Вирощування селери кореневої з насіння у відкритому ґрунті- як виростити селеру на дачі

Як вирощувати селеру кореневу в домашніх умовах


Вирощування селери кореневої - як вирощувати селеру кореневу

 

Вирощування селери кореневої з насіння у відкритому ґрунті- як виростити селеру на дачі

 

Селера коренева вирощування і догляд

Ще в давні часи богиня Афродіта вживала корінці селери для своєї молодості і краси. Це досить корисний овоч. Щоб виростити селеру, потрібно знати деякі секрети гарної врожайності. Вирощування селери кореневої і правильний догляд забезпечать Вам відмінний урожай, дізнайтеся всі подробиці з нашої статті далі.

Кореневий вид селери дозріває протягом 120-200 діб, тому переважно для розсади брати ранньостиглі сорти. Безрозсадний метод використовується тільки в південних регіонах.

Готуємо насіння селери для висадки

Особливості насіння селери:

 • Швидка втрата схожості — купуйте тільки свіже насіння або збирайте своє.
 • Насіння покрите захисними маслами, які перешкоджають проростанню — попередньо потрібно
 • замочування насіння на 2 дні, його можна проростити в темному місці у вологому марлі.

Вирощування розсади селери кореневої

Вирощування розсади селери кореневої

Насіння для розсади висаджують в період з початку лютого до середини березня.

Для селери використовують грунт: 2 частки перегною, 6 часткою торфу, по 1 частці дерну і коров’яку. Змішують також в рівній пропорції пісок і біогумус.

Селеру засівають рядами згідно зі схемою 2х2 см. За допомогою сірника або зубочистки зробіть невеликі отвори в ґрунті, в них покладіть насіння, засипте поверх землею на 0,5 см, накрийте поліетиленом, поставте в темне і тепле приміщення. Ґрунт, якщо він підсихає, потрібно зволожити обприскуванням. Паростки можна буде спостерігати через тиждень.

 

 

Після появи паростків їх переміщують в світле і прохолодне місце. Температура повинна бути 16 градусів тепла. Спочатку паростки будуть дуже слабкі, отже, їх не поливають, а обприскують, ставлять на сонце на балконі при температурі не менше 8 градусів тепла. Мороз селері не потрібен, так як рослина випустить стрілку.

Читайте також: Вирощування листя салату

Як тільки у паростків виростає по парі листочків, можна робити розпікіровку кожного паростка в окремі ємкості, роблячи прищиплення основного кореня на 1/3 під час пересадки. Сіянці потрібно поглибити до сім’ядолі, але не засипати точку росту.

До того як висаджувати паростки в грунт, робимо підживлення розсади добривами органічного або мінерального складу. Гідні відгуки отримав метод обприскування слабким розчином марганцю, підживлення з настою посліду птахів, складом гумата або комплексного підживлення.

Коли садити селеру у відкритий ґрунт

Як вирощувати селеру кореневу в домашніх умовах

Не поспішайте висаджувати селеру в грунт. Зробіть це не раніше середини травня, коли стане тепло. Частими рядами селера не висаджуйте. Між рослинами повинна бути не менше 30 см, також не заглубляйте точку росту. Слідуючи даним порадам, Ви отримаєте великий коренеплід без лишніх коренів. Розсаду висаджуйте вранці похмурого дня. Якщо побоюєтеся похолодань вночі, накрийте відросток зрізаною пляшкою з пластика.

Нюанси культивування:

Полив

 • Селера коренева любить вологу. Не допускайте, щоб грунт пересихав, поливайте рослину під корінь.

Підживлення

 • Підживлення для вирощування селери кореневої робиться 4 рази в сезон. Перший підживлення сприяє зростанню коренеплідної системи, подальший — солідності рослини.
 • Через 7 днів після висаджування розсади проводять підживлення настоєм трав, через 2 тижні — настоєм посліду курей або коров’яку. В середині літа робиться підживлення суперфосфатом, після зав’язування головки — розчином борної кислоти.

Підгортання

 • Селеру кореневу не підгортають і навіть навпаки. Після потовщення коренеплоду, необхідно пару раз прибрати від неї надлишки ґрунту.

Розпушування

 • Розпушування селера любить. Поки сходи невеликі, потрібно кілька разів розпушити землю між рядами.

Обрізка бічних коренів і листя

 • При звільненні селери від надлишків грунту можна помітити бічні корені, які спрямовані від основного кореня. Ці корінці будуть заважати рости основним коренем, вони зіпсують вид коренеплоду, отже, їх зрізають ножем.
 • Листя селери їстівні, проте, в літній час їх не чіпають, але у вересні, коли корінь починає інтенсивно рости, як правило, бічні листи обрізають і залишають лише такі, які ростуть вгору.

Прибирання

 • Збір врожаю кореневого типу селери приносить величезну радість дачнику, оскільки урожай прибирають вже в жовтні. Коренеплоди селери не бояться перших морозів і здатні витримати зниження температури до 3 градусів морозу.

Відео: Як вирощувати селеру кореневу в домашніх умовах

Вважаємо, що тепер Ви знаєте все про вирощування селери кореневої, так як це зовсім не складно, як можна було б подумати. В обов’язковому порядку постарайтеся посадити цей корисний овоч в майбутньому сезоні на своїй ділянці. Селера коренева та її вирощування справа не складне, у Вас все вийде.

Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування селери кореневої з насіння у відкритому ґрунті- як виростити селеру на дачі