Технологія вирощування квітів в теплиці

Квіти в теплиці як їх вирощувати


Вирощування квітів в теплиці.Якою має бути теплиця...

 

 

Для тих, хто любить квіти, їх вирощування в теплиці захоплююче і цікаве заняття. Не секрет, що останнім часом різка зміна і нестійкий стан погодних умов вносить корективи в заняття квітникарством (городництвом) і вирощування квітів в теплиці стає не зайвим дійством.

Сьогодні розберемося, що знадобиться любителю квітів на дачі для правильної організації процесу вирощування квітів в теплиці. Якою має бути теплиця, які види і сорти рослин добре почувають себе в теплиці. І, звичайно, поговоримо про найголовніше — технології вирощування квітів.

Вирощування квітів в теплиці

Вимоги до теплиці

Якщо дачник — квітникар вирішив зайнятися вирощуванням квітів, то робити це в теплиці зовсім непросто. Якщо помилитися у виборі, то при негативному результаті розчарування може послужити дією до припинення цього цікавого заняття.

Отже, теплиця, які вимога повинні до неї пред’являтися? Для початку любитель повинен визначитися, яким чином він збирається вирощувати квіти — круглий рік або тільки в літній сезон. Для цілорічного процесу слід продумати потужну систему обігріву, зрошення, освітлення. Втім, якщо придбати теплицю з полікарбонату, то обігріву буде потрібно в рази менше, так вона досить добре зберігає тепло, яке надійшло за денний період.

Якщо теплиця облаштовується на горищі дачного будиночка, то витрати на її покупку скоротяться і можна буде пустити кошти на облаштування освітлення горищного приміщення і системи зрошення, покупку ємкостей для квітів.

Які квіти вирощувати в теплиці

Практично всі існуючі квіти можна виростити в теплиці. Досягти цього можна, якщо знати, які умови потрібні для тої чи іншої квітки. Але є рослини, які дуже улюблені і прекрасно підходять для вирощування в теплиці.

Вирощування троянд в теплиці

Найпопулярніша квітка, яка підходить для тепличних умов. Її благородство і краса приваблюють дачників і спонукають до вирощування. Варто нагадати, що перед посадкою саджанці обов’язково слід витримати у воді. Після цього кущик висаджують у підготовлену, добре удобрену землю. Після висадки саджанець перший час потрібно часто і рясно проливати.

Троянди можна висаджувати як у траншеях, так і в горщиках. Привабливість цього методу полягає в тому, що в теплу пору року вази з трояндами можна винести на свіже повітря. Недоліком є ​​те, що вази займають більше місця в теплиці, а коренева система обмежена розмірами ємкості. Але при правильному догляді, регулярним підживленням та створенні достатньої вологості, троянди чудово ростуть в таких умовах і радують господаря буйним цвітінням.

Коли саджанець троянди починає йти в ріст, важливо «зловити» цей момент і витримувати температурний режим в межах 10 град. Така температура є регулятором росту — всі саджанці при цьому зростають однаково, в один час. Це дуже зручно для квітникаря: при роботі по підживленню, обрізці, розпушуванні, обробці від шкідників всі рослини отримують однаковий догляд.

Найголовніше при вирощуванні троянд в теплиці, дотримання температури і вологості, які підходять для цієї квітки. Незважаючи на те, що троянда любить «попити» води, вона абсолютно не переносить її застою в ґрунті. Той, хто захоплюється вирощуванням троянд в теплиці, зобов’язаний стежити за станом ґрунту. Найкраще при установці теплиці правильно обладнати дренажну систему.

Дачникам — квітникарям сучасні технології вирощування дозволяють добиватися прекрасних результатів. Використання мінеральної вати, контролюючої стан кореневої системи, керамзиту, перліт і така екзотична рослина, як кокос, значно покращують стан квітництва у любителів.

Мінеральна вата використовується у вирощуванні троянд без використання ґрунту — гідропоніці. Але це вже ціла система, що вимагає інженерних рішень і великих фінансових витрат. В аматорському садівництві вона не є рентабельною.

