Вирощування грибів в домашніх умовах

Як вирощувати гриби вдома цілий рік


Вирощування грибів в домашніх умовах

 

Вирощування грибів в домашніх умовах

 

Вирощування грибів в домашніх умовах

Гриби міцно увійшли в життя сучасної людини. Смачні, поживні, що володіють цінними лікувальними властивостями — вони присутні в меню ресторанів високої кухні, кулінарних вишуканостей господині і дієтичному харчуванні при деяких захворюваннях.

Несприятлива екологія не дозволяє сповна насолодитися грибами, вирощеними в природних умовах. Боязнь отруїтися давно перевела традиційний збір в лісі в ранг приємних спогадів. На щастя, є гідна альтернатива — вирощування грибів в домашніх умовах. Вирощування грибів у невеликих обсягах можливо в звичайній квартирі або на балконі. Але, навряд чи, можна назвати комфортними для людини умови з високою (90-95%) вологістю і періодичним зниженням температури до 10-15 С.
А ось власники приватного будинку з підвалом, сараєм або гаражем можуть легко вирощувати гриби не тільки для свого столу, а й на продаж.

Для старту потрібні три складові — відповідне приміщення, грибний міцелій і субстрат (або грунт). Перш ніж почати вирощувати гриби можете ознайомитися з Бізнес планом грибного бізнесу у нас на сайті. Приміщення може бути надземним або підземним. Головне, щоб у ньому було можливе створення оптимальної вологості, вентиляції, освітленості та температурного режиму. Всі ці умови здійсненні і вимагають мінімум вкладень. Для створення вологості в 90-95% підійде побутовий пульверизатор. А за допомогою вентилятора легко призвести штучну вентиляцію. Для надземних приміщень достатньо освітлення з вікон, для підземних ж використовують 100 ватні лампочки з розрахунком 1 на 20 кв.м. Хоча, для печериць світло не потрібне, вони добре плодоносять і без нього.

 

 

Як вирощувати гриби вдома цілий рік

Температура в приміщенні повинна змінюватися в залежності від стадії вирощування. Для періоду інкубації вона становить 20-24 С, а під час плодоношення — 10-15 С. Тому в холодну пору бажано регульоване опалення, приміром, пічне або підлогове водяне.

Як вирощувати гриби вдома цілий рік

Як субстрат для гливи застосовують солому злакових культур (пшениця, ячмінь, жито) або лузгу соняшника.

При їх виборі важливо врахувати:

— Головним критерієм якості є чистота, сухість, відсутність цвілі, сторонніх запахів і домішок.
— За ступенем врожайності на першому місці стоїть солома пшенична, далі — житня, ячмінна, на останньому — вівсяна.
-Лузгу Використовують свіжу, так як при зберіганні вона інфікується.
Для Вирощування печериць в якості ґрунту краще використовувати кінський гній. Але може підійти і коров’ячий, якщо в нього додати соломи, листя, картопляної гички.
Грибний міцелій — ніщо інше, як грибниця, яку підсаджують в субстрат, завдяки чому і утворюються гриби.

Досвідчені підприємці — грибівники радять розпочати вирощування грибів з глив.

Вони вважаються найбільш невибагливими, скороспілими і найменш дорогими в штучному вирощуванні.
Перший урожай можна збирати вже через тридцять днів (взимку — 45). Гливи відмінно ростуть при не найвищий вологості (80-85%) і широких температурних межах (від +10 до + 30 С). Вони буйно розростаються не тільки на соломі і лушпинні, а й на тирсі різних дерев, стеблах кукурудзи і сухих волокнах цукрової тростини.

Для процесу вирощування глив необхідні спеціальні грибні блоки. Насправді, це — поліетиленовий мішок, в який насипають субстрат, грибний міцелій і біо-добавки. З одного такого блоку за один раз знімається 2,5 -3 кг. грибів. З обслуговуванням 100 блоків на площі в 30 кв. м. легко може впоратися одна людина.
Плодоносять гриби досить довго, до 5 років.

vyrocshyvannya-grubiv-

Що стосується печериць, то вони здатні виростати у відсутності світла, в прохолодному (12-18 С) і вологому приміщенні (65-85 %), за допомогою закладки міцелію в грунт.
Перший урожай можна збирати через 45-50 днів, а наступні — протягом 3 місяців.

Вирощування глив на пеньках відео

Вирощування грибів у домашніх умовах — доступне і економічне заняття, здатне приносити задоволення і стабільний дохід.

Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Вирощування грибів в домашніх умовах