Технологія вирощування озимої цибулі: Найкращі озимі сорти у 2021 році

Коли садити озиму цибулю на зиму


Вирощування озимої цибулі. Переваги озимої цибулі Овочівництво, цибуля, вирощування озимої цибулі, озимий цибуля, посів зимовий, оптимальні терміни висіву озимової цибулі

 

Технологія вирощування озимої цибулі: Найкращі озимі сорти у 2021 році

 

Вирощування озимої цибулі в 2021 році

Не секрет що для того щоб мати кращий прибуток зі свого врожаю, потрібно вміти вчасно вийти з ним на ринок, а це значить мати урожай тоді, коли він ще не з’явився у конкурентів або ж уже встиг відійти, і тоді Ви можете продавати його за ціною вищою ніж в традиційне для тієї чи іншої культури час сходу. У цій статті ми поговоримо з вами про те як отримати урожай озимої цибулі.

Вирощування озимої цибулі дає Вам величезну перевагу перед тими хто вирощує традиційну цибулю, так як озиму збирають на 1-1,5 місяці раніше ніж цибулю весняного посіву. Але у багатьох напевно виникає питання врожайності такої цибулі — при вдалій зимі урожай озимої цибулі досягає таких же величин як і звичайна весняна цибуля, при вірному догляді можливо отримати врожайність близько 40-45 т цибулі з сухим лушпинням з гектара.

Температурний режим, загроза вимерзання озимої цибулі: Озиму цибулю рекомендується вирощувати жителям України, а також жителям Південних областей Росії, так як цибуля не зможе перенести дуже холодних зим, допустимі температури для неї: -15 ° С без снігового покриву, і до-25 ° З під снігом.

 

 

Найурожайніші озимі сорти цибулі

Для озимої посадки призначені спеціальні озимі сорти або гібридні сорти короткого та середнього дня. Ні в якому разі не використовуйте для озимої посадки весняні сорти цибулі, є велика ймовірність того що вони не переживуть зиму.

Добриво і приготування ґрунту: Обробка ґрунту перед озимою посадкою в чомусь схожа з обробкою ґрунту перед звичайною весняної посадкою. Дуже добре для цибулі використовувати органічні добрива, особливо гній, його потрібно вносити восени в кількості 40 тон на гектар.

Вирощування озимої цибулі - фото.Головною відмінністю в добриві цибулі озимої від традиційної весняної є кількість внесеного азоту. У нашому випадку потрібно перед посадкою внести 1/3 дози азоту, що складе приблизно 50-60 кг на гектар. Іншу ж частину потрібно вносити вже навесні, за два рази, рівними дозами. Першу частину вносимо на початку вегетативного періоду другу після закінчення 2-3 тижнів але не пізніше ніж у третій декаді квітня!

Передпосівне добриво: Передпосівне добриво найкраще робити натрієвою селітрою, для основного же добрива використовуйте аміачну або кільцеву селітру. Добриво фосфором (з розрахунку 100-150 кг / га), а також калієм (200-250 кг / га) робиться лише раз за 7-15 днів до висіву озимої цибулі.

Терміни висіву озимої цибулі

Цибулю найкраще сіяти в самому кінці літа, в двадцятих числах серпня. Посів нічим не відрізняється від весняного посіву: Норма висіву насіння становить 3,5-4,5 кг / га, або 0,9-1,2 млн. шт / га.

Читайте також: Як правильно вирощувати цибулю

Щоб уникнути замерзання врожаю цибулі можна використовувати агроволокно і накрити їм урожай. Його потрібно розкласти обережно до початку настання морозів, а прибрати — перед початком вегетативного періоду. Але не поспішайте накривати урожай тому, що це впливає на його зимівлю, використовуйте його тільки в крайніх випадках. Для цих потреб вам знадобиться агроволконо яке добре пропускає світло.

Догляд: Пам’ятайте що озима цибуля дуже чутлива до бур’янів, її потрібно регулярно прополювати, і поливати. Якщо Ви висаджуєте цибулю на ґрунт який був висушений і виснажений попередниками, то варто землю обробити, тому що є ризик отримати запізнілі і слабкі сходи цибулі.

Відео: Садимо цибулю під зиму, переваги озимої цибулі

Сподіваємося наша стаття «Вирощування озимої цибулі» була корисна Вам, і ви зможете без зусиль вірно й плодотворно вирощувати озиму цибулю! Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Вирощуйте у себе цю чудову рослину і будьте здорові. До нових зустрічей!

 

Технологія вирощування озимої цибулі: Найкращі озимі сорти у 2021 році