Вирощування огірків на компостній грядці: посадка у відкритий ґрунт і догляд

Компостна грядка - вирощування на ній огірків


Особливості Вирощування огірків на компостній грядці

 

 

Вирощування огірків на компостній грядці

Якщо у Вас на ділянці ґрунт не надто родючий, а урожай огірків хочеться отримувати гарний, то спробуйте цікавий метод вирощування огірків на компостній грядці. Суть методу полягає у створенні теплої грядки з підручних засобів за принципом «все, що може гнити, — повинно гнити». У теплу грядку для перегнивання можна закласти: деревину, стружку, сучки, папір, ганчір’я, різання трави.

Готуємо грядку до посадки

Спочатку слід розібратися, а що ж буде давати огірочкам в грядці тепло? Що ми укладемо в якості компосту?

Склад компостної грядки

Великі відходи до внесення в гряду потрібно обов’язково подрібнити і, уклавши в компостну купу шаром 10-15 см, обробити азотним добривом (сульфат амонію чи сечовина) для більш швидкого окислення. Поверх потрібно насипати шар ґрунту в 5 см і так чергувати шари. Різка трави, бадилля, вибракувані рослини, папір, харчові відходи, бур’яни (виняток осот і пирій).

Де краще розмістити грядку під огірки

Грядку для огірків краще розташувати зі сходу на захід. Потім потрібно викопати траншею. Її розміри визначають, виходячи з розміру парника. Так як огірки будуть вирощуватися без шпалери, то слід залишити по 1 м на бік з урахуванням розповзання бадилля огірків.

Вирощування огірківТраншею копають глибиною 50 см. Верхній родючий шар (близько 15 см) відкладають убік, все інше в іншу сторону. На дно траншеї можна закласти пісок. Далі, шаром в 10-15 см укладають грубу органіку, заготовлену з весни. Для того, щоб знизити кислотність додають в компост доломітове борошно, крейду або вапно. Зверху компост присипають шаром землі. Далі протягом літа закладають зібрану органіку шарами. Таким чином траншею потрібно заповнити на 20-25 см вище горизонту ґрунту. Зверху все закривають шаром в 7-10 см верхньої родючої землі. Ось і все — грядка практично готова. Чекаємо наступної весни.

 

 

Підготовка грядки до посіву

Рано навесні, як тільки зійде сніг, грядку накривають чорною плівкою. Це дозволяє зберегти в ґрунті вологу. Наприкінці квітня плівку з грядки знімають, вирівнюють поверхню і впоперек (через 70 см) роблять борозенки глибиною 20 см. У кожну канавку кладуть насіння обраних сортів огірків.

Можна до висадки насіння пролити канавки розчином марганцівки малинового кольору.

Над грядкою встановлюють каркас парника і накривають плівкою. Оскільки температура ґрунту висока, насіння сходять швидко. З моменту сходів потрібно стежити за температурою під плівкою. Якщо стоїть сонячна погода, потрібне регулювання температури (провітрювання), інакше сходи можуть «згоріти», тому температура в парнику може доходити до 80 градусів.

Проріджування огірків

Насіння ми в рядку сіємо густо і залишати всі рослини на грядці не можна. Потрібно обов’язково прорідити сходи. Після появи першого справжнього листка в ряду залишають найміцніші рослини. Догляд в цей час зводиться до регулювання температури і при необхідності прополюванні.

Читайте також: Посів огірків. Їх вирощування та сорти

Міжряддя можна рихлити, але краще зрізати сходи бур’янів і мульчувати ними молоді рослини. Коли на огірках з’явиться 4-5 справжніх листків і рослини почнуть зацвітати, проводять три основних операції: підгортання, обробку фунгіцидом і, при необхідності, формування.

Формування огірків і догляд за ними

Після підгортання прищипують верхівки на довго-рукавних сортах огірків з подальшою обробкою фунгіцидним розчином. Як тільки встановиться досить тепла погода плівку знімають і проводять часткове підв’язування до опор. Виходить частково вертикальне формування. З пазух листя поступово розвиваються пагони другого і наступних рядків. При необхідності пагони слід рівномірно розподілити на поверхні ґрунту.

Вирощування огірків на компостній грядціЗ північної сторони на відстані півтора метра від огіркової грядки можна висадити в ряд кукурудзу або на шпалері горох середньо — або високорослий. Обидві культури утворюють захисну кулісу (стіну) від холодного вітру.

Плетіння огірків дуже швидко займають вільну територію, розповзаючись до середини осені до 3-4-х метрів. Гарне сусідство утворюють огірки з буряком.

З інтервалом в 10-12 днів на огірковій грядці проводять три-чотири обробки фунгіцидним розчином, іноді чергуючи з обробкою марганцівки по листю (5 г на 10 л води). Вже на початку червня на такій грядці огіркові плетіння починають цвісти.

Вибирати огірки слід через день, щоб зеленці не переростали. Одночасно видаляють і пошкоджені листя і зав’язі.

Боротьба із шкідниками

У разі появи на огірках шкідників (павутинний кліщ, попелиця, клоп) рослини обробляють інсектицидами.

Обробку слід проводити тільки після ретельної вибірки огірків.

Наприкінці жовтня-листопада закінчують закладку траншеї під огірки наступного року. За зиму зелень частково дає усадку і навесні, при позитивних температурах більш активно протікає процес окислення і розкладання з виділенням тепла, яке необхідно саме в цей час для рослин. Виходить, що протягом літа городник не тільки доглядає за огірками на своїй грядці, але вже на новому місці готує нову компостну траншею під урожай огірків в наступному році.

Комусь може здатися даний спосіб вирощування огірків занадто трудомістким і складним, але урожай Ви зберете набагато вище ніж при звичайному методі вирощування.

Рекомендуємо переглянути відео:  Тепла грядка під ранішні огірки

На цьому все, наша стаття  «Вирощування огірків на компостній грядці» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради по вирощуванню  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування огірків на компостній грядці: посадка у відкритий ґрунт і догляд