Вирощування огірків в теплиці — як садити розсаду, проводити полив і підживлення

Як правильно вирощувати огірки в теплиці


Вирощування огірків в теплиці цілий рік - Відео

 

Вирощування огірків в теплиці - як садити розсаду, проводити полив і підживлення

 

Як вирощувати огірки в теплиці: особливості технології

Вирощування огірків в теплиці може проводитися цілий рік. Все залежить від умов, які для цього створені і від самого сорту культури, оскільки саме від нього залежить кількість врожаю.

Технологія вирощування огірків в теплиці   

Для цього потрібно:

 • Створити сприятливі умови для їх росту всередині теплиці, які більшою мірою залежать від матеріалів, з яких ці конструкції виготовляються.
 • Правильно обрати сорт огірків, який матиме більшу врожайність.
 • Вибрати коли саме будуть вирощуватися огірки, тому що від цього залежить вибір сорту культури.
 • Підготувати ґрунт і створити всі системи для забезпечення теплиці.

Коли можна вирощувати огірки в теплиці

Вирощувати огірки в теплиці можна і взимку, і влітку. Якщо конструкція теплиці дозволяє, то досвідчені городники займаються тепличним бізнесом цілий рік.
Отже:

 • Для цього теплиці повинні бути з таким покриттям, яке надійно утримує тепло всередині конструкції.
 • Каркас для теплиці також повинен витримати вагу покриття і якщо потрібно вирощувати огірки не один рік, то і бути міцним, надійним і стійким до всіх погодних і кліматичних умов.

Як зробити правильно вибір каркаса для теплиці та його покриття

Вибір каркаса для виготовлення теплиці більшою мірою залежить від того, який проміжок часу буде використовуватися конструкція.

На даний момент є кілька варіантів матеріалів для виготовлення каркасу:

 • Металевий.
 • Дерев’яний.

Розглянемо докладніше:

 • Металевий каркас виготовляється з швелерів, профільних труб і арматури великого діаметру. Їх вибір залежить від того, який буде обраний матеріал для його покриття.

Порада. Для арматурного каркасу буде краще застосувати просту поліетиленову плівку, яка на даний момент має великий асортимент і за своїми властивостями не поступатиметься полікарбонату, який найбільш часто використовується для теплиць.

 • Що стосується інших типів труб, то можна застосувати будь-який матеріал для покриття каркаса. Найпоширенішими вважається армована поліетиленова плівка або стільниковий полікарбонат.

Порада. Якщо конструкція буде використовуватися для того, щоб виростити в теплиці огірки в зимовий час, то краще використовувати стільниковий полікарбонат, який здатний всередині при правильному і якісному опаленні підтримувати постійний температурний режим.

 • Варто врахувати, що після зрошення всередині теплиці буде підвищуватися вологість мікроклімату, а метал дуже схильний таким діям. Щоб убезпечити металевий каркас потрібно його після спорудження покрити лаком або фарбою.
 • Дерев’яні каркаси менш практичні, так як термін служби деревного матеріалу набагато менше, ніж металу. Також він піддається будь-яким погодних, кліматичних і вологим впливам.
 • Після того, як виготовили такий каркас, його також, як і металевий обов’язково фарбують, щоб захистити від згубних впливів і збільшити термін його експлуатації.
 • Якщо металевий каркас можна використовувати протягом 10 років, то термін застосування дерев’яного не перевищить декількох років. Це теж варто врахувати при вирощуванні культур в теплиці.
 • Основною перевагою дерев’яного каркаса буде його екологічність. Він також міцний і надійний і може бути виготовлений як при використанні простих дощок (якщо конструкція невеликого розміру), так і з застосуванням досить великих в обсягах балок.

 

 

Порада. І той, і той тип каркаса можна зробити своїми руками. Якщо теплиця великого розміру, то краще всього заздалегідь залити невелику основу для неї, щоб ще більшою мірою зробити конструкцію міцною.

 • Ціна на дерев’яний каркас буде менша, ніж на металевий і цим забезпечується великий попит на цей тип конструкції.

В якості покриття на дерев’яному каркасі може бути:

 1. Плівка різного виду.
 2. Скло.
 3. Стільниковий полікарбонат.

Порада. Якщо на дерев’яному каркасі буде використовуватися в якості покриття стільниковий полікарбонат або товсте скло, то конструкція може експлуатуватися на протязі всього року.

Найкращі сорти огірків для теплиці:

Сорти огірків, які найбільш часто використовуються для вирощування в теплиці

Вирощування в теплицях огірків починається з правильного вибору сортa цього овоча.

Порада. Вибирати сорти огірків потрібно орієнтуючись на те, в який час року буде вирощуватися овоч.

особливості:

 • Для того щоб проводити вирощування в теплиці огірків в зимовий час вибираються сорти, які можуть вільно переносити температурні перепади і бути морозостійкими.
 • Якщо вирощування проводиться влітку або навесні, то підійдуть будь-які сорти.

