Вирощування огірків у відкритому ґрунті

Технологія вирощування огірків у відкритому ґрунті


Вирощування огірків у відкритому ґрунті

 

Вирощування огірків у відкритому ґрунті

 

Вирощування огірків у відкритому ґрунті. Тепла грядка

Вирощування огірків у відкритому ґрунті відбувається на так званій теплій грядці. У цьому випадку урожай отримують набагато вище, ніж на звичайній.

Теплу грядку роблять з рослинного сміття: скошеної трави (кропива, осока, очерет, полин, іванчаної ), опалого листя тополі, липи, берези, хвойних голок, деревної стружки, тирси, різаної соломи, паперового непотребу та ін. Не можна в це сміття включати бадилля огірків, гарбуза, томатів, картоплі, кабачків — це все спалюється в багатті на золу. Рослинне сміття бажано збирати восени, але можна і навесні.

З приходом весни вибирають під теплу грядку місце, захищене від вітру яке добре освітлюється сонцем. Все сміття ретельно перемішують і на рівному місці роблять грядку висотою 50-60 см, шириною 70-80 см (довжина довільна). Сміття поливають гарячою водою і щільно трамбують ходінням по грядці.

Коли така грядка готова, її дезінфікують: на 10 л окропу додають 1 ст. ложку мідного купоросу.

Після дезінфекції на грядку насипають ґрунтову суміш шаром 12-15 см, яка складається з торфу, дернової землі, гнойового перегною, деревної тирси. Необхідно врахувати, що дернову землю можна заготовлювати тільки в лісі чи на лузі, але не з грядок. У цю суміш можна додавати і рослинний компост.

Після насипання ґрунтової суміші додають мінеральні добрива з розрахунком: 1 склянка деревного подрібленого вугілля, 1 склянка золи, 1 ст. ложку суперфосфату і 1 чайна ложка сечовини на 1 м2 грядки. Добрива перемішують з ґрунтовою сумішшю і грядку проливають гарячим (60-70 °С) розчином мідного купоросу (1 чайна ложка на 10 л води) або міцним розчином марганцівки.

Підготовлену грядку накривають новою, невикористаною плівкою до посіву насіння або посадки розсади (1-15 травня).

Вирощування огірків у відкритому ґрунті відео

Грядки під огірки готують заздалегідь на теплому і освітленому місці. Там у попередній рік не повинні були рости гарбузові культури (огірки, кабачки, патисони), щоб уникнути накопичення хвороб і шкідників. Восени, після збирання врожаю томатів, капусти, коренеплодів або зелені, грядку обприскують розчином мідного купоросу (на 10 л води беруть 1 ст. Ложку мідного купоросу), витрачаючи 1 л розчину на 1 м2 грядки. Після цього з грядки прибирають всі рослинні залишки, коріння і спалюють. Перед копкою на грядку додають 1 склянку доломітового борошна або золи, а також 1 ст. ложку суперфосфату на 1 м2. Грядку перекопують на глибину 12-15 см і залишають до весни. Навесні, за 10 днів до посіву або посадки, якщо ґрунти глинясті або суглинні, на 1 м2 грядки додають по 1 відру гнойового перегною, торфу, деревної старої тирси, а також 1 склянку золи і перекопують на глибину багнетної лопати.

Потім її розрівнюють і поливають гарячим (60 °С) розчином марганцівки (1 г на 10 л води) з розрахунком 3-4 л на 1 м2 або гуматом натрію (на 10 л води беруть 1 ст. Ложку рідкого гумату натрію), по 3 -4 л / м2. Потім грядку вкривають чистою плівкою до посіву або посадки огірків.

 

 

Через 3-4 дні плівку розкривають, трохи поливають грядку теплою водою (40 °С) і починають посів насіння або посадку огіркової розсади. Після посіву або посадки грядку накривають покривним матеріалом («лутрасилом»), а зверху накидають нову поліетиленову плівку, яка тримається на дугах заввишки 70-80 см. Плівку не знімають протягом літа, і тільки відкривають з південної сторони.

Можна отримати ранній урожай і вирощуючи огірки у відкритому ґрунті на спеціально підготовленій грядці. Але про це потрібно подбати з осені. Восени в купи збирають будь-яке сміття: листя, траву, гілки, папір. Наприкінці квітня це сміття розгрібають так, щоб воно прогрілося на сонці. На початку травня з нього роблять грядки заввишки 70-80 см, шириною 100-120 см і довільної довжини.

Якщо сміття пересохло, то його поливають гарячою водою, грядку ретельно утрамбовують, потім роблять лунки в 2 ряди на відстані по центру 70 см. Лунки на грядці розташовані в шаховому порядку, діаметр лунки — 30 см, глибина — 35 см. Грядка підготовлена ​​поки тільки зі сміття. До засипки ґрунтом грядку поливають розчином марганцевокислого калію (в 10 л води розводять 2 г марганцевокислого калію і витрачають 2 л розчину на 1 м2). Поливають грядку зверху і з боків. Потім грядку посипають крейдою, вапном-пушонкой або деревною золою з розрахунком 2 склянки на 1 м2.

Окремо готують грунт. Беруть по 5 відер торфу, дернової землі, перегною, відро піску і 2 відра тирси. Всю цю суміш перемішують і на 1 відро цієї суміші додають добрива: по 1 столовій ложці суперфосфату і нітрофоски і 2 ст. ложки деревної золи, знову ретельно перемішують ґрунтову суміш. 10 травня підготовлену ґрунтову суміш додають у кожну лунку шаром 22 см, а всю грядку зверху (крім лунок) покривають цієї ж сумішшю шаром 2-3 см, щоб прикрити сміття і надати грядці охайний вигляд.