Вирощування цибулинних квітів в теплиці

 

 

Вирощування цибулинних квітів в теплиці

Ідеальний варіант для теплиці. У ній можна вирощувати гіацинти, нарциси, тюльпани, фрезії, крокуси, мускарі та ін. Ці рослини невибагливі і дуже добре переносять тепличні умови. Вирощування цибулинних квітів дає можливість порадувати рідних і близьких людей ранніми квітами до свят: Нового року, 8 березня.

Технологія вирощування не надто відрізняється від цього процесу у інших квітів у тепличних умовах. Найголовніше дренажна система повинна бути добре налагоджена. Під грунт як дренажу можна покласти гравій, биту цеглу, керамзит.

Зверху на дренаж насипається шар піску, потім шар ґрунту і зверху торф. У ньому розташовують цибулини квітів (стежимо, щоб цибулина була висаджена загостреним кінцем вгору). Зверху цибулини засипають шаром землі, збагаченої мінеральними і органічними добривами, добре поливають. Якщо при поливі цибулина квітки оголилася, то ґрунту слід досипати.

При вирощуванні цибулинних квітів є один нюанс. Після висадки в грунт, для хорошого вкорінення, квіти треба укрити темним покривним матеріалом. А для того, щоб квіти порадували якомога раніше, висадити цибулини слід в теплиці приблизно в середині осені.

Навесні, як тільки з’являться сходи, температуру в теплиці можна збільшити. Як тільки рослина відцвіте, то квітконос видаляється. Якщо квітка не у відкритому ґрунті, а в горщику, то її виставляють у прохолодне місце за межами теплиці. Відцвілі цибулини викопуємо і просушуємо, заклавши на зберігання до осені в прохолодне місце (погреб або холодильник).

Вирощування лілій в теплиці

Багаторічна рослина, яку можна вирощувати в теплиці цілорічно. Сорти для цього можна вибирати будь-які, але при висадці в грунт треба враховувати що, зазвичай цибулини висаджують приблизно по 60 штук на квадратний метр. Але східні гібриди саджають набагато рідше — близько 50 штук.

Через пару тижнів у цибулини з’являються коріння, і починається активний ріст рослини. Лілія дуже любить вологий грунт, тому після висадки бажано відслідковувати вологість землі. Якщо земля підсихає, то рослину потрібно обприскувати і зволожувати землю.

У період бутонізації та цвітіння лілій, дуже важливо стежити за температурою повітря в теплиці, вона повинна бути невисокою, оптимальні показники від 10 до 14 градусів. Інакше якість цвітіння значно погіршиться. Не варто забувати і про освітлення, лілія — ​​квітка, яка любить багато світла, при його відсутності або недостатності лілія захворює і навіть може загинути.

Квіти в теплиці як їх вирощувати

Вирощування хризантем в теплиці

Ці рослини — радість в саду для квітникаря. Як відомо, хризантема цвіте пізно восени, інші види навіть тоді, коли приходять перші заморозки. Не встигають дачники помилуватися цією прекрасною квіткою, як вже холодно.

Для того щоб продовжити моменти цвітіння хризантеми, квітникарі воліють вирощувати цю королівську квітку в захищеному ґрунті на грядах або горшковим способом. Сучасна наука прийшла на допомогу дачникам — початківцям і розробила технологію, яка прискорює початок бутонізації та настання цвітіння. Вона дозволяє домогтися цього процесу від 3 до 5 місяців. В основі цієї інноваційної розробки старий як світ засіб — подовження світлового дня.

Будучи культурою короткого дня, хризантема при збільшенні світлового дня видає більш якісний результат: корзинка суцвіття стає більш великою, досягається більш раннє цвітіння. Подовжують день для квітки наступним чином: перед сходом сонця включають освітлення до півгодини, те ж саме роблять після заходу Сонця.

Хризантема добре росте в різному температурному режимі, починаючи від 10 до 30 градусів. Висока температура не буде впливати на зростання, якщо в теплиці буде достатня вологість, а грунт добре зволожений. Але оптимальною температурою для активного росту і цвітіння хризантеми вважається температура до 20 градусів. Якщо квітникар збирається займатися вирощуванням хризантем в теплиці цілодобово, то вона повинна добре зберігати тепло в зимовий час, або мати джерело опалення.

