Вигонка тюльпанів в домашніх умовах

Вирощування тюльпанів в домашніх умовах до 8 березня


Вигонка тюльпанів в домашніх умовах відео (до 8 березня)

 

Вигонка тюльпанів в домашніх умовах

 

Незважаючи на те, що тюльпани зараз продаються майже цілий рік, власна вигонка доставляє масу задоволення, бо дозволяє вибрати на свій смак сорт, спостерігати весь процес розвитку рослин і отримати бажане цвітіння до потрібної дати.

Завдяки невисокій потребі в освітленні, тюльпани добре піддаються вигонкі навіть в умовах штучного освітлення, при відсутності природного світла. Декоративність цвітіння при вигонці (висота, розмір квітки) залежить від сорту, ваги посадженої цибулини і суворого дотримання температурної обробки.

Існують дві технології вигонки тюльпанів — 5-градусна і 9-градусна.

Перша вимагає охолодження цибулин при температурі + 50С протягом 12 тижнів з подальшою висадкою в грунт теплиці, при цьому не допускається ні найменшого відхилення від заданої температури, що неможливо забезпечити за допомогою побутових холодильників. Тому дана технологія прийнятна тільки для промислового квітникарства, і далі ми на ній зупинятися не будемо.

Цибулини тюльпанів для вигонки

Цибулини тюльпанів для вигонкиДля вигонки придатні цибулини 1 розбору — 10/11 в окружності або екстра — 12 або 12+. У промисловому квітникарстві Голландії використовуються і більш дрібні цибулини 2 розбору, які виганяють для недорогих «міксових» букетів. Однак, чим крупніші цибулини, тим потужніше розвиваються рослини, тим крупніша виходить квітка і менший відсоток неквітучих цибулин.

Про повноцінний розвиток цибулини і готовності її до вигонки говорить не тільки розмір, але і вага. Важка цибулина — ознака того, що в ній закладена квіткова брунька. Більш дрібні цибулини першого розбору деколи бувають повновагі, ніж цибулини екстра, перегодовані азотом в процесі вирощування в ґрунті. На вигонку відбирають цибулини вагою не менше 25 грам.

Цибулини, підготовлені для вигонки, широко пропонуються в продажі, але можна використовувати і власні. Для цього протягом усього вегетаційного сезону потрібно забезпечити оптимальні умови розвитку для рослин, провести Декапітацію — видалення квіток на початку дозрівання пилку. Це підвищить відсоток великих цибулин. Однак вирішальну роль у підготовці цибулин тюльпанів до вигонки має правильна температурна обробка. У даній статті ми не будемо зупинятися на процесі підготовки до вигонки власних цибулин, для цього краще звернутися до спеціальної літератури.

Коли садити тюльпани на вигонку

Посадку тюльпанів на вигонку здійснюють з 1 по 5 жовтня. Для вигонки до Нового року або в січні цибулини місяць охолоджують при + 90С ще до посадки.

 

 

Перед посадкою цибулини рекомендується очистити від луски з двох причин. По-перше, коріння легше проникають в субстрат і цибулина швидше вкорінюється, в той час як при щільній лусці вони починають рости вгору вздовж цибулини, виштовхуючи її з ґрунту, що призводить до погіршення декоративних якостей квітки. По-друге, зняття луски дозволяє виявити малопомітні ознаки захворювань і своєчасно вибракувати слабо поражені цибулини. Але при великій кількості цибулин цього можна не робити, досить звільнити від луски кореневий горбок, який часто сам починає оголюватися після розтріскування луски.

Субстрат для вирощування тюльпанів

Коли садити тюльпани на вигонкуСуміш садової землі і річкового піску в співвідношенні 1: 1, можна використовувати чистий річковий пісок, торф, тирсу, землю, перліт, проте кожен з цих субстратів має свої недоліки. Тирса погано утримує вологу і вимагає частих поливів в період укорінення і подальшого охолодження. Її, як і торф, необхідно понижати додаванням доломітового борошна. Земля — ​​важка по вазі, сильно ущільнюється при поливах.

В промисловому квітникарстві Голландії використовується чистий річковий пісок або тирса. Для квітникарів-аматорів найбільш прийнятна суміш торфу і річкового піску або суміш річкового піску і садової землі. Субстрат повинен бути нейтральним, з рН 6,5-7, і не містити солей, що ускладнюють розвиток кореневої системи. Наявність поживних речовин у субстраті не має істотного значення при вигонки, але дозволяє зберегти цибулини, які при цьому менше виснажуються.

Субстрат насипають в ящики шаром 5 см, злегка ущільнюють і розкладають цибулини, злегка вдавлюючи, на відстані 0,5-1 см один від одного. Засипають цибулини зверху шаром 1 см, рясно поливають. Краще полити 0,2% розчином кальцієвої селітри (20 г на 10 л води), кальцій робить квітконоси міцними. Після поливу досипати субстрат, щоб прикрити цибулини. При дрібній посадці відбувається випинання цибулин в період укорінення.

Щільність посадки в грунт в розрахунку на 1 кв.м площі теплиці — 250-300 шт., при використанні штучного освітлення садять рідше — за схемою 4х4 см. За такою ж схемою садять торочкуваті тюльпани, які вимагають більшої освітленості.

У горщик діаметром 12 см можна посадити від 3 до 5 цибулин, майже впритул одна до одної. При цьому опуклу частину цибулини потрібно розташовувати по напрямку до центру для того, щоб перший лист виявився спрямованим назовні і рослини симетрично виглядали в період цвітіння.

Період охолодження тюльпанів

Ємкості з посадженими цибулинами розміщують у приміщенні (підвал або холодильник) зі стабільною температурою + 90С і вологістю повітря 60-70% для вкорінення. Для різних сортів період укорінення може становити від 13-14 до 20 тижнів. У період холодного зберігання посадки періодично переглядають і поливають. У разі коливань температури можна стримати зростання обкладення посадок снігом замість поливу.

Для розміщення в побутовому холодильнику горщики з тюльпанами попередньо упаковують в поліетиленовий пакет.

Технологія вигонки тюльпанів

До переміщення ящиків з пророслими цибулинами на світло слід приступати тоді, коли паростки досягнуть 5-6 см.

Технологія вигонки тюльпанівТемпература: При перенесенні ящиків на світло температура не повинна перевищувати + 12 + 140 С. Через 3-4 дні температуру підвищують до + 16 + 180 С вдень і + 14 + 150 С вночі і дають повне освітлення. Коли бутони почнуть фарбуватися, температуру знижують до + 150 С. При цьому продовжується період цвітіння, квітка стає великою, а квітконосне стебло міцним і високим. Знижуючи температуру в період фарбування або дещо раніше, можна підвести цвітіння до наміченого терміну. Однак необхідно враховувати, що зниження температури протягом доби на 2,50 С від норми затримує початок цвітіння на один день.

У разі запізнювання цвітіння до наміченої дати, підвищення температури до + 200 С здатне наблизити цвітіння на 2-3 дні.

Освітлення: У перші 3-4 дні освітлення слабке. Якщо паростки маленькі — 3-4 см, то їх затінюють чорним нетканим покривним матеріалом, намагаючись не торкатися паростків. Щодня на 1-1,5 г. тінь прибирають, а приміщення провітрюють. За 2-3 дні паростки підростають до 6-8 см, тоді затінення знімають і дають повне світло.

Великі цибулини, що пройшли охолодження, при вигонкі вимагають мало світла. Однак освітленість має значення і впливає на якість зрізання. Давно встановлено, що освітленість 900 лк є мінімальною «пороговою», при якій зацвітають всі рослини. При 800 лк цибулини 1 розбору не цвітуть.

Навіть при сонячному лютому тюльпанам необхідно продовжити світловий день на 3-5 годин, інакше листя будуть слабо забарвлені. На 1кв. м потрібно підсвічення в 40-60 Вт, а сумарна довжина світлового дня повинна становити 10-12 годин. Фітолампи підвішують на висоті 0,5 м і зберігають цю відстань в процесі росту рослин.

Полив проводиться вранці щодня, уникаючи попадання води на листя.

Тюльпани слід поливати холодною водою (+ 8 + 120С), краще талою, тому в ній міститься мінімальна кількість солей і кислот. У перші 7-10 днів краще поливати через раз 0,2% розчином кальцієвої селітри, яка сприяє утворенню міцних квітконосів, високодекоративних квіток і збільшує продуктивність цвітіння.

Підживлення: Процес вигонки цибулинних рослин повністю йде за рахунок мобілізації поживних речовин, накопичених в чешуях цибулини. Період вигонки складає всього 16-30 днів, і в умовах оранжереї підгодівлі не встигають засвоюватися. При культивуванні тюльпанів в ящиках на бідному ґрунті в умовах гарного освітлення доцільно все ж проводити підгодівлю спеціальним рідким добривом для цибулинних. Однак надлишок добрив викликає опіки листя і несприятливо позначається на якості квітів, а також може викликати затримку цвітіння на 1-6 днів.

Помічено, що підгодівля 40 г калійної і 20 г аміачної селітри на 10 л води через 10-12 днів після призупинки сприяє збереженню цибулин після вигонки.

Рослини зацвітають в середньому через 3 тижні виключно дружно (протягом 2-3 днів) і цвітуть 7-10 днів. Навіть при однакових термінах посадки і режимах підготовки цибулин термін їх цвітіння залежно від умов року може варіювати в межах 6 днів. Якщо в момент фарбування бутонів температуру знизити до + 10 + 120 С, то цвітіння триває 10-14 днів.

Відео: Вигонка тюльпанів в домашніх умовах до 8 березня

Сподіваємося що наша стаття про вигонку тюльпанів до 8 березня була для Вас корисною. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом та квітами правильно.

 

Вигонка тюльпанів в домашніх умовах