Вирощування вишні. Посадка, догляд обрізка та щеплення вишні

Вирощування та посадка вишень: де, коли і як садити


Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею Плодівництво, вишня, вирощування вишні, посадка вишні, саджанці вишні, догляд за вишнею, корисні властивості вишні, сорти вишні

 

Вирощування вишні. Посадка, догляд обрізка та щеплення вишні

 

Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею

Приємно відзначити що, батьківщиною вишні є наш славетний край, а саме узбережжя чорного моря, кримське і кавказьке. Вже потім вишня потрапила в Рим а від туди поширилася по всій Європі. Так що ми по праву можемо пишатися цим фактом. А те що вишня росте практично в кожному саду нашої країни зайве тому підтвердження.

Вишня — посадка і догляд: обрізування та щеплення

Представляє з себе чагарник або дерево до 7 метрів у висоту. Колір має білий, а ягоди червоний (від світло червоного до темного відтінку) колір. Це багаторічна рослина. Особливістю вишні є те що більшість її сортів безплодна (квітки не можуть утворити плоди від запилення пилком своїх же квіток) Для того що б з’явилися ягоди квітки повинні бути обпилені спеціальними сортами — сортами обпилювачами. Дуже важливо підібрати вдале місце для посадки вишні від цього залежить її врожайність. Для вишні добре підходять легкі грунти з гарною рекреацією.

 

 

Посадка вишні навесні і восени: як садити правильно

Рекомендується вишню садити навесні, тому що якщо посадити її восени чи влітку, саджанець буде слабким до приходу зими і може загинути. Чагарникові види вишень висаджують в 2-2,5 метрах один від одного. Деревні ж на відстані від 2,5 до 3,5 метра один від одного. Яма для посадки вишень має бути 40-45 сантиметрів в глибину і діаметром 50-60 сантиметрів. Виритий грунт потрібно змішати з перегноєм і додаванням суперфосфату (30-40 гр.) Хлористого калію (20-25 гр.) Золи (до 1 кг .)

Вирощування вишні. Посадка та догляд за вишнеюЯкщо Ви помітили на саджанці пошкоджені корені їх потрібно акуратно зрізати аж до здорової ділянки. З посадкою розібралися тепер потрібно зробити невеликий валик для поливу саджанця. Для цього потрібно навколо стовбура деревця на відстані 20-25 см зробити земляну лунку для поливу. Поливають саджанець 2-3 відрами злегка нагрітою на сонці водою. Якщо при поливі оголився корінь то його потрібно прикрити землею, дивіться і за тим щоб не сильно втопити саджанець у воді. Щоб запобігти втраті вологи можна навколо саджанця насипати тирси або крихти компосту.

Догляд за вишнею

Догляд за вишнею нічим не відрізняється від догляду за іншими плодовими деревами / чагарниками. Це і розпушування грунту, полив, обрізка, так само боротьба зі шкідниками та хворобами. Під час весняного цвітіння слід розпушувати грунт під деревом і боротися з бур’янами. Восени варто внести добрива і перекопати грунт. Один раз на пару років восени поки Ви ще не встигли перерити ґрунт потрібно внести органічні добрива, гній або перепрілий компост підійдуть якнайкраще. А ранньою весною можна внести азотних добрив (аміачна селітра або сечовина) 50-70 гр. на кущ.

Читайте також: Посадка вишні навесні

Вишня хоч і посухостійка рослина поливати її варто, так як це збільшує її врожайність. Перший полив (як ми вже писали вище) здійснюється при посадці дерева / куща на постійне місце проживання. Потім її потрібно поливати під час цвітіння одночасно з поливом можна зробити і підгодівлю, наступний раз поливають коли ягоди починають збільшуватися в розмірі. Поливають 2-3 відрами один кущ / дерево.

Вишня широко використовується господинями, з неї варять варення компоти, роблять джеми, сиропи, настійки, консервують на зиму ну і звичайно ж їдять в сирому вигляді. Це дуже смачна і корисна ягода і буде справжньою прикрасою вашого саду!

Рекомендуємо переглянути відео: Посадка вишні, черешні

На цьому наша стаття «Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у догляді за вашим садом. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Вирощування вишні. Посадка, догляд обрізка та щеплення вишні