Не забуваємо про те, що під час цвітіння, при великій вологості, теплиця повинна обов’язково провітрюватися, інакше хризантемам будуть забезпечені такі захворювання, як борошниста роса, сіра гниль та інші. У теплицях, які «не дихають» (плівкові) це відбувається найчастіше. Нормальним вважається рівень вологості від 60 до 75%. При можливості, в теплиці найкраще влаштувати систему вентиляції, стежачи за тим, щоб ні в якому разі не випадала роса в нічний час.

Хризантема вологолюбна квітка і для нормального забезпечення вологою, в ґрунті проводиться система крапельного поливу. Для цього прокладаються труби, в які вставляється система або насадки для цього процесу.

Якщо говорити про добрива та ґрунт для хризантем, то в цьому вони дуже прискіпливі і виборчі. Для осінньої квітки обов’язкові калій, фосфор і азот. Найбільше потрібен останній, наявність його в ґрунті в початковій стадії росту просто необхідний. Через півтора — два місяці потрібен калій.

У сучасній селекції існує безліч хризантем, вони діляться на групи за формою листа і суцвіття. Кожна група в свою чергу, підрозділяється на сорти для ваз, зрізання, універсальні. З усього різноманіття хризантем Ви обов’язково підберете для вирощування в теплиці той сорт, який буде найбільш оптимальний для вашої теплиці.

Як вирощувати півонії в теплиці

Їх рідше вирощують у теплиці, хоча ці квіти добре ростуть під укриттям. Можна вирощувати півонії китайські, аптекарські, деревовидні або трав’янисті.

Перед посадкою грунт добре перекопують, вносячи перегній на квадратний метр близько 30 кг і додавши мінеральне добриво і деревну золу. Глибина посадки невелика, приблизно 5 см, зверху укладається мульча.

Посадки слід регулярно рихлити і поливати, коли півонія починає йти в ріст, проводяться підгодівлі курячим послідом у співвідношенні 1 до 15. У підгодівлю додаємо деревну золу, на 10 л — 200 гр. Підживлення чергуються таким чином: мінеральні та органічні. Після внесення добрива півонії рясно проливають.

Як вирощувати півонії в теплиці

Вирощування айстр в теплиці

Рослини бувають однорічні та багаторічні, і обидва види прекрасно ростуть у дачних теплицях різного типу. Цінується вона за красиві махрові суцвіття. Але квітникарі частіше вирощують айстру альпійську і європейську.

Висівається айстра насінням в березні — квітні, після появи у сходів другого листочка, проводиться перша пікіровка розсади. При наявності 4-х листочків проводиться друга пікіровка. Така процедура покращує стан квітки при цвітінні, він стає більш махровим. Але можна пікіровку не проводити, а просто прорідити сходи, залишивши ту кількість, яка буде вам потрібна.

Під айстри не вносимо свіжий гній, що приводить до різних захворювань, в грунт добре додати пісок. Астра світлолюбна, тому планувати її посадки потрібно так, щоб на рослину потрапляло достатньо світла, і тоді яскраві суцвіття будуть радувати свого господаря.

Петунії, вирощування в теплиці

Петунії, вирощування в теплиці

Невеликі кущики цих рослин з неймовірно різноманітним розфарбуванням, які просто притягують погляд навіть недосвідченої в квітникарстві людини. Вирощувати петунії в теплиці можна цілорічно.

Першу посадку роблять насінням і при появі сходів обов’язково пікірують. Надалі петунію можна розмножувати живцями. Вона чудово приживається в землі. Любить рихлий і удобрений грунт. Як і всі рослини, на початку росту їй потрібне азотне добриво, а при посіві в грунт додається перегній.

Квітковий бізнес відео про вирощування квітів у теплиці

Вирощувати в теплиці можна практично всі квіти і навіть кімнатні. Але при виборі асортименту квітів для теплиці потрібно знати особливості вирощування та догляду тієї або іншої рослини. Дотримуючись всіх правил, дачник — квітникар обов’язково доб’ється хороших результатів і буде радіти пишності квіткового будиночка.

 

Технологія вирощування квітів в теплиці