Внесення добрив у грунт

Як вносити добрива у грунт


Внесення добрив у грунт - правила,рекомендації,терміни

 

 

Внесення добрив у грунт — правила, рекомендації, терміни

Здається, немає нічого простішого аніж — внесення добрив у грунт. Але і в цій справі, виявляється, є свого роду секрети, правила. Так, їх не можна вносити глибоко в грунт — від 30 см і більше: в цьому випадку до них ускладнюється надходження кисню з повітря, через що надовго затягується процес їх розкладання. У той же час не можна просто розкидати по ділянці добрива, не закладаючи їх відразу в грунт: відбувається втрата азоту.

Запам’ятайте: Чим менше глибина внесення добрив, тим швидше і ефективніше їх дія. Для нормального розвитку рослин досить закладати органіку приблизно на глибину багнета лопати, причому під оборот пласта.

Як застосовувати рідкі органічні добрива

Почнемо з того, як їх приготувати. Відро пташиного (курячого, голубиного, перепелиного і т.д.) посліду висипаємо в бочку, заливаємо двома відрами води і ретельно перемішуємо. Потім залишаємо на тиждень-півтора для бродіння. Це ми отримаємо, так званий, матковий розчин, з якого, власне, і будемо готувати рідкі органічні добрива для внесення в грунт. Склад останніх такий: на один літр маточного розчину — 10 літрів води.

Якщо у Вас немає пташиного посліду, то органічний розчин можна приготувати з свіжоскошеної трави або ж сіна.

Внесення добрив

 

 

Травою потрібно наповнити 1/3 бочки, а сіном трохи менше — на 200 літрів води (бочку). Склад також ретельно перемішують і залишають для бродіння на 5-7 днів. Отримана таким чином витяжка і буде рідким добривом, придатним для внесення під будь-які городні і садові культури.

Застосовувати таке добриво можна всюди: в саду, квітниках, городі. Головна його перевага — швидкість дії. Однак більше одного разу на тиждень вносити рідке органічне добриво не слід. Крім того, не потрібно сильно поливати рослини в один прийом, так як розчин піде глибоко в ґрунт і коріння багатьох рослин їм не скористаються повною мірою.
Способи внесення добрив

Перед внесенням добрив в саду необхідно в кожному пристовбурних кіл зробити лунки, які потім і заповнити розчином. Можна по периметру крони, відступивши на 1-1,5 метра від стовбура дерева, викопати борозенки і внести туди рідке добриво, а після того, як воно вбереться, засипати їх землею.

Майте також на увазі, що вносити рідкі добрива в пересохлий грунт не можна, їх треба попередньо зволожити. Якщо цього не зробити, то зневоднені коріння почнуть жадібно вбирати розчин і в результаті можуть загинути від його надлишку.

Читайте також: Деревна зола як органічне добриво

До органічних добрив відноситься і гній. В якості добрива найчастіше застосовують гній великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней і змішаний гній. І все-таки найбільш багатий поживними речовинами пташиний послід.

З гноєм у грунт надходять не тільки органічні речовини, з яких утворюється перегній, а й основні поживні елементи (азот, калій, фосфор, кальцій, магній) і мікроелементи (бор, марганець, мідь, залізо, сірка та інші). Розкладання гною в грунті триває три-чотири роки, при цьому в перший рік рослини використовують близько 50% поживних речовин. На важких грунтах, якими є наші чорноземні землі, процес розкладання відбувається повільніше. При більш частому внесення невеликих кількостей гною він краще використовується рослинами.

Строки внесення добрив у грунт

Оптимальним терміном внесення гною, як добрива, є осінь. Повесні можна вносити гній який добре розклався під пізні овочеві культури з тривалим періодом вегетації.

Привезений на садову ділянку гній слід відразу ж розкидати і закласти в грунт, щоб уникнути втрат живильних речовин, головним чином азоту.

Найсприятливіший час доби для внесення добрив – це вечір.

Плодові дерева можна підгодовувати лише до другої половини літа, після чого цього робити вже не слід.

Зелені культури (зелень) зазвичай підгодовують після кожного чергового зрізу, а для овочево-баштанних найбільш ефективне внесення добрив перед цвітінням і в період плодоношення.

Рекомендуємо переглянути відео: Внесення добрив

На цьому наша стаття «Як вносити добрива у грунт « підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Внесення добрив у грунт