Вирощування Статиці (Безсмертника) з насіння в домашніх умовах на дачній ділянці

Вирощування Статиці (Безсмертника, Лімоніума, Кермека) у відкритому ґрунті


Вирощування Статиці на дачній ділянці

 

Вирощування Статиці (Безсмертника) з насіння в домашніх умовах на дачній ділянці

 

Рослина сімейства свінчаткових — Статиця — має й інші назви, наприклад, найпоширеніше — Безсмертник. Але також є й такі назви як Лімоніум, Кермек.

Квіти використовуються у ландшафтному дизайні вже кілька років. У нашій країні Статиця поступово починає використовуватися ландшафтними дизайнерами для прикраси дач і заміських будинків, а також для прикраси громадських зон. Примітно, що Статиця може прикрашати ваше приміщення багато часу навіть у зрізаному вигляді.

Лімоніум, фото

Лімоніум

У природі зустрічаються однорічна та багаторічна Статиця. Найкраще вирощувати багаторічні рослини, так як вирощувати з насіння Лімоніум дуже важко.

Вирощування багаторічної статиці

Вирощуємо Статицю (Лімоніум) у відкритому ґрунті

Якщо ви хочете отримати яскраві квіти, насичені, то необхідно дотримуватися певних правил вирощування. Якщо розглядати насіння Статиці, то можна побачити, що вони «одягнені» в ребристу шкірку. У продажу є насіння, яке вже очищене від цієї шкірки. Але досвідчені квітникарі рекомендують садити насіння таким, яким воно є від природи.

Статиця. вирощування у відкритому грунті

Вирощування Безсмертника переважно проводиться з розсади, яка висаджується в лютому в підготовлений ґрунт. Після того, як сіянці будуть висаджені в ґрунт, необхідно їх присипати злегка землею і накрити склом або плівкою. Витримувати ящики потрібно в температурі до 20 градусів по Цельсію, полив повинен забезпечуватися постійно. Після того, як з’являться окремі два листочка, необхідно пересадити квіти в окремі ємності.

 

 

Вирощування безсмертника

Також читайте: Що посадити уздовж забору на дачі: ТОП рослин

Посадка Статиці (Безсмертника)

На початку травня вже можна висаджувати Статицю у відкритий ґрунт. Вибираємо на ділянці найосвітленіше місце. Найкращий варіант для Безсмертника — дренований ґрунт піщаного типу. Пересадку Кермек не надто любить. Отже, викопуємо ямку для посадки Лімоніума приблизно такої ж глибини, як стаканчик, в якому він ріс до цього. Розрізаємо стаканчик обережно, і прямо з тією землею висаджуємо в ґрунт. Висаджуються рослини на відстані 35 сантиметрів один від одного.

Відео: Посів насіння Кермека виїмчатого (Лімоніума, Статиці)

Якщо виконувати правильно всі правила агротехніки, то ви побачите цвітіння з липня до кінця жовтня. Якщо ж для висадки вибрано місце не з дуже родючим ґрунтом, то раз на тиждень необхідно вносити добрива. Не варто дуже заливати рослини Кермека, а також висушувати його. Полив виконується злегка підсоленою водою.

Посадка безсмертника, статиці

Дуже часто Лімоніум використовується на альпійських гірках, клумбах, а також в квіткових сухих композиціях. Щоб Статиця добре збереглася в сухому вигляді, необхідно її правильно зрізати і висушити. Вибираються квіти тільки здорові, свіжі для засушування. Сушити необхідно кожну квітку окремо, в іншому випадку колір втратиться.

Кермек (Лімоніум), фото квітів

Кермек, фото квітів

Лімоніум, фото квітів

Безсмертник садовий

Фото безмертника
Статиця, фото та опис

Безсмертник садовий, фото та опис

На цьому наша стаття «Вирощування Статиці (Безсмертника, Лімоніума, Кермека)» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному вирощуванні цієї квітки. Рекомендуємо переглянути на нашому сайті незмінні рубрики про садівництво та про квітникарство, де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу.

 

Вирощування Статиці (Безсмертника) з насіння в домашніх умовах на дачній ділянці