Вирощування кропу у теплиці: підготовка, висадка та догляд за кропом в теплиці

Як вирощувати кріп в теплиці для себе і на продаж


Вирощування кропу у теплиці - Кріп в теплиці

 

Вирощування кропу у теплиці: підготовка, висадка та догляд за кропом в теплиці

 

Вирощування кропу у теплиці круглий рік

Кріп, вирощений в теплиці, більш соковитий, ніжний. Сіяти цю культуру можна в будь-який час.

На квадратний метр висівають 20 — 25 г насіння. Але щоб отримати одночасні сходи, доцільно замочити насіння у воді на добу (оптимальна температура 15 — 16 ° С).

Глибина закопування насіння — 2 — 3 см, відстань між рядами 30 — 40 см. Поливають рослини спочатку помірно, потім сильніше.

Теплиці регулярно провітрюють. Урожай зелені можна збирати через 35 — 50 днів і отримувати 1 — 1,5 кг з кв. м при вирощуванні самостійної культурою і 0,5 — 0,6 кг з кв. м, якщо висівати як ущільнювач.

Це, звичайно, в тому випадку, якщо кріп росте не як бур’ян. Зокрема, його своєчасно проріджують, залишаючи рослини в ряді через 3 — 4 см.

І ще одна обов’язкова умова: кріп повинен рости на світлі, в тіні хорошого врожаю не дочекатися.

Навіщо садити Кріп в теплиці?

Він і так добре росте у відкритому грунті. Вигідніше посадити огірки і помідори. Так вважають багато. Але кріп висівається як ущільнювач основної культури. Його прибирають через двадцять днів після сходів.

 

 

А якщо відвести цілком частину площі, то посіви повторюють кожні десять днів. Враховуючи скоростиглість, така зелень дуже вигідна. Адже поки помідори чи огірки зроблять один «оборот», кріп — 4-5. А гарний пучок зелені до новорічних свят буде коштувати не мало.

Якщо тепличні помідори не так смачні, то кріп, вирощений в теплиці, більш соковитий і ніжний, ніж грунтовий. Сіяти цю культуру можна в будь-який час. Його можна вирощувати і як самостійну культуру, і як ущільнювач. На квадратний метр висівають у відкритому грунті 2-4 г насіння, в теплиці цю норму потрібно збільшити до 11-12 г!

Читайте також: Вирощування перцю в теплиці 

Рослина це холодостійка і світлолюбна, для нього не потрібно багато тепла, але краще підібрати родючі ділянки. Урожаю зелені буде більше, якщо перед перекопкой на квадратний метр внести 4-6 кг перегною і мінеральні добрива: 30 г суперфосфату, 10-12 г калійної солі, 30 г аміачної селітри.

Щоб отримати урожай кропу в теплиці якомога раніше, насіння на три доби замочують в проточній воді або регулярно міняють воду по 3-4 рази на день. Так з насіння вимиваються ефірні масла, що затримують проростання. Найшвидші сходи отримують при замочуванні насіння на 6-8 днів.

Пророщування припиняють, коли «наклюнулись» близько 10% насіння. Глибина загортання насіння 2-3 см. Міжряддя краще робити шириною 20-30 см. Якщо вирощувати кріп в теплиці самостійної культурою, то, провівши кілька зрізань за 35-50 днів, можна з кожного квадратного метра зібрати 1-1,5 кг зелені! Якщо кріп використовувати як ущільнювач помідорів, то всього 0,5-0,6 кг.

Таку врожайність можна отримати, якщо він вирощується не як бур’ян. Тобто, поливають регулярно, проріджують, залишаючи рослини на відстані 3-4 см. Дуже важлива умова: кріп повинен рости на світлі, так як в тіні хорошого врожаю не дочекатися; тому в якості ущільнювача його тримають не більше двадцяти днів — з цього моменту розсада помідорів починає затінювати кріп.

Вирощування кропу в теплиці — Відео

Також радимо переглянути рубрику теплиці, в якій Ви знайдете чимало корисної інформації про теплиці та вирощування в них.

 

Вирощування кропу у теплиці: підготовка, висадка та догляд за кропом в теплиці