Вирощування полуниці в теплицях як бізнес цілий рік — з чого почати

Відео: Як вирощувати полуницю в теплицях протягом року


Вирощування полуниці в теплицях круглий рік У наш час полуницю можна вирощувати в теплицях цілий рік і для цього зовсім не обов'язково мати земельну ділянку.

 

Вирощування полуниці в теплицях як бізнес цілий рік - з чого почати

 

Вирощування полуниці в теплицях круглий рік

Цілорічне вирощування полуниці в теплицях — це не фантастика. Якщо ви любите займатися садівництвом та ентузіазму вам не позичати, то це перспективна і дуже вигідна справа якраз для Вас.

Постійно мати свіжі, повні вітамінів ягоди, та ще й отримувати гідний прибуток від її продажу — мрія багатьох садівників.

Сміливо перетворюйте мрії в реальність, використовуючи наші поради та рекомендації.

Приступимо безпосередньо до технологічного процесу вирощування суниці садової в теплиці протягом усього року. Він будується на трьох основних принципах: достатнє освітлення, потрібна температура і правильне харчування. Це необхідно для нормального росту полуниці і її плодоношення. Але в першу чергу визначиться з теплицею.

Теплиця для вирощування полуниці

Вирощування полуниці в теплицях

У плівкових теплицях полуниця може дозрівати на два місяці раніше, ніж у відритому ґрунті.

Вирощування полуниці цілий рік вимагає теплиці, виготовленої з міцних і надійних матеріалів (полікарбонат, скло), адже вона буде в експлуатації постійно. Гарний варіант — пристінна односхила зимова теплиця. Встановити її краще навесні. Не пошкодуйте коштів і запросіть до участі у будівництві професіоналів. Монтаж систем опалення, провітрювання та автоматичного поливу в теплиці — теж робота яку повинні виконувати фахівці. Якщо Ви маєте домашню котельню, то опалювальну систему теплиці об’єднайте з нею.

Сорт і розсада полуниці для вирощування в теплиці

Посадковим матеріалом можуть служити ті сорти ягід, які ростуть у Вас на грядці. Але для культивування краще придбати маткові кущі хорошої сортової полуниці, так як врожайність залежить від якості розсади. Рекомендовані сорти: «Корона», «Кімберлі», «Ельсанта», «Хоней», «Флоренс», «Мармолада». Вони самозапильні, тому не потрібно буде займатися запиленням вручну. Не зупиняйтеся на одному сорті, його виродження все одно невідворотно. Та й селекціонери не стоять на місці, і щороку з’являються нові поліпшені сорти, які забезпечують вирощування полуниці цілий рік.

Розсада полуниці для вирощування в теплицях

Кінець липня — ідеальний час для покупки розсади садової полуниці.

Більш економний варіант — виростити посадковий матеріал самостійно. Але цей шлях більш трудомісткий і тривалий. Спочатку придбайте сортове насіння, виростіть у відкритому ґрунті розсаду для отримання перших маточних кущів. На другий рік закладаєте основну плантацію полуниці. Помічаємо ті кущики, на яких раніше всіх встигли ягоди. Після збору плодів на помічених рослинах залиште 4-5 розеток і вирощуйте їх до кінця серпня, не забуваючи рихлити і поливати. Висаджуєте розетки в підготовлену теплицю. Перші плоди з’являться до кінця жовтня, а в грудні отримаєте справжній урожай. Не забувайте, що основне плодоносіння полуниці в теплиці буде проходити протягом двох років. Завчасно поновіть маткову плантацію. Це потрібно зробити на третій рік, щоб на четвертий отримати новий посадковий матеріал для заміни полуничної плантації в теплиці.

 

 

Грядки і ґрунт для вирощування полуниці в теплиці

Грядки під полуницю

Ґрунт треба починати готувати за пару тижнів до висадки кущів.

Вирощування полуниці в теплиці передбачає високі грядки. Можна сколотити короб із звичайних необрізних дощок. На саме дно покладіть шматочки гілок, які залишилися від обрізки ягідних кущів. Після цього внесіть перегній, а на нього родючий грунт шаром в 20 см. Посадіть злакові культури (овес, пшеницю) для збагачення землі потрібними мікроелементами. Вирощування полуниці цілий рік вимагає добре збагаченого ґрунту.

Дуже гарний спеціальний живильний субстрат, який в цілях економії можна приготувати самим:

  • 300 кілограм курячого посліду;
  • 650 кілограм соломи озимої пшениці або вівса;
  • 20 кілограм гіпсу;
  • 6 кілограм крейди;
  • 3 кілограм сечовини.

Закомпостуйте курячий послід, сечовину і солому, укладені таким чином: спочатку шар соломи 20-25 сантиментів; потім шар курячого посліду в 10 см; третій шар — сечовина (на 100 кілограм соломи 400 грам сечовини). Всі верстви треба гарненько пролити тепленькою водичкою. Приблизно через місяць процес компостування буде завершений. За цей час компост треба перемішати тричі, додаючи гіпс і крейду. Спочатку через 15-17 днів, потім ще через 6-7 днів, останній раз днів через 8. Кінцевий продукт має рівномірну структуру темно-коричнуватого кольору.

Читайте також: Як вирощувати виноград у теплиці

Щоб знищити шкідників і бактерії, проведіть стерилізацію субстрату при температурі 55-60 ° С протягом 12 годин, уклавши його на металевий піддон. Не допускайте перегріву, інакше нічого не виросте.