Найпопулярніші сорти огірків для теплиць:

«Шарж» — приносить плоди після 40-го дня посадки.
«Барселона» — скоростиглий сорт огірків, який найбільш часто використовується в тепличному бізнесі.
«Кураж» — приносить плоди протягом 45 днів після посадки і сам плід досить довгий.
«Бобрик» — цей сорт стійкий до низьких температурних впливів і найбільш часто використовується для вирощування овочу в зимовий час.
«Матриця» — найпопулярніший сорт, який має не занадто довгі плоди і може бути стійкий до хвороб.
«Щедрик» — скоростиглий сорт, який дає дуже хороший урожай і може бути використаний в будь-яку пору року.

Порада. Щоб не виникало питань про те, чому погано ростуть огірки в теплиці в той чи іншій сезон року, потрібно правильно підібрати сорт або забезпечити всередині конструкції потрібне оснащення.

Який ґрунт потрібен для вирощування огірків

Який грунт потрібен для вирощування огірків

Перед тим, як вирощувати огірки в теплиці потрібно підготувати для цього ґрунт. Він повинен бути удобреним і очищеним від різної рослинності, яка може негативно позначитися на розвитку кореневої системи огірків.

Отже:

Попередньо перед самою посадкою за кілька днів зрошується і спушується, щоб дати можливість кисню наситити його. Є певна інструкція, згідно з якою не тільки готується ґрунт, але і виконується посадка розсади.

Порада. Щоб ґрунт не пересихав і коренева система мала можливість вільно розвиватися, в нього додається деревна тирса, яка протидіють такому явищу.

При добриві використовуються мінеральні речовини. Для більш посиленого зростання сортів огірків досить часто використовується селітра, але тільки при масштабному тепличному бізнесі.

Як можна вирощувати огірки в теплиці

Як можна вирощувати огірки в теплиці

Технологія вирощування огірків у теплиці характеризується використанням двох способів їх посадки:

 • Застосування готової розсади.
 • Використання насіння.
 • Розсада може вирощуватися як у самій теплиці (якщо в ній створені для цього всі умови), так і в домашніх умовах.

Для цього знадобиться:

 • Торф’яні стаканчики або інші ємкості невеликого розміру. Іноді використовуються пластикові пляшки з маленьким літражем і мають висоту не більше 10 см.
 • Удобрений попередньо ґрунт.
 • Насіння, яке спочатку знезаражується за допомогою розчину марганцівки і замочується в рідині на кілька годин.

Що потрібно знати:

При використанні насіння варто врахувати, що воно повинно бути посаджено в закритий ґрунт теплиці, який також попередньо якісно готується. Насіння перед посадкою перебирається і замочується.

Порада. Насінну посадку найкраще застосовувати в теплиці в теплу пору року.
Такий спосіб вирощування характеризується як дуже тривалий і в процесі може виявитися, що деяке насіння не зійшло. Це позначиться на врожайності.

Найкращим варіантом є використання готової розсади. Вона вже підготовлена до зростання в певному ґрунті і попередньо добре вдобрюється.

Порада. Добриво розсади проводиться при появі першого її листочка і останнього за кілька днів перед пересаджуванням в тепличний ґрунт.

Також є варіант того, що розсада, як і насіння може не прийнятися. Але кількість її може бути меншою.

Свідченням того, що коренева система розсади огірків відчуває себе в ґрунті комфортно, будуть нові листочки і початок цвітіння.

Як садити розсаду огірків в теплиці

Для таких робіт знадобиться підручний садовий інструмент:

 • Сапи.
 • Невеликі лопатки.
 • Граблі і так далі.

Проведення робіт:

Попередньо за допомогою інструменту визначається місце розташування кожного рядку посадки та виготовлення траншеї або окремої лунки.
Відстань між огірками в теплиці залежить від сорту, так як є деякі сорти гібридів, для нормального розвитку яких потрібно багато місця.

Порада. Найоптимальнішою відстанню між кожним кущем огірків є в 30-50 см.

Також варто врахувати, що біля кожного куща розсади потрібно вставити в ґрунт металевий прут або дерев’яну палицю. До них у міру виростання розсади вона буде підв’язувати.

Висадка розсади проводиться таким чином, щоб коренева система залишалася в ґрунті, в якому виростала. Тобто, пересадка відбувається з грудкою ґрунту, який знаходився в торф’яному стаканчику або в іншій ємності.

Коли можна поливати розсаду огірків після посадки в тепличний ґрунт

Зрошення розсади після посадки може проводитися тільки по закінченню декількох днів. Вона повинна акліматизуватися в тепличних умов. Удобрювати розсаду можна після того, як вона прийметься. Що стосується системи зрошення, то краще всього віддати перевагу крапельному зрошенню, яке наситить кореневу систему достатньою кількістю вологи і заощадить витрата коштів, так як є самою економічною.

Відео: Вирощування огірків в теплиці

Дякуємо, що сьогодні Ви були з нами шановні наші читачі, щиро сподіваємося що дана стаття Вам сподобалася і Ви тепер знаєте, як вирощувати огірки в теплиці цілий рік і який сорт Вам обрати. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради по вирощуванню  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування огірків в теплиці - як садити розсаду, проводити полив і підживлення

 

Leave a comment