Потім грядку поливають гарячим розчином (60 °С) з додаванням 1 чайної ложки сечовини, або сухого гумату натрію, або «Ідеалу», розчиненого в 10 л води з розрахунком 5-8 л на 1 м2. Грядку закривають плівкою для прогрівання. До посіву приступають 12 травня, використовують на посів насіння сухе, набрякле, яке трохи наклюнулося, але не проросло.

вирощування огірків у теплій грядці

Для того щоб отримати більш високий урожай, сіють насіння не з одного, а 3-7 сортів (наприклад: Левіна F1, лорд F1, Фермер F1, Отелло F1, Клавдія F1, Марінда, Матильда, Престиж, Журавльонок F1). У кожну лунку по 2 насінини одного сорту. Якщо 7 лунок — 7 сортів, потім знову сім лунок (ці сорти повторюють). Перед посівом грядку і лунки поливають теплою водою з розрахунком 3 л на 1 м2. Насіння загортають в лунки на глибину 2-2,5 см з відстанню між ними 5 см. Грядку закривають щільно світлою поліетиленовою плівкою, туго натягують її з усіх чотирьох сторін, внизу грядки плівку закладають ґрунтом або рейками.

Якщо після 12 травня очікується похолодання, то зверху плівку можна на ніч накрити ще якимось додатковим матеріалом для утеплення. Через 5 днів з’являються сходи огірків, через 10-12 днів після сходів рослини огірків вже повинні трохи торкатися до плівки, тоді ножицями по колу лунки вирізують плівку. Інша частина грядки залишається закрита плівкою до кінця вегетації (до кінця літа). Обережно рукою визначають вологість ґрунту в лунці і якщо грунт сухий, поливають рослини з розрахунком 0,5 л води у кожну лунку.

Догляд за огірками у відкритому ґрунті

Для того щоб рослини в лунці не падали, до них підсипають тирсу або торф шаром 3-5 см, при цьому тирсу заздалегідь готують: на 1 відро тирси беруть 2 ст. ложки аміачної селітри або сечовини. Догляд за огірками на такій грядці полягає в підгодівлі і поливах. До плодоношення огірки підгодовують два рази з інтервалом в 10 днів. Перший раз 10 червня: на 10 л води додають по 1 чайній ложці сечовини, сульфату калію і суперфосфату або 2 ст. ложки добрива «Годувальник». У кожну підгодівлю на лунку необхідно 2 л розчину добрив.

Коли огірки плодоносять то їх підгодовують тричі з інтервалом в 10-12 днів. В першу підгодівлю в 10 л води розводять 1 л коров’яку і 1 ст. ложку нітрофоски. Під час другої підгодівлі на таку ж кількість води додають 1 ст. ложку сечовини, 3 ст. ложки деревної золи, 1 чайну ложку сухого порошку гумату натрію. Порошок треба попередньо замочити в гарячій воді. Третя підгодівля: у 10 л води розводять 1 ст. ложку азофоски. Норма витрати розчину добрив — 2 л на лунку.

Вирощування огірка у відкритому ґрунті фото

Підгодовувати і поливати огірки потрібно в 10 год ранку. Батоги огірків формують до 1-1,2 м, потім верхівку прищипують, а бічні пагони прищипують на 40-50 см. Поливають теплою водою (24 °С) в лунки до плодоношення по 2-3 л 2 рази на тиждень, а під час плодоношення по 3-4 л 3 рази на тиждень. Урожай при посадці на грядці зі сміття буває вище, ніж на звичай. Крім того, при такому способі полив проводять тільки в лунки, немає необхідності знищувати бур’яни, які під плівкою майже не ростуть. Рослини огірка менше уражаються грибними хворобами, у них добре розвивається коренева система. Виключаються такі заходи по догляду за огірками у відкритому ґрунті, як розпушування, підсипання, а батоги огірків, що знаходяться поверх плівки, завжди чисті.

Коров’як замінюють концентрованим розчином «Ідеал» (пляшка 0,5 л на 50 л води, поливають по 3-5 л на 1 м2).

Технологія вирощування огірків у відкритому ґрунті

На квадратному метрі грядки залишають не більше 2-4 рослин огірка (залежно від сорту гібрида). Наприклад, сорт Муромський — на 1 м2 висаджують 5-6 рослин.

Якщо сорти огірка коротко-плетені, сильно не розростаються, то їх не формують. Якщо сорти довгоплетені, їх краще сформувати. Верхівку головного стебла прищипнути, коли вона досягне довжини 80-10 або 100-120 см, а всі бічні пагони прищипувати при довжині 40-50 см. Наприклад, сорти F , Клавдія, Марінда — на 1 м2 висаджують 2 рослини.

На всіх бічних пагонах першого порядку (40-50 см) зростуть ще пагони другого порядку, але їх залишають довжиною не більше 15-20 см.

Не можна допускати, щоб бічні пагони виростали довгими, так як вони сплітаються, і, як правило, на довгих пагонах огірочки (зав’язі) жовтіють і засихають.

Якщо на бічних пагонах багато чоловічих квіток (пустоцвітів), а жіночих зав’язів немає, то причиною може бути загущена посадка.

Велика кількість чоловічих квіток може бути ще й через надмірний полив і затіненість.

У відкритому ґрунті на грядці зазвичай рослини огірків не підв’язують. Проте все ж краще їх підв’язувати на 60-70 см і вище, так легше буде боротися зі шкідниками та хворобами.
Зазвичай пустоцвіти бувають тільки на огірках бджолозапильних сортів. На самозапильних огірках одні жіночі квітки, а пустоцвітів не буває.

Підготовка теплих грядок до висадки огірка відео

На цьому все, наша стаття  «Технологія вирощування огірків у відкритому ґрунті» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради по вирощуванню  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування огірків у відкритому ґрунті