Вирощування картоплі під соломою

Картопля під соломою - вирощування та посадка


Вирощування картоплі під соломою відео

 

Вирощування картоплі під соломою

 

Картопля — це другий хліб. Всі власники власних ділянок вирощують цей дивовижний овоч. Бульби картоплі є важливим продуктом харчування для нас. Мало яка сім’я, що проживає в нашій країні, не запасає картоплю взапас на зиму. Вирощування картоплі в Україні стало справжньою національною традицією. У весняні травневі свята українця найчастіше можна зустріти в городі або на дачі.

У цій статті хотілося б розповісти про прекрасний спосіб вирощування картоплі, який вимагає дуже невеликих енерговитрат. Мова піде про вирощування картоплі під соломою. Ми розповімо читачеві, як правильно посадити, як доглядати під час росту і як збирати врожай. Стаття буде супроводжуватися фото і відео матеріалами.

Картопля під соломою — вирощування

Робота на городі цілий рік (крім зими) так чи інакше пов’язана з посадкою, доглядом, збором врожаю картоплі. Постійно потрібно доглядати за цим овочем. Навесні ми оремо ділянку і садимо, влітку прополюємо грунт, підгортаємо кущі, позбавляємося від колорадських жуків. І ці всі процедури рекомендується проводити кілька разів при класичному способі вирощування. Не дивно, що багатьом не подобається така втомлива робота.

Вирощування картоплі під соломою не має на увазі практично ніяких фізичних витрат, багато яких просто не потрібні.

Перша не потрібна робота при цьому способі — це оранка. Вам нема чого старанно перекопувати город. Досить просто призвести невелике розпушування, за допомогою плоскоріза Фокіна.

На замітку! До речі, існує така версія, що оранка землі дуже сильно шкодить їй. Справа в тому, що в ґрунті живуть бактерії і дрібні організми. Кожні з них пристосовані до певних умов — хтось живе на поверхні, а хтось і глибше. При оранці ми заважаємо шарам землі між собою, у зв’язку з цим частина ґрунтових бактерій гине і грунт поступово виснажується.

Вирощування картоплі під соломоюНе потрібно садити картоплю в ямки і потім закопувати. Досить просто прикрити шаром соломи. Не потрібно буде рихлити землю і підгортати кущі.

 

 

Було відмічено, що при вирощуванні картоплі під соломою, на ній набагато менше з’являється колорадських жуків, відповідно і морити їх не потрібно.

На замітку! Мор від жуків часом буває дуже токсичний, відповідно частина шкідливих речовин може потрапити і на коренеплоди.

Вирощування даними способом приносить відмінний результат в плані врожаю. Бували випадки, коли вдавалося зібрати до 600 кілограм врожаю з 1 сотки.

Після збору врожаю, грунт стає більш родючим. Відбувається це тому що з часом солома розкладається, утворюючи корисні органічні сполуки — азот, калій і фосфор. Виходить так, що з кожним роком ваша ділянка матиме все більший і більший потенціал.

Посадка картоплі під солому

Давайте розберемося детальніше з агротехнікою вирощування картоплі під соломою. І почнемо ми з посадки. Садити картоплю можна трохи раніше, ніж при класичному способі. Солома — це відмінний теплоізолятор, який не дозволить замерзнути в заморозки посівному матеріалу.

Перед посадкою потрібно обробити грунт. Обережно прорихліть ділянку за допомогою плоскоріза Фокіна або навіть звичайної мотики на глибину 5-8 сантиметрів. Ніяких добрив застосовувати не потрібно.

Посадка картоплі під солому

Перед посадкою необхідно відібрати тільки найкращі коренеплоди, з росточками. Бажано їх трохи прогріти на сонечку. Бульби слід трохи обваляти в деревній золі. Це запобіжить появі слимаків.

Агротехніка посадки картоплі під солому або сіно, гранично проста. У пророблені борозенки укладається підготовлене насіння на відстані 30-35 сантиметрів. Попередньо в грядки насипати ще трохи золи, це ще краще запобіжить від нападу слимаків.

Читайте також: Голландська технологія вирощування картоплі

Ну і тепер гряди з насінням картоплі потрібно засипати соломою або сіном шаром 30-45 сантиметрів. Для того, щоб солому не розносило вітром її злегка присипають землею.

Солома — це умовне позначення. Замість звичайної соломи можна використовувати практично будь-яку суху траву або торішнє листя. Сходить картопля під соломою дуже швидко.

Догляд за картоплею

Картопля під соломою - вирощування та посадкаДогляд за картоплею практично відсутній, якщо не сказати відсутній повністю. Слід знати, що картоплі для зростання потрібна волога і помірна прохолода. Солома це забезпечує. Поливати слід тільки у випадку, якщо літо дуже посушливе.

Так само якщо, на майбутньому врожаї з’явилося багато жуків (що буває вкрай рідко), то потрібно все-таки від них позбавитися.

Влітку на ділянці Ви будете зривати бур’яни. Кидайте їх прямо в картоплю.

На замітку! При вирощуванні картоплі під соломою, утворюється дуже мало бур’янів. Тому прополювати не потрібно взагалі.

Збір урожаю картоплі

Картопля під соломоюЗбирати врожай вкрай просто. Потрібно відсунути солому в сторону і зібрати бульби. Прибирати картоплю слід тоді, коли кущі вже висохнуть. Так само запросто можна збирати картоплю в міру необхідності, відсунути солому, взяти скільки потрібно і засипати назад.

Як бачимо, що вирощування картоплі під соломою — це відмінний спосіб, який дозволить Вам одночасно звільнитися від багатьох заходів з догляду та в той же час отримати значний урожай.

В кінці року, на місці картопляних грядок у Вас утворюється величезна компостна купа. Прибирати її не потрібно — це відмінне природне органічне добриво.

Відео: Вирощування картоплі під соломою

На цьому все, наша стаття  «Картопля під соломою — вирощування та посадка» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування картоплі під соломою