Вигонка зеленої цибулі до Новорічного столу 2022 Чорного Водяного Тигра

Зелена цибуля до Нового року: найшвидші способи вирощування свіжої домашньої зелені


Вигонка зеленої цибулі до Новорічного столу

 

Вигонка зеленої цибулі до Новорічного столу 2022 Чорного Водяного Тигра

 

Зелена цибуля — традиційне джерело вітамінів і корисних речовин, особливо люди в них потребують міжсезоння і взимку. Її використовують, щоб доповнити і прикрасити страву. Крім цього цибуля є природним антибіотиком.

Виростити самостійно цибулю на перо не складно, головне дотримуватися певних правил, порад фахівців і досвідчених фермерів.

Радимо також прочитати нашу статтю на тему : сприятливі дні для посадки цибулі в 2021-2022 році за місячним календарем.

Що таке вигонка цибулі?

Що таке вигонка цибулі?

Вигонка цибулі — комплекс заходів щодо прискореного вирощування рослини для швидкого отримання зелені.

Темп зростання і якість продукції в значній мірі залежать від обсягу вступників поживних речовин, що можна регулювати в відкритому і закритому грунті.

Вигонка цибулі на перо (зелень)

Харчове і лікувальне значення зеленої цибулі незаперечне: вона містить важливі для людини речовини, що підвищують опірність організму до захворювань. Мало знайдеться основних страв, в яких би не використовувалися різні види цибулевих культур.

Для вигонки зелені в домашніх умовах використовують ріпчасту, шалот, батун, слизун, шніт, багатоярусну і інші багаторічні види цибулі.

Вигонка цибулі на перо (зелень)

Ріпчаста цибуля

Для домашнього городництва найкраще підходять сорти ріпчастої цибулі, а також ті, які мають короткий період спокою.

Ріпчаста цибуля

Найбільш популярні сорти ріпчастої цибулі, використовувані для домашнього отримання пера, перерахуємо в таблиці:

НайменуванняКоротка характеристика
«Арзамаська місцева»Середньостигла, багатогніздна, гостра. Цибулина округло-видовжена, вагою 50-100 г. Листя середньої потужності, з невеликим восковим нальотом.
«Безсоновска місцева»Скоростигла, середньогніздна, гостра. Цибулина округла, масою 20-40 г. Листки потужні, з восковим нальотом, відростають в кількості 8-15 штук.
«Іспанська 313»Пізньостигла, малогніздна, солодка. Цибулина округло-плоска, масою 40-200 г, нележкі. Пір’я тонке, ніжне, салатне.
«Каба»Пізньостигла, малогніздна, напівгостра. Форма цибулини у вигляді «чавунця», вага 60-220 г, лежкість нетривала. Листя середньої потужності з вираженим восковим нальотом.
«Касатик»Скоростигла, малогніздна, напівгостра. Цибулина округла, вагою 35-86 г, підходить для тривалого зберігання.
«Спаська місна покращена»«Спаська місна покращена» Середньостигла, багатозачаткова, гостра. Цибулина округло-плоска, масою 40-52 г, щільна.
«Стригунівська місцева»Ранньостигла, малогніздна, гостра. Цибулина округла, з невеликим стоком вгору і вниз, вагою 45-80 г. Листя середньої потужності.
«Краснодарська Г-35»Середньостигла, малогніздна, не дуже гостра. Цибулина округла, масою 50-170 г. Пір’я велике зі слабким восковим нальотом, відростають в кількості 5-15 штук.

Цибуля-батун

Цибуля-батун

Це спеціалізована і одна з найсмачніших зелених видів цибулі. Відмітна особливість, що дозволяє успішно виганяти батун на зелень, — нетривалий період спокою (1,5-2 місяці). Досвідчені городники відзначають рентабельність і швидші терміни отримання зеленого батуна в тепличних і домашніх умовах, в порівнянні з ріпчастою цибулею, і рекомендують популярні сорти і гібриди, зареєстровані в Держреєстрі, наприклад, «Квітнева», «Травнева», «Ніжність», « Українська зимова »,« Українська сімейна »і ін.

Шніт-цибуля

Шніт-цибуля

Дана культура вологолюбна і холодостійка. Відрізняється скоростиглістю і стійкістю до пероноспорозу. Для вигонки використовують в основному два сорти: «Медонос» з тривалою віддачею врожаю смарагдово-зелених, зі слабким восковим нальотом листя, має напівгострий смак, і «Німан» з пір’ям гострого смаку, зеленого кольору, покритими середнім восковим нальотом.

Як вигнати цибулю на зелень у воді

Найпопулярніший спосіб вигонки цибулі — вирощування її в воді. Для цього вам знадобляться головки цибулі, вода і будь-які ємності: пластикові стаканчики з-під йогурту, пакети від молока, невисокі скляні банки, підійдуть навіть глибокі тарілки. Головне, щоб їх глибина в 2-3 рази перевищувала розмір цибулини.

Як вигнати цибулю на зелень у воді

 

 

Як виростити цибулю в воді:

 1. Ретельно вимийте ємності теплою водою з милом, щоб позбутися від залишків продуктів. Обробіть їх розчином марганцівки або харчової соди.
 2. Продезінфікуйте цибулину і обріжте у неї верхівку. Видаліть шар зовнішніх сухих лусочок.
 3. На дно ємності налийте відстояної води кімнатної температури. Пам’ятайте: при вигнанні у воді має перебувати тільки денце цибулини, інакше почнеться її загнивання. Коли з’являться корінці, кількість води можна ще зменшити. Воду в контейнерах міняйте щодня. При появі неприємного запаху рекомендується, крім цього, щодня промивати під проточною водою і корінці цибулин.
 4. Помістіть в контейнери цибулю і поставте її в будь-який темне місце. Коли почнеться зростання пір’я, виставите цибулю на освітлене підвіконня.
 5. Після появи корінців цибулю підгодуйте (за час вигонки це роблять зазвичай тільки один раз). Підживлення може бути органічним або мінеральним. У першому випадку в 1 л гарячої води розчиніть 1 ч.л. деревної золи, залиште на добу і після цього налийте розчин в ємкості. Для мінеральної поживи візьміть 1 ст.л. добрива для кімнатних рослин і розчиніть її в літрі води. Підживлення залиште в контейнерах на кілька днів і тільки після цього змініть його на звичайну воду.

Деякі городники, щоб уникнути загнивання цибулин, надходять так. Підготуйте картон, який послужить кришкою ємності, і зробіть в ньому отвір. Розмір отвору повинен бути на 1-2 см менше діаметра цибулини. Помістіть цибулини в отвори. Налийте в контейнер стільки води, щоб вона стосувалася тільки нижьої частини цибульних головок.

Як отримати цибулю до Нового року в яєчних лотках

Варіація попереднього способу — вигонка цибулі на зелень в упаковках від яєць. Для цього необхідно використовувати не паперові, а пластикові або пінопластові упаковки, тому що в них повинна знаходитися вода.

Як отримати цибулю до Нового року в яєчних лотках

Підготуйте яєчні лотки:

 1. За допомогою ножиць розрізати контейнер для яєць на дві частини: кришку відокремте від тієї частини, в якій розташовуються яйця.
 2. На дні заглиблень для яєць виконайте отвори.
 3. В кришку (вона буде виконувати роль піддону) встановіть лоток з проробленими отворами.
 4. Підготуйте цибулю таким же способом, як було описано вище. Покладіть головки в поглиблення для яєць. Для даного варіанту вигонки намагайтеся брати цибулини такого розміру, щоб вони містилися в осередку.
 5. Налийте стільки води, щоб вона злегка торкалась нижніх частин цибулин.

Щоб отримати отвір для провітрювання, між верхньою і нижньою частиною лотка вставте шпажки для шашлику, олівці або палички для суші. Завдяки ним з’явиться отвір між двома половинками контейнера.

Деякі дачники для запобігання псуванню води додають в неї 2 таблетки активованого вугілля. Догляд за цибулею полягає в тому, щоб не допускати пересихання води і доливати її в міру необхідності.

Як виростити зелену цибулю до Нового року в тирсі

Як виростити зелену цибулю до Нового року в тирсі

У вигонки цибулі в тирсі дуже багато шанувальників. Основні переваги методу:

 • за весь час вигонки вам доведеться всього 1-2 рази полити цибулю — більше їй ваша допомога не потрібна;
 • цибулини виходять чистими, їх не потрібно регулярно промивати, немає необхідності міняти воду і т.д. — одним словом, мінімум догляду.

Як правильно посадити цибулю в тирсу:

 1. Приготуйте будь-який ящик з невисокими стінками.
 2. Застеліть його дно плівкою, клейонкою або іншим матеріалом, що не пропускає воду.
 3. Покладіть шар тирси завтовшки 1-2 см.
 4. Пролийте тирсу окропом. Окріп одночасно і продезинфікує матеріал, і зволожить його. Води не повинно бути багато.
 5. Зріжте у цибулин верхівку. Помістіть їх на тирсу денцем вниз, маючи в своєму розпорядженні впритул один до одного (такий спосіб називається мостовим). Намагайтеся, щоб в одному ряду були головки приблизно однакового розміру.
 6. Додайте контейнер в теплому світлому місці. Слідкуйте за тим, щоб тирса завжди була вологою (не мокрою!).
 7. Залежно від температури і вологості в приміщенні, поливати цибулю за час його зростання припадає лише кілька разів.

Через 2-3 тижні можна збирати урожай зеленої цибулі. Після обрізки зелені тирсу необхідно утилізувати, тому що повторно їх використовувати не можна.

Посадки цибулі методом гідропоніки

Метод гідропоніки на увазі вирощування цибулевого пір’я на теплій воді, збагачується киснем — він пробуджує до зростання коріння рослини.

Посадки цибулі методом гідропоніки

Для реалізації цього методу буде потрібно спеціальний контейнер з кришкою, в якому вже підготовлені отвори для цибулин, водний розчин добрив для цибулі, компресор і водонагрівач. Стінки контейнера повинні мати низьку провідність світла, або самостійно затемнені будь-яким світлонепроникним матеріалом.

У контейнер встановлюється водонагрівач і шланг компресора, вода наливається так, щоб до неї доторкалось лише коріння цибулин, посаджених на кришці. Далі слід включити прилади обдування і нагрівання. Пророщування має тривати не менше 15-21 год., Після, інтенсивність кілька знижують перервами кисневого збагачення і зниженням температури води на 2-3 градуси.

Цей спосіб особливо хороший для вирощування цибулі на перо в великих, виробничих масштабах в оптимально короткий термін круглий рік. Але для реалізації цієї мети потрібне професійне обладнання та упорядковане приміщення. Витрати на підготовку і забезпечення необхідних умов для зростання окупається в перший сезон.

У домашніх умовах можна використовувати акваріумний кисневий компресор і водонагрівач.

Метод гідропоніки істотно скорочує час проростання пера, завдяки пробудженню до зростання коренів цибулі.

Посадки цибулі на підвіконні на зиму

Для вирощування цибулі на підвіконні можна виділити два способи — у воді і в землі.

Спочатку потрібно вибрати бажаного обсягу ємність. Далі в неї залити теплу воду і додати прискорювач росту та розчинні добрива, посадити в воду цибулю, щоб підстава цибулини була в воді. Але можна виростити цибулю і в звичайній воді. У міру необхідності потрібно додавати рідину. Стандартно перше пір’я з’являться на 6-7 й день. Готове до зрізу листя цибулі проростають через 1-1,5 тижнів.

Посадки цибулі на підвіконні

Для посадки в землю потрібно горщик для квітів, або інша ємність. У неї насипати родючого грунту і удобрити мінеральним комплексом. Також можна придбати в магазинах готову, удобрену суміш. Далі слід посадити цибулини, попередньо очищені від лушпиння, зі зрізаними хвостиками.

Укладати їх потрібно щільно, залишивши зовні не більшу хвостову частину. Цибуля любить світло, тому додаткове освітлення в темний час доби їй піде на користь і прискорить проростання, але це не обов’язкова умова. Не варто допускати перегрівання — рослина може зів’янути, або перестати рости. Вирощуючи цибулю на перо на підвіконні потрібно уникати близькості з опалювальними елементами.

Щоб задовольнити мінімальну потребу в зелені цибулі для сім’ї з 3 чол. досить посадити 5-6 цибулин.

Ще один економічний спосіб — посадити цибулю в п’ятилітрову пластикову пляшку. Для цього потрібно зрізати горлечко пляшки так, щоб можна було просунути в отвір руку. Потім на стінках з відстанню в 5-7 см. Вирізають отвори, зручно спочатку їх позначити маркером.

Посадки цибулі на зиму

Потім насипати шар землі і укласти цибулини в ряд до стінок пляшки, хвостиками в пророблені отвори, вкриваючи землею, злегка утрамбувати, потім знову ряд цибулі і шар землі. Так до самого верху. Поливати цибулини можна двома способами — опустити пляшку у воду, або поливати зверху. Перше пір’я з’явиться через тиждень — півтори.

Посадка цибулі в домашніх умовах не вимагає професіоналізму, для цього можна використовувати підручні матеріали.

Вирощуючи цибулю на перо будинку, потрібно дотримуватися кімнатної температури в 22-25 градусів, без перегрівання та переохолодження розсади.

Догляд за цибулею в домашніх умовах

Для отримання максимального і соковитого врожаю пір’я цибулі, необхідний належний догляд за рослиною.

На етапі посадки потрібно знезаразити як посадковий матеріал, так і грунт, або ємність, в яку він буде посаджений. Для цього використовують слабкий розчин марганцю, або мідного купоросу. Так само необхідно дотримувати постійний світловий і температурний режим — для вирощування в закритих приміщеннях, а також періодично провітрювати їх. На відкритому грунті догляд за рослиною на увазі розпушування, не можна допускати утворення кірки на землі, це істотно сповільнить зростання.

Разом з тим рекомендується вносити добрива — перегній і комплексне мінеральне добриво — всього три рази від посадки і до зрізу пера.

Догляд за цибулею на зиму

Оптимально підгодовувати штучними добривами рослини на початку, під час посадки і через перші 5-7 днів в меншому дозуванні, останню, третю підгодівлю провести з мінімальною кількістю добрива.

Поливають рослину в міру необхідності так, щоб зволожити грунт, не допускаючи застою води — це призведе до гниття і розмноження хвороботворної мікрофлори і шкідників.

Світловий режим при посадці цибулі

Цибуля світлолюбна рослина, але деякі його сорти не вибагливі до освітлення, і цілком придатні для вирощування в тінистій місцевості. Для вигонки в виробничих масштабах в закритому просторі освітлення можна забезпечити звичайними лампами денного розжарювання. Необхідно дотримуватися рівномірний розподілу світла.

Цілодобове освітлення піде рослині на користь тільки в перший час, у другій половині вигонки потрібно скоротити освітлення до 10-12 год. На добу.

Світловий режим при посадці цибулі

Для домашнього вирощування зелені особливих заходів щодо висвітлення приймати не потрібно, хіба що встановити горщик або контейнер на вікно і підтримувати вологість.

Температурний режим при посадці цибулі

Важливо в вигонці цибулі на перо і дотримання температурного режиму. Так як, в основному, перо вирощується в період з осені до весни, коли попит на зелень зростає, його вигонку здійснюють в тепличних умовах з опаленням.

Сприятливі умови для вигонки цибулі на перо мають значення температури повітря від +10 до +21 градусів в денний час, і + 10 + 15 в нічний. Зниження температури може призвести до уповільнення росту пера до 40 діб, а надмірне її перевищення — до ослаблення і поступового в’янення культури. Дотримуючись температуру в +20 … + 25 градусів урожай можна зібрати на 22-25-й день.

Збір врожаю при вирощуванні цибулі

Значущим чинником при виборі певного сорту цибулі для пера є врожайність. Хоча і цибуля особливо не вимоглива до умов вирощування, дотримання рекомендацій по кожному окремо взятому сорту може істотно збільшити урожай на виході.

Збір врожаю при вирощуванні цибулі

 1. Ріпчаста цибуля — відноситься до сортів з високою врожайністю. З 10 кг. цибулин виходить до 3,5кг пера.
 2. Шніт-цибуля. Витративши на посадку 1 кг цибулі урожай пера виходь в середньому в два рази більше, 2-2,5 кг зелені.
 3. Цибуля- шалот дає врожаю з 1 кг. посадкового матеріалу до 3 кг. зелені.
 4. Зелена цибуля. Цей сорт дає врожаю вдвічі більше посадкового матеріалу, іноді досягає 2,5-3-х кратного значення.
 5. Цибуля- слизун. 1 кг. цибулі цього сорту за 25-30 днів дає врожайність від 2 до 2,5 кг. зелені.

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Ще більше про город ви можете прочитати на нашому сайті.

 

Вигонка зеленої цибулі до Новорічного столу 2022 Чорного Водяного Тигра