Вирощування кавунів

Як вирощувати кавуни у відкритому грунті


Вирощування кавунів

 

Вирощування кавунів

 

Якщо Ви давно мріяли самостійно виростити кавуни на дачі або городі у відкритому ґрунті, але не знали, з чого почати, то ця стаття обов’язково повинна вам допомогти, адже вирощування кавунів в домашніх умовах це не тільки корисне заняття а й можливість поласувати солодкими соковитими плодами! Мінімум правил і трішки терпіння — і праця буде винагороджена!

Про користь кавунів сказано немало: солодкі соковиті плоди показані при захворюваннях серця і судин, нирок, печінки, порушеннях сольового обміну, ожирінні та багатьох інших недугах. Це багатюще джерело калію, магнію, заліза, фолієвої кислоти, вітамінів, кислот і пектинових речовин. Однак багато хто просто боїться купувати кавуни через острах отруїтися ними. Ні для кого не секрет, що недобросовісні підприємці, які вирощують продукцію, підвищують дозу пестицидів і добрив з метою отримати більш високого урожаю. Природно, що натуральне набагато корисніше і безпечніше для нашого здоров’я.

Кавуни дуже вимогливі до тепла і світла, недарма їх вважають однією з найбільш теплолюбних культур. Насіння проростає при температурі не менше 15 градусів, а температурної нормою для цвітіння буде вважатися значення від плюс 18 до 20 °С (в ранковий час) і до 25 градусів — у денний. Як тільки денна температура буде знижена нижче позначки 20 °С, ріст рослин сповільниться. Вибирайте насіння не скоростиглих сортів. Багато дачників хвалять сорти кавунів Вогник і Цукровий Малюк. Вони відрізняються від інших сортів кавунів середніми розмірами 4-6 кг і темно-зеленим забарвленням без яскраво виділених ліній, м’якоть темно-червона, кісточки чорні.

Кавун відрізняється посухостійкістю завдяки добре розвиненій, потужній кореневій системі, але, в той же час, не виносить затінення.

Вирощування кавунів у відкритому ґрунті

Для вирощування кавунів підійдуть супіщані ґрунти, які прогріваються на сонці і захищені від сильних вітрів. Абсолютно непридатна занадто зволожена земля, з важким механічним складом і яка характеризується знаходженням поблизу ґрунтових вод. Оптимальний варіант — нейтральний або лужний грунт, але не кислий, де виростуть зовсім дрібні плоди, які встигнуть потріскатися ще зеленими. Щороку міняйте місця посадки — це корисно для ґрунту: на наступний рік на місці кавунів краще посадити кукурудзу або пшеницю.

 

 

Перед посадкою насіння слід вимочити у воді температурою 50 °С до тих пір, поки не наклюнеться. Після цього насіння висівають у відкритий грунт при температурі ґрунту від 12 до 14 °С (кінець першої декади травня). До моменту проростання вона вже прогріється до 18 °С.

Технологія вирощування кавунів

Перші сходи з’являються через 8-10 днів, що буде вважатися нормою. Якщо земля ще холодна, то час проростання збільшується, і сходи можуть попросту загинути. Це також може призвести до розвитку патогенної флори у проростків, що надалі негативно позначиться на їхньому розвитку під час вегетації.

Звідси висновок: при невідповідних природних умовах термін посіву насіння переноситься на третю декаду травня.

Кожна лунка повинна бути наповнена золою (1 ст. л.), Перемішаної з землею, перегноєм і нітроамофоскою (1 ч.л.). У майбутньому це підвищить врожайність приблизно на 20%. Глибина загортання насіння становить 5-8 сантиметрів. Після посіву замульчируйте ґрунтову поверхню перегноєм, щоб не з’явилася кірка, яка може нашкодити сходам при їх виході на поверхню.

Агротехніка вирощування кавунів

Для прискорення росту кавуна застосовують різні укриття: починаючи від простих індивідуальних, закінчуючи груповими плівковими. При цьому навіть прості укриття плівкою підвищують температуру, тим самим прискорюючи дозрівання на два-три тижні. Крім цього, за допомогою таких пристосувань Ви захистите рослини від таких шкідників, як жуки-кравчики.

Вирощування кавунів в домашніх умовах

Вирощування кавунів в домашніх умовах

Можна влаштувати тунельні укриття з каркасами, виготовленими з лози або дроту-катанки. Їх знімають, як правило, на початку червня, в похмурий день, щоб рослини не змогли «згоріти» під палючим сонцем. В іншому випадку вони ослабнуть або стануть джерелом інфекції для масової бахчи.

Що стосується запилення, то при вирощуванні під плівкою воно здійснюється вручну. Для залучення бджіл поруч з кавунами можна висадити рослини-медоноси або обприскати баштан слабким розчином меду або цукру.

Як поливати кавуни

Під час вирощування кавунів під плівкою їх поливають у міру підсихання. Після зняття укриттів поливи слід припинити. У відкритому ґрунті полив припиняється з початком зав’язування плодів.

Як поливати кавуни

Надалі догляд зводиться до проривки сходів, розпушування, прополюванні ґрунту, знищення бур’янів і підживленні. Не допускайте загущення! Баштанні культури дуже світлолюбні, тому, якщо Ви хочете виростити великий і солодкий кавун у відкритому ґрунті — пам’ятайте, що в лунці повинна залишатися тільки одна рослина — намагайтеся, щоб на 1 кв. метр довелося не більше трьох посадок.

Відео: Як виростити кавуни на дачі

Вирощування динь та кавунів відео

На цьому наша стаття «Вирощування кавунів в домашніх умовах» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам виростити гарні та соковиті плоди.

Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот у Вашому Саду!

Читайте також:

 

Вирощування кавунів