Вирощуємо часник — коли і як садити часник у відкритий грунт на городі

Вирощуємо часник самостійно, секрети посадки та догляду за ним

Вирощуємо часник.

Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним

Понад чотири тисячоліть тому, часник вже повністю використовувався людиною . Кажуть що він виходець з киргизьких степів. У дикому вигляді він зустрічається на Кавказі, в Середній Азії, в Сибірі, Індії, Афганістані та інших країнах. Цей овоч має лікувальні властивості, і дуже корисний при простудних захворюваннях, тому часником лікують різні захворювання.

Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним

Для Того щоб, мати гарний урожай, потрібно садити два види часнику: весняний (ярий) та осінній. У осіннього часнику, є як свої переваги так і недоліки. Головним плюсом осіннього часнику є велика врожайність, а мінус його полягає в тому що він зберігається всього лише близько півроку Весняний (ярий) — має меншу цибулину і дає невеликий урожай, зате може зберігається майже цілий рік . Перед посадкою цибулину часнику ділять на зубки, глибина посадки 5-7 см., відстань між рядами 25 см., а між рослинами 4-5 см.

 

 

 

Догляд за часником

  • Прополка: Прополювати потрібно кілька разів за сезон-щоб прибрати бур’яни.
  • Підбиття: Коли часник підростає потрібно підбити грунт біля нього на 2-3 см.

Збір урожаю часнику

Збирають часник в суху сонячну погоду, коли у рослини пожовтіє листя. Часник добре просушують залишаючи на сонці на 4-5 годин. Потім обрізають стебла, укладають в ящики і залишають у добре провітрюваних приміщеннях. Взимку часник можна зберігати в підвалах.

Хвороби часнику

Несправжня борошниста роса або пероноспороз — Небезпечна хвороба рослин, що викликається паразитичними грибами класу фікоміцетів сімейства пероноспорових. Розвитку хвороби в першу чергу сприяють підвищена вологість повітря і висока температура.

способи боротьби: Знищення заражених листів

Цибулева міль — невеликий нічний метелик до 1,5 см у розмаху крил, передні крила коричневі з білими цятками. Задні крила світло-сірі з довгими ворсинками. Гусениці молі вгризаються в м’якоть листа, не пошкоджуючи шкірку. У тканині листа утворюються ходи (міни). Пошкодження на листках звичайно добре помітні.
Цибулева міль — поширений шкідник цибулі ріпчастої, цибулі-порею, цибулі — батун і часнику. Пошкоджені листки жовтіють, засихають і відмирають.

способи боротьби: своєчасно боротися з бур’янами та дотримуватися сивозміни.

Відео: Рання посадка часнику у відкритий грунт

Схожі записи:

На цьому все, наша стаття  «Вирощуємо часник. Посадка часнику та догляд за ним» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!