7 різновидів капусти. Фото, назви, способи вирощування і основні характеристики

Як виростити різні види капусти в домашніх умовах


Види капусти

 

7 різновидів капусти. Фото, назви, способи вирощування і основні характеристики

 

Останнім часом помічено, що багато городяндачників рідко садять капусту. Даремно, звичайно. Її не складно вирощувати, а поживна цінність цієї культури величезна. Давайте розберемося, які види капусти існують, щоб легше було визначитися які з них підходять вам — точніше вашим кліматичним умовам. Перш ніж наважитися її посадити, уважно вивчіть всі види капусти.

Читайте також: Вирощування розсади капусти

Які бувають види капусти: опис, сорти, фото

Часто городники коротко визначають різновиди капусти по їстівній частині рослини: листова, качанна, кольорова, брюссельська і кольрабі. Сучасна ботанічна класифікація включає 7 видів капусти:

1. Качанна капуста

  • Білокачанна капуста — дворічна рослина, в перший рік вегетації утворює згорнуту щільну розетку листя — качан. Найпопулярніша культура з усіх видів. Є сорти різного терміну дозрівання. Витримує морози до — 2 градусів. Пізні сорти зберігаються чудово. Її гасять, варять, запікають, квасять, маринують, вичавлюють сік.

Білокачанна капуста

  • Червонокачанна капуста — дворічна рослина, в перший рік вегетації утворює качан з характерним бордово-фіолетовим забарвленням листям. Менш популярна, але дуже цінна культура. В основному це пізня культура, качани зберігаються чудово. Її гасять, квасять, маринують, вичавлюють сік. Рідше варять — змінюється відтінок листя, але в червоних насичених борщах такий відтінок не заважає

Червонокачанна капуста

  • Брюссельська (Кочешкова) капуста — дворічна рослина, утворює на довгому стеблі дрібні качанчики. Досить різка на смак, так як відрізняється великим вмістом гірчичних масел. Відвар з неї не менше поживний, ніж курячий. Витримує морози до -7 градусів. Вологу переносить краще інших видів за рахунок потужної кореневої системи. Урожайність (якщо перевести в кг зібрані качанчики) сильно поступається іншим видам капусти. Але високий вміст сухих речовин компенсує цей недолік. Для кращого зав’язування качанчики прищипують верхівкову бруньку. Її гасять, варять, маринують, заморожують.

Брюссельська (Кочешкова) капуста

2. Кольорова капуста

  • Кольорова капуста — Однорічна рослина з потовщеним головним стеблом з горизонтальними або вгору спрямованими листками. У їжу йдуть щільні головки зі стеблинками. Витримує морози до — 2 градусів. При більш низьких температурах утворюється плівка, яка відразу ж провокує підгнивання головки. Зберігається не довго. Хороша в клярі, тушкована, злегка відварена, маринована, і у вигляді пюре.

кольорова капуста

  • Броколі (Спаржева капуста) — однорічна рослина з розлогим кущем. Відрізняється ніжним пікантним смаком. Головка складається з пучків квіткових бутонів на ніжних стеблах. Ми більше звикли до зеленого забарвлення, але різноманітність кольорів вражає: є синювата, фіолетова, біла. Після зрізу центральної головки відростають ніжні бічні пагони меншого розміру, але не менш смачні. Витримує заморозки до -10 градусів. Не підлягає зберіганню, але чудова в заморожуванні.

 

 

Капуста Брокколі (Спаржева капуста)

  • Капуста романеско — найніжніший підвид цвітної капусти з унікальною будовою головки — геометричні по спіралі, загорнуті вгору на конус суцвіття просто вражають. Маринують, злегка відварюють — найвишуканіша прикраса зимових складових салатів.

капуста Романеско

3. Капуста кольрабі

Дворічна рослина, утворює стеблеплід, схожий на ріпу. Кольрабі цінується за скоростиглість — в Середній смузі дає 2 врожаю в сезон. Світлолюбна. Довгий день прискорює ріст коренеплоду. Стеблоплоди можуть мати світло-зелене, зелене, блідо-фіолетове і фіолетове забарвлення. М’якоть біла, дуже соковита. менш стійка до заморозків, ніж білокачанна капуста. Натирають, заквашують, маринують, видавлюють на сік.

Капуста кольрабі

4. Капуста савойська

Дворічна рослина, утворює нещільні качани з ніжними пузирчастими листям. Володіє найбільшою морозостійкістю, але в свіжому вигляді погано зберігається, тому за кордоном часто використовується в сушеному вигляді. Вишуканий смак, відмінно відтіняє свіжі салати. Її також варять, тушкують, запікають в пирогах.

