеленої цибулі в домашніх умовах: поради щодо вибору посадкового матеріалу, посадці, догляду, збирання врожаю.

На цьому все, наша стаття «Вирощування зеленої цибулі в домашніх умовах на зиму» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування зеленої цибулі на зиму в домашніх умовах