Посадка і полив полуниці

Посадка і полив полуниці

Через крапельниці подається цілюща волога.

Полуниці висаджуємо в теплицю в другій половині серпня. Приберіть з грядок злакові культури, прорихліть землю і закрийте її спанбондом. У покривному матеріалі зробіть хрестоподібні надрізи, в яких рукою сформуйте лунки. У ці лунки помістіть коріння полуниці і засипте землею. Схему посадки витримуйте 20х20 сантиметрів. Вона дає можливість посадити велику кількість саджанців. Потім пролийте грядки прямо по спанбонду, який чудово пропускає вологу.

Для створення комфортних умов рослинам встановіть систему для краплинного поливу. При такому зрошенні вода не потрапляє на квіти і листя, не відбувається загнивання і розвиток хвороб. Вирощування полуниці цілий рік за допомогою такої системи полегшить вашу працю. Можна не тільки поливати плантацію, а й здійснювати підгодівлю. Її можна придбати або зробити самим.

Існує два види крапельного поливу: поверхневий і внутрішньопочвенний. Для поверхневого поливу потрібна велика ємність, до якої приєднується трубка з отворами по всій довжині. На кінець трубки ставиться заглушка, а в отвори вставляють зрошувачі. Систему підводять до коріння. Полив здійснюють по мірі пересихання ґрунту.

Для внутрішньопочвенного зрошення систему встановлюють поки повністю не засипаний субстрат. Через проріз в ємність на субстратний шар в 10 см укладають шланг, в якому через кожні 3 см пророблені отвори. Це означає, що буде полив, харчування та аерація ґрунту. Така система забезпечить вирощування полуниці в теплиці в комфортних умовах.

Освітлення і тепловий режим для теплиці при вирощуванні полуниці

Без отримання потрібної кількості світла садова суниця не зможе добре рости і дати повноцінне плодоносіння. При забезпеченні світлового дня тривалістю 16 годин перші ягоди можуть з’явитися вже через 35 днів. Тому особливу увагу приділіть установці додаткового освітлення.

Відео: Догляд за полуницею в домашніх умовах

Краще всього використовувати газорозрядні натрієві лампи (потужність 400 Вт на 3 м²). Їх розміщують на висоті 1 м над грядками. Додатковий ефект у висвітленні можна отримати, якщо по стінах теплиці розмістити дзеркала, білий папір, фольгу.

Треба дотримуватися наступного графіка включень:

  • з 8-00 до 11-00;
  • з 17-00 до 20-00.

Освітлення не відключають зовсім, якщо на вулиці недостатньо світла (сильна хмарність, сніг, дощ).

Вирощування суниціі цілий рік вимагає оптимальної температури (+18 + 25 ° С). Більш низькі показники затримають період цвітіння. Температурні коливання припустимі в межах від +12 до + 35 ° С, але при масовому цвітінні температура не повинна перевищувати + 21 ° С.

Крім освітлення і температури підтримуйте вологість 70-80% методом регулярного обприскування повітря. Показник вмісту вуглекислого газу повинен бути близько 0,1%. Для цього застосовуйте вентиляцію або запалюйте свічки. Вуглекислий газ сприятиме збільшенню врожайності.

Запилення і підгодівля

Водорозчинні добрива для полуниці - опис з фото.

Водорозчинні добрива для полуниці.

З початком цвітіння кущиків полуниці періодично провітрюйте теплицю. Деяким сортам полуниці необхідно запилення вручну. Нахиліть квітучі кущики один до одного і обережно струсіть. Або можете скористатися м’яким пензликом. Штучне запилення проводять 2-3 рази на день, повторюючи через кілька днів. Якщо у вас посаджені кілька сортів, то ефект від запилення буде вище. У велику теплицю можна поставити вулик.

Не забуваємо про підгодівлі розчином коров’яку (1 до 6) з додаванням просіяного попелу (1 склянка) і 40 г суперфосфату на відро води. Перший раз підгодовуємо після того, як садова суниця вкоренилася. Потім підгодівлю виробляємо на самому початку цвітіння. Третя підгодівля — після збору врожаю. А в четвертий раз підгодуйте фосфорно-калійними добривами (вода — 10 л; калійна сіль — 20 г; суперфосфат — 30 г). З позакореневих підживлень рекомендуємо обприскування розчином сечовини (0,3%). Це допомагає закладанню нирок.

Вирощують полуницю і більш дешевим способом, особливо якщо Ви не плануєте робити на цьому великий бізнес. Для цього підійде яке-небудь вільне приміщення у вашому будинку, навіть балкон або підвіконня. При гарній теплоізоляції, достатньому освітленні і догляді ви зможете забезпечити свою сім’ю свіжою ягодою протягом усього року.

Відео: Збір полуниці для вирощування


Таким чином, протягом цілого року ви можете вирощувати садову суницю, якщо підійдете до цього процесу відповідально і терпляче. Найголовніше — вибрати правильний сорт, підготовка ґрунту і розсади, догляд за рослинами, дотримання режиму температури і поливу. Цілий рік ви будете мати на своєму столі чудову ягоду. До того ж, це дуже вигідний бізнес, здатний забезпечити вам високий прибуток. Вирощування полуниці в теплиці цілий рік — це реально.

На цьому все, наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні полуниць! До нових зустрічей. Рекомендуємо переглянути рубрику теплиця де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

 

Вирощування полуниці в теплицях як бізнес цілий рік - з чого почати