Капуста савойська

5. Листова капуста

Дворічна рослина, що утворить у перший рік коротке стебло 1,5-2,5 см, а на другий — квітконоси до 150 см. Має два підвиди: плосколістний (кормова культура) і курчаволістний (декоративна капуста).

Широко застосовується для харчових і декоративних цілей. У другій половині вегетації витримує заморозки до — 15 градусів. У декоративних сортів після проморожування гіркота йде.

Листова капуста

Чудова добавка до гарнірів. Красиві фактурні листочки декоративних сортів дивовижно виглядають в маринадах — зберігають форму і колір. Також з такої капусти виходять чудові щі.

6. Пекінська (салатна) капуста

Однорічна скоростигла рослина. Залежно від сорту утворює розетку листя або качани. Листові сорти вирощують для отримання салатної зелені навесні і влітку, а качанні — восени. Хороша в свіжому вигляді, для випічки, засолювання, а для любителів корейської та китайської кухні треба припустити оцтом.

Пекінська (салатна) капуста

7. Китайська капуста

Скоростигла однорічна рослина. Так само, як і пекінка, може бути розеткою або витягнутим качаном. Посадка в серпні дає чудову зелень всю осінь, а перед заморозками кущ можна забрати на лоджію, і до грудня листочки дозріватимуть томатами будуть радувати своєю свіжістю. Гасять, смажать, маринують і, звичайно ж, сушать.

Китайська капуста

Як вирощувати капусту в домашніх умовах

Рідко, які види капусти люблять затінені місця: затінення всього лише на 1/3 дня качанної або цвітної капусти позначається на врожаї — вони не стануть зав’язувати качани або формувати голівку. При цьому всі види капусти дуже холодостійкі, і краще розвиваються при температурі 16-23 градуси. Тому всім, хто вирощує її через розсаду, найкраще пророщувати насіння не в звичайних кімнатних умовах, а там, де відключений радіатор, або трохи пізніше — відразу в парниках або на лоджії.

При підвищенні температури вище 23 градусів зростання сповільнюється, і деякі нетерплячі дачники відправляють рослину в компост. Потрапити трохи, качани і головки почнуть зав’язуватися, як тільки прийдуть вологі дні. Звичайно, це трохи затягне урожай. Але якщо підступили осінні заморозки, можна викопати і обтрусити коріння і відправити їх в льох на дорощування (а можна забрати і в квартиру, помістивши урожай на лоджії). Головки, качани і суцвіття значно зростуть у неопалюваних приміщеннях з простим укриттям з агроволокна.

Читайте також: Капуста броколі вирощування на городі

Крім того, ця культура неекономно витрачає воду, і погано її видобуває з глибин. Тому їй потрібно зрошення. А щоб волога не витрачалася даремно, посадки обов’язково мульчують. Соковиті листя розсади капусти, поки не набрали гірчичний присмак, страшно люблять равлики і слимаки. Тому в перший час їх треба захищати від них, а потім від хрестоцвітної блішки, метеликів-білявок і попелиці. У практиці природного землеробства це досягається підсадкою на грядки рослин-відлякувачів, а також обробкою настоями (які служать і підгодівлею, між іншим).

Поєднують всі види капусти з селерою, буряком, квасолею, чорнобривцями і фацелією. Але не щільно — вона не любить конкуренції. Із захворювань у капусти найнебезпечніша — кила. Щоб уникнути зараження ґрунту цим небезпечним грибком, намагайтеся не купувати розсаду в неперевірених джерелах, а коли висаджуєте розсаду, в посадкову лунку обов’язково додавайте розкислитель — деревну золу, доломіт, мелену яєчну шкаралупу.

Читайте також: Вирощування і догляд пекінської капусти в домашніх умовах

Звичайно, при посадці крім розкислителів корисно додати стиглий компост. Але якщо ви дотримуєтеся сівозміну, і користуєтеся сидератами, то харчуванню в ґрунті вистачить навіть такій ненаситній панночці, як капуста. Капуста добре росте після бобових, цибулі, огірків, ранніх коренеплодів. Крапельного поливу цим однаково люблячим вологу культурам цілком вистачає. Капустяні листочки класно збагачують смак свіжих салатів.

Відео: Вирощування різних сортів капусти

Отже, основні види капусти і їх назви ми коротко визначили, а також трохи пробіглися по загальним вимогам до агротехніки. І хоча капуста вимагає турботи, не така вже й клопітна ця затія, якщо підійти до її вирощування. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

7 різновидів капусти. Фото, назви, способи вирощування і основні характеристики