Технологія вирощування редису у відкритому і закритому ґрунті

Вибір і підготовка ґрунту для вирощування редису навесні


Вибір і підготовка ґрунту для вирощування редису навесні

 

 

Вирощування редису в домашніх умовах: вибір сорту, посадка і догляд

Вирощуванням редису можна займатися в захищеному ґрунті з лютого місяця, а у відкритому ґрунті з квітня. У літні місяці виростити гарний редис буде складніше. Приступати до посіву редису у відкритому ґрунті слід в середині травня і знову відновити посадки в липні, висіваючи насіння невеликими партіями через 10-12 днів, до кінця серпня.

Сорти редису для вирощування на городі

З ранніх сортів районованих в 2020 році можна відзначити такі ранньостиглі сорти:

  • Кармеліта,
  • Ніжність,
  • Ранній хрустик,
  • Суперстар,
  • ТінтоF1.

До пізньостиглих нових сортів відноситься сорт редису Внучки радість.

Варто врахувати, що ранні сорти редису утворюють коренеплоди через 25-30 днів після посіву і середньостиглі дають урожай через 30-35 днів.

Вибір і підготовка ґрунту для вирощування редису навесні

Як скоростиглій культурі, редису слід відводити місце на родючому ґрунті. Тому вибираючи місце для спорудження грядки віддайте перевагу угноєної в минулому сезоні ділянці. Можливо Ви зможете посадити редис там, де торік росли огірки.

 

 

Редис: вирощування у відкритому і закритому ґрунті.Протягом вегетації редису дають підгодівлю двічі. Перший раз при появі 2-3 справжніх листочків (розведеним коров’яком з додаванням 15 г калійної солі на 10 л води), другий — в період формування коренеплодів (по 30-40 г аміачної селітри, 20-30 г суперфосфату і 15-20 г калійної солі на 10 л води).

Редис любить воду. Хороші коренеплоди редису можна виростити лише за умови, що рослини будуть добре забезпечені вологою. У холодну погоду полив повинен бути рідкісним і помірним, а в теплі дні частим. При нестачі води редиска утворює довгі дерев’янисті коріння і швидко стрілкується не зав’язуючи коренеплодів.

Як отримати своє насіння редису?

Для отримання свого насіння редису потрібно від раннього посіву відібрати 15-20 найбільш типових для сорту коренеплодів, висадити їх на відкритій і добре удобреній ділянці. Попередньо слід обрізати листя, залишивши черешки не менше 4-5 см, а корінець відщипнути на 2-2,5 см.

Читайте також: Сорти раннього редису

Глибина посадки коренеплодів 3 см. Ґрунт навколо слід ущільнити. Через 5-6 днів після висадки маточників починає відростати листя, а через 20-25 днів насінники зацвітають.

Редис необхідно висаджувати якомога раніше до 10-15 травня. Схема посадки 70×25-30 см.

При більш пізній посадці насінники не встигають визріти. Для кращої приживлюваності коренеплодів необхідний полив.

Рослини підгортають, щоб підвищити їх вітростійкість. У період відростання бажано підгодувати редис фосфорно-калійним добривом (по 30-40 г на відро води). Протягом вегетації редис регулярно поливають для кращого зростання насіння. Останній полив проводять за 20-25 днів до збирання.

Пам’ятайте! Редис може перезапилюватися з культурною та дикою редькою. З такого насіння коренеплоди не утворюються.

Цвітіння насіннєвого куща відбувається неодночасно, тому до моменту збирання насіння знаходяться в різному ступені стиглості. Найбільш прийнятний термін збирання насінників — воскова стиглість насіння. Зазвичай ця фаза настає через 60-65 днів після початку цвітіння. Стрючки в цей час мають світло-жовте з позелененням забарвлення, насіння на нижніх кистях світло-коричневе.

Під час збору, насінники висмикують з коренем, досушуючі 7-10 днів. Коли визрівші стрючки при натисканні розламуються, їх обмолочують. Граничний термін схожості насіння редиски 3-5 років.

Відео: Вирощування редису у відкритому ґрунті


Вирощуючи редис на своїй ділянці, Ви отримаєте соковиті, яскраві і чисті коренеплоди до сімейного столу. На цьому все, наша стаття «Вибір і підготовка ґрунту для вирощування редису навесні» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Технологія вирощування редису у відкритому і закритому ґрунті