Вирощування вишні. Посадка, догляд обрізка та щеплення вишні

Вирощування та посадка вишень: де, коли і як садити


Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею Плодівництво, вишня, вирощування вишні, посадка вишні, саджанці вишні, догляд за вишнею, корисні властивості вишні, сорти вишні

 

Вирощування вишні. Посадка, догляд обрізка та щеплення вишні

 

Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею

Приємно відзначити що, батьківщиною вишні є наш славетний край, а саме узбережжя чорного моря, кримське і кавказьке. Вже потім вишня потрапила в Рим а від туди поширилася по всій Європі. Так що ми по праву можемо пишатися цим фактом. А те що вишня росте практично в кожному саду нашої країни зайве тому підтвердження.

Вишня — посадка і догляд: обрізування та щеплення

Представляє з себе чагарник або дерево до 7 метрів у висоту. Колір має білий, а ягоди червоний (від світло червоного до темного відтінку) колір. Це багаторічна рослина. Особливістю вишні є те що більшість її сортів безплодна (квітки не можуть утворити плоди від запилення пилком своїх же квіток) Для того що б з’явилися ягоди квітки повинні бути обпилені спеціальними сортами — сортами обпилювачами. Дуже важливо підібрати вдале місце для посадки вишні від цього залежить її врожайність. Для вишні добре підходять легкі грунти з гарною рекреацією.

 

 

Посадка вишні навесні і восени: як садити правильно

Рекомендується вишню садити навесні, тому що якщо посадити її восени чи влітку, саджанець буде слабким до приходу зими і може загинути. Чагарникові види вишень висаджують в 2-2,5 метрах один від одного. Деревні ж на відстані від 2,5 до 3,5 метра один від одного. Яма для посадки вишень має бути 40-45 сантиметрів в глибину і діаметром 50-60 сантиметрів. Виритий грунт потрібно змішати з перегноєм і додаванням суперфосфату (30-40 гр.) Хлористого калію (20-25 гр.) Золи (до 1 кг .)

Вирощування вишні. Посадка та догляд за вишнеюЯкщо Ви помітили на саджанці пошкоджені корені їх потрібно акуратно зрізати аж до здорової ділянки. З посадкою розібралися тепер потрібно зробити невеликий валик для поливу саджанця. Для цього потрібно навколо стовбура деревця на відстані 20-25 см зробити земляну лунку для поливу. Поливають саджанець 2-3 відрами злегка нагрітою на сонці водою. Якщо при поливі оголився корінь то його потрібно прикрити землею, дивіться і за тим щоб не сильно втопити саджанець у воді. Щоб запобігти втраті вологи можна навколо саджанця насипати тирси або крихти компосту.

Догляд за вишнею

Догляд за вишнею нічим не відрізняється від догляду за іншими плодовими деревами / чагарниками. Це і розпушування грунту, полив, обрізка, так само боротьба зі шкідниками та хворобами. Під час весняного цвітіння слід розпушувати грунт під деревом і боротися з бур’янами. Восени варто внести добрива і перекопати грунт. Один раз на пару років восени поки Ви ще не встигли перерити ґрунт потрібно внести органічні добрива, гній або перепрілий компост підійдуть якнайкраще. А ранньою весною можна внести азотних добрив (аміачна селітра або сечовина) 50-70 гр. на кущ.

Читайте також: Посадка вишні навесні

Вишня хоч і посухостійка рослина поливати її варто, так як це збільшує її врожайність. Перший полив (як ми вже писали вище) здійснюється при посадці дерева / куща на постійне місце проживання. Потім її потрібно поливати під час цвітіння одночасно з поливом можна зробити і підгодівлю, наступний раз поливають коли ягоди починають збільшуватися в розмірі. Поливають 2-3 відрами один кущ / дерево.

Вишня широко використовується господинями, з неї варять варення компоти, роблять джеми, сиропи, настійки, консервують на зиму ну і звичайно ж їдять в сирому вигляді. Це дуже смачна і корисна ягода і буде справжньою прикрасою вашого саду!

Рекомендуємо переглянути відео: Посадка вишні, черешні

На цьому наша стаття «Вирощування вишні. Посадка і догляд за вишнею» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у догляді за вашим садом. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.