Вирощуємо часник — коли і як садити часник у відкритий грунт на городі

Вирощуємо часник самостійно, секрети посадки та догляду за ним


Вирощуємо часник.

 

Вирощуємо часник - коли і як садити часник у відкритий грунт на городі

 

Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним

Понад чотири тисячоліть тому, часник вже повністю використовувався людиною . Кажуть що він виходець з киргизьких степів. У дикому вигляді він зустрічається на Кавказі, в Середній Азії, в Сибірі, Індії, Афганістані та інших країнах. Цей овоч має лікувальні властивості, і дуже корисний при простудних захворюваннях, тому часником лікують різні захворювання.

Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним

Для Того щоб, мати гарний урожай, потрібно садити два види часнику: весняний (ярий) та осінній. У осіннього часнику, є як свої переваги так і недоліки. Головним плюсом осіннього часнику є велика врожайність, а мінус його полягає в тому що він зберігається всього лише близько півроку Весняний (ярий) — має меншу цибулину і дає невеликий урожай, зате може зберігається майже цілий рік . Перед посадкою цибулину часнику ділять на зубки, глибина посадки 5-7 см., відстань між рядами 25 см., а між рослинами 4-5 см.

 

 

 

Догляд за часником

  • Прополка: Прополювати потрібно кілька разів за сезон-щоб прибрати бур’яни.
  • Підбиття: Коли часник підростає потрібно підбити грунт біля нього на 2-3 см.

Збір урожаю часнику

Збирають часник в суху сонячну погоду, коли у рослини пожовтіє листя. Часник добре просушують залишаючи на сонці на 4-5 годин. Потім обрізають стебла, укладають в ящики і залишають у добре провітрюваних приміщеннях. Взимку часник можна зберігати в підвалах.

Хвороби часнику

Несправжня борошниста роса або пероноспороз — Небезпечна хвороба рослин, що викликається паразитичними грибами класу фікоміцетів сімейства пероноспорових. Розвитку хвороби в першу чергу сприяють підвищена вологість повітря і висока температура.

способи боротьби: Знищення заражених листів

Цибулева міль — невеликий нічний метелик до 1,5 см у розмаху крил, передні крила коричневі з білими цятками. Задні крила світло-сірі з довгими ворсинками. Гусениці молі вгризаються в м’якоть листа, не пошкоджуючи шкірку. У тканині листа утворюються ходи (міни). Пошкодження на листках звичайно добре помітні.
Цибулева міль — поширений шкідник цибулі ріпчастої, цибулі-порею, цибулі — батун і часнику. Пошкоджені листки жовтіють, засихають і відмирають.

способи боротьби: своєчасно боротися з бур’янами та дотримуватися сивозміни.

Відео: Рання посадка часнику у відкритий грунт

Схожі записи:

На цьому все, наша стаття  «Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощуємо часник - коли і як садити часник у відкритий грунт на городі