Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт за місячним календарем у 2022 році

Висадка помідорів на розсаду: коли та як проводити висаджування


Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт- коли висаджувати розсаду томатів

 

Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт за місячним календарем у 2022 році

 

Для формування молодої здорової рослини рекомендується висівати насіння в окремі стаканчики. Цей спосіб вирощування розсади помідорів дозволяє отримати рослину з кореневою системою, досить розгалуженою і сформованою. При цьому всі корені знаходяться в цілому земляному комі. Після того як пройде певний період часу розсаду томатів можна буде висадити у відкритий ґрунт.

Готуючи розсаду своїми руками до пересадки, спочатку проводять її відбір, видаляючи слабкі стебла з погано оформленим корінням. Слабкі хворі рослини, навіть при створенні максимальних умов для зростання і забезпеченні належного догляду, не зможуть дати хорошого повноцінного врожаю.

Висаджуємо розсаду томатів у відкритий ґрунт з фото

Вибір місця для висадки розсади томатів

Помідори люблять сонячні, гірські райони, але захищені від холодних вітрів. Дуже небагато сортів, які можуть рости в півтіні. Найвідоміший своєю невибагливістю до сонячного світла — це Барао Де.

Але краще всі помідори висаджувати на самі освітлені ділянки, тоді і врожай Вас порадує. Ще потрібно врахувати рівень ґрунтових вод. Багато рослин не люблять їх близьке розташування і томат не виняток. Потрібно уникати сирих, низьких місць з близьким заляганням ґрунтових вод. Помідори будуть погано рости, хворіти фітофторою і коріння можуть загнити.

Добре томати ростуть після бобів, гороху, капусти, зелених, коренеплодів. Природно, що не можна їх вирощувати після самих себе і картоплі, так як набагато більший ризик захворювань фітофторозом.

Висаджуємо розсаду томатів у відкритий ґрунт з фото

Як підготувати грядки до висаджування розсади помідорів

Землю на грядках для висадки розсади готують заздалегідь. Краще за тиждень. Потрібно перекопати або порихлити її з додаванням золи і перегною, можна додати перепрілу (чорну) тирсу. Перед посадкою зробити лунки глибиною на багнет лопати і вилити в кожну по піввідра води.

 

 

Способи висадки розсади

Розбивають грядки по різному. Краще робити їх шириною близько 60 см, щоб містилося 2 ряди помідор. Міжряддя залишають широкі по півметра, щоб можна було після висаджування укрити розсаду плівкою від нічних заморозків, а влітку спокійно обробляти рослини і ходити між ними. Лунки робити для сильнорослих сортів на відстані близько 45 см, а для невисоких томатів можна зменшити до 35 см.

Посадка розсади помідорів: правила, поради.

Такі подвійні грядки з широкими міжряддями зручні для укриття і обробки

Терміни висаджування розсади томатів у відкритий ґрунт

Не можу тут назвати точні дати, щороку виходить по-різному. Іноді і в середині травня погода дозволяє це зробити і без плівкових укриттів. Але основні орієнтири теж є. Вночі бажано, щоб температура не опускалася нижче + 10 ° С, короткочасні похолодання навіть до 0 ° С не знищать розсаду. Вона призупинить зростання, але з поверненням тепла знову почне зростати. А вдень сприятлива температура для томатів близько + 25 ° С. Сильну спеку вони теж не люблять, але тут ми нічого зробити не можемо.

Народні прикмети говорять: «Зацвіла горобина — висівають у відкритий ґрунт огірки і розсаду томатів». Зазвичай з цвітінням горобини пов’язані останні заморозки.

Висадка розсади у відкритий ґрунт

Зазвичай розсаду висаджують до вечора, але в похмурі дні можна і вранці це зробити.
За годину до висадки розсади полийте її гарненько. Щоб земля повністю просякла водою. За цей час можна зробити лунки і їх добре полити (я виливаю не менш піввідра води). Потім перевалюємо помідорний кущ з стаканчика в лунку. Або обережно відокремлюємо з ящика від інших з грудкою землі. Так розсада буде менше хворіти.

Посадка помідорів на розсаду у 2021 році.

Коренева система залишається цілою і томат не хворіє при пересадці

Ідеальний варіант розсади, коли у неї товсте стебло, висотою близько 20-30 см, ще не квітуче. Але так не завжди виходить. Часто буває і переросла розсада.

Пробувала різні способи впоратися з перерослою розсадою. І укладала стебло по спіралі в лунці. Але тут великий ризик переламати багато кущів. Хоча це не страшно, вони добре приростають, якщо посадиш верхівку. І укладала лежачи в борозни, а не лунки.

Читайте також: Посадка помідор у відкритий ґрунт

Але краще сіяти розсаду вчасно або трохи пізніше, ніж так мучитися, тим більше все це призводить до зменшення врожаю. Кращі помідори у мене виходили при посадці їх просто перевалкою вертикально і лише трохи глибше, ніж вони росли в стаканчиках.

Висадка помідорів на розсаду

Лунки повністю землею не засипають, щоб було поглиблення для поливу. Відразу після посадки виливають ще по піввідра води під кожен кущ. І з внутрішньої сторони ряду відразу встромляють опори для рослих сортів і прив’язую їх перший раз. Потім по мірі зростання за літо ще кілька разів підв’язують кущі.

Після першого поливу при висаджуванні, тиждень помідори краще не поливати, поки вони не приживуться. Якщо звичайно не дуже сильна спека. Тоді доводиться поливати помідори через день. Потім укриваємо посадки плівкою на ніч, удень потрібно їх відкривати, щоб не зварилися від високої температури. Плівку з помідорів зазвичай прибирають після 10-15 червня. У цей час можна висаджувати розсаду скоростиглих індетермінантних сортів вже без всяких укриттів.

Відео: Розсада помідорів готова для висадки

Сподіваюся, що прочитавши нашу статтю «Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт», Ви зрозуміли як без всіляких труднощів здійснювати висадку розсади томатів в домашніх умовах. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт за місячним календарем у 2022 році