Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Як вирощувати орхідею в домашніх умовах


Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

 

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

 

Багатьом квітникарям припала до душі екзотична квітка — орхідея фаленопсис — «подібна метелику». Свою назву рослина отримала за неймовірно красиву квітку, що чимось нагадує метелика. Вирощування орхідей в домашніх умовах не відрізняється складністю. Однак існують деякі труднощі в самому процесі догляду за дорослою або молодою рослиною. У цій статті ми детально розберемо, як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах і яких дій варто уникати.

Вирощування орхідей в домашніх умовах

Вирощування орхідей: основні вимоги до догляду

У кожної квітки є свої переваги, а у такої екзотичної їх чимало. Насамперед, важливо не забувати, що батьківщиною рослини вважається місцевість з вологими гірськими і рівнинними лісами, тому в приміщенні необхідно створити ідеальний мікроклімат, навіть штучним шляхом. Для цього необхідно знати деякі особливості орхідеї:

  • Ґрунт і горщик потрібні квітці не в якості місця проживання, а як опора для численної кореневої системи.

Вирощування орхідей: основні вимоги

  • Головним шляхом отримання харчування є корені рослини. У природних умовах орхідея вбирає вологу з атмосфери, а мінеральні речовини — з дерева, на якому росте. У приміщенні створити такі умови не вдасться, але вкрай важливо залишати коріння відкритими, оскільки вони беруть участь у фотосинтезі і потребують ультрафіолетових променів.
  • У рослини є ще й повітряні корені, які перебувають у постійному пошуку води та харчування, тому краще не ставити орхідею близько з горщиками інших квіток.

Вирощування орхідей: вимоги

Щоб орхідея нормально росла і розвивалася, важливу роль в її життєдіяльності відіграють правильні умови догляду.

  • Освітлення. Тут головне не перестаратися і пам’ятати, що квітка любить багато розсіяного кольору і боїться прямих сонячних променів. Найоптимальнішим варіантом, в цьому випадку, буде притемнене місце на західному чи східному боці. У зимовий період, коли денне світло набагато скорочується, для квітки необхідне додаткове підсвічування у вигляді люмінесцентної лампи. Якщо світла недостатньо, листя почнуть витягатися в довжину, втрачати забарвлення і жовтіти.

 

 

Вирощування орхідей

  • Температура. Оскільки рослина прибуло до нас з теплих країв, вона дуже погано реагує на холод і протяги. Комфортною вважається температура від +20 до +25 градусів. Якщо ця межа перевищена, на цвітіння орхідеї можна не розраховувати. У холодну пору року досить підтримувати +17 градусів. Не менш важлива різниця між температурою вдень і вночі, яка повинна становити не менше 4 градусів.
 Різниця між денною та нічною температурою - 4 градуси

Різниця між денною та нічною температурою — 4 градуси

  • Полив. Це основний фактор для успішного росту рослини. У своєму середовищі проживання вона не має прямого доступу до води, тому дуже погано переносить підвищену вологість або застій води в горщику. Для поливу необхідно використовувати м’яку воду, відстояну або дощову. У жарку пору року полив здійснюється 3-4 рази на тиждень, в холодну — 1-2 рази. Якщо орхідея посаджена в горщик, воду потрібно заливати зверху, а якщо в блок або кошик — занурити в тару з водою на кілька хвилин.

як поливати орхідеї

Якщо ви помітили білі розводи на листках або ґрунті — це сигнал до того, що необхідно понизити кількість вапна у воді. Зробити це можна наступними методами: додати щавлеву кислоту, прокип’ятити воду або ж заморозити.

vuroshhyvannya-orhidey-7

  • Підживлення. Для орхідей продаються спеціальні добрива, придбати які можна в усіх спеціалізованих магазинах. Потрібно точно слідувати написаної інструкції на упаковці. Підгодовувати один раз на місяць взимку, і два рази на місяць влітку.

Як вирощувати орхідею

Розмноження орхідей в домашніх умовах

Розмножувати квіти можна тільки в тому випадку, коли Ви точно впевнені у своєму досвіді і достатній кількості знань. Робити це можна кількома способами: діленням, пагонами, живцями, дітками і насінням. У домашніх умовах ідеальним є метод з використанням бічних пагонів, або так званих діток. Необхідно почекати, поки відросток пустить власні корені, а після цього можна пересаджувати в окремий горщик.

Розмноження орхідей в домашніх умовах

Що стосується пересадки дорослої рослини, то вона може бути проведена у разі сплетіння коренів, недостатнього обсягу контейнера, засолення субстрату або його утворення на поверхні.

Для цього потрібно звільнити орхідею зі старого горщика, промити, якщо потрібно, коріння і відрізати старі. Далі укласти квітку в нову ємкість, засипати субстратом, злегка зволожити і поставити в темне місце.

Відео: Як вирощувати орхідеї в домашніх умовах

Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити красиву і здорову орхідею. Головне — це дотримуватися всіх умов вирощування і розмноження. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження