Особливості вирощування кормових буряків

Як вирощувати кормовий буряк


ормових буряків

 

Особливості вирощування кормових буряків

 

Технологія вирощування кормових буряків

Кормовий буряк — цінна технічна (кормова) культура, яка відома з XVI століття. У наш час кормові буряки культивують в США, Австралії, Алжирі, Тунісі та багатьох інших країнах, крім того саме вони є вихідним матеріалом для виведення цукрових буряків.

Кормовий буряк — дворічна рослина, при цьому насіння можна одержати тільки на другий рік, висадивши безпосередньо в ґрунт коренеплід. Кожен кілограм культури містить білок (близько 9грамм), клітковину, без азотисті речовини, мінерали і вітаміни, які значно підвищують продуктивність тварин; харчова цінність становить понад 0,10 одиниць корму.

Різні форми коренеплоду їх забарвлення, глибина виростання відрізняють кормові буряки від цукрового.

Вміст поживних речовин і стійкість сорту до засух залежить від того, наскільки рівномірно розвивається частина рослини на поверхні ґрунту та як глибоко знаходиться коренеплід. Кількість сухих речовин в коренеплоді тим менше, чим більше розвинена частина рослини на поверхні ґрунту, оскільки такий сорт більш стійкий до вологи.

Кормовий буряк: особливості культури та вимоги до ґрунту

Для підвищення врожайності кормових буряків потрібен чорнозем, попередньо підготовлений і покращений; рослини непогано переносять слабо освітлені від сонця ґрунти. Високий урожай можна зібрати після пшениці, жита, бобових і овочевих культур, кукурудзи

 

 

вирощування кормових буряківПіщаний, глинистий, кам’янистий і болотистий ґрунт не придатні для вирощування кормових буряків, рослини ростуть погано, врожайність низька.
Добриво ґрунту мінеральними і органічними речовинами дозволяє підвищити вміст сухих речовин у коренеплодах.

Підготовка ґрунту для вирощування кормових буряків вкрай важлива для отримання гарного врожаю, тільки зберігши підготований ґрунт, удобривши його, можна сподіватися на врожай коренеплодів близько 1000 центнерів з гектара. Для отримання врожаю до 2000 центнерів з гектара необхідно ще й правильне «харчування». Під зяблеву оранку вноситься гній, основна маса азотних добрив, всі калійні добрива повинні бути внесені навесні і під час підгодівлі, часто під час поливу.

Як посіяти насіння кормових буряків?

Сіють кормові буряки в кінці березня – на початку квітня, що збігається з посівом деяких зернових культур, однак температура ґрунту повинна бути близько 5 ⁰С на глибині 10см. Обов’язковою є обробка насіння препаратами від різних захворювань і шкідників.

Перші сходи з’являються не раніше 9-14днів. При більш високій температурі ґрунту насіння проростає близько 5днів. Глибина загортання для насіння — 4-5 см. Ширина між посівами близько півметра. Для збереження необхідної кількості вологи посіви накочують, для боротьби з бур’янами до посіву буряка ґрунт обробляють гербіцидами.

Вирощування буряку

Урожайність кормових буряків дуже залежить не тільки від якості підготовки ґрунту, але і від температурних умов (заморозки на ґрунті можуть знищити весь урожай). До появи перших сходів, бур’янів і кірки, яка може утворитися на ґрунті, обробляють легкими боронами або мотиками, дворазове боронування допомагає позбутися значної кількості бур’янів. Оптимальна густота і створення рівномірного розміщення рослин дозволяє забезпечити високий урожай хорошої якості.

Про ступінь дозрівання культури можна судити не тільки по приросту коренеплодів, а й по листю, їх відмирання служить сигналом про готовність до збирання. Всі коренеплоди знаходяться в ґрунті лише на третину, що значно полегшує збирання врожаю, яке починається на початку жовтня і проводиться в короткі терміни, щоб уберегти рослини від перших заморозків.

Для зберігання коренеплодів необхідно якісно очистити бадилля, видалити ушкодження. При дотриманні цих нехитрих правил зберігання, кормовий буряк може служити кормом для тварин до червня наступного року.

Рекомендуємо переглянути відео: Посадка кормового буряку

На цьому все, наша стаття  «Технологія вирощування кормових буряків» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Особливості вирощування кормових буряків