Вирощування картоплі в мішках: технологія, відгуки та фото

Як вирощувати картоплю в мішках відео


Вирощування картоплі в мішках

 

Вирощування картоплі в мішках: технологія, відгуки та фото

 

Як вирощувати картоплю в мішках для економії простору

Володарі присадибних ділянок садять картоплю, щоб виростити натуральну і корисну продукцію. Крім звичайного способу вирощування картоплі застосовують й інші методи, про які ми сьогодні розповімо. Вирощування картоплі в мішках економить місце і дає відмінний урожай, дізнайтеся про цей метод вирощування картоплі далі в нашій статті.

Картопля, вирощена в мішках

Використовують мішки з дірочками знизу, ці отвори призначені для 1 картоплини. Прибутковість врожаю цього методу: 4 кг на 4-5 бульб розсади. У мішок входить 40 л ґрунту. Розміри торби: по висоті — 45 см, по діаметру — 36 см. Вона має ручки для зручності транспортування і заслінки, що дозволяють провітрити кореневища після процедури поливу.

Мішок заповнюють на 10 см складом з ґрунту, торфу та перегноєм. Картоплю укладають паростками вгору, їх потрібно полити. Як тільки паростки досягнуть 7 см, їх засипають таким же складом по самі кінці листочків, паростки також вимагають поливу. Процес повторюється, поки до верху не буде 10-15 см.

Даний метод використовується на маленьких ділянках з бідним ґрунтом. Садити починають наприкінці весни, коли стає тепло. Знадобляться мішки з поліетилену, бульби ранніх видів картоплі, грунт з гноєм. Добриво: перегниле листя і гній, труха і тирса. Ґрунт може бути будь-яким (пісок, чорнозем, трохи глини, щоб утримувалася вологість).

Картоплю не можна вирощувати на ґрунті, де раніше були посаджені рослини сімейства пасльонових (томати, перець, тютюн, баклажани), щоб не заразити бульби фітофторозом. Не беріть грунт в зоні поширення капустянки.

Мішки потрібно підвернути, всипати 40 см перегною, покласти 5-6 бульб, засипати ґрунтом, полити. Покладіть другий рівень картоплі і покрийте його перегноєм на 15 см. Через 7-14 днів можна очікувати сходів. Паростки знову слід засипати. Цю процедуру повторюють, поки мішок не стане повним на 2/3. Мішок ставимо на світле місце, з якого буде зручно здійснювати полив: у будинку, паркану на освітленій ділянці або біля стежок в саду. Волога з мішка швидко випаровується, отже, бульби потрібно поливати.

 

 

Вирощування картоплі в мішках - як вироститити бульби відео

Наступний спосіб. У мішок насипають склад ґрунту з перегноєм, обв’язують його, кладуть на землю, на мішку формують розрізи у вигляді хрестів. У них садять розсаду або бульби з паростками. Мішок треба поставити в тепло. Коли погода стане теплою, перенесіть його на вулицю. Ґрунт потрібно час від часу зволожувати. При такому способі вирощування немає бур’янів, урожай можна збирати раніше.

Мішки можна замінити ящиками, коробками, бочками, висота яких до 1 метра. При цьому на бічних частинах резервуара роблять отвори, діаметр яких становить 2 см, низ прибирають.Бочку заповнюють ґрунтом на 10 см, укладають бульби одну від одної з інтервалом в 20 см, засипають 10 см шаром ґрунту, розсаду потрібно полити. Як тільки з’являться паростки, їх присипають і повторюють процес до повного заповнення бочки.

Бочкову картоплю вирощують аналогічно звичайному способу. Бочку вибирають невисоку, землі насипають на 20 см, не доходячи до краю. Картоплю поглиблюють на 5 см, засипають на 10 см соломою. Як тільки паростки досягнуть 50 см, викладають їх у вигляді променів, засипають ґрунтом.

Як вирощувати картоплю в мішках відео

Виростити багатий урожай картоплі допоможуть вертикально розташовані грядки в мішках з пластику. Для цього використовують такі сорти картоплі: Світанок київський, Надійна, Словник, Повен, Молодіжна, Беллароса, а також Шанте.

Вирощування картоплі на вертикальних грядках

Плюси і мінуси способу

Плюси:
• не потрібно копати, рихлити грунт, прополювати, підгортати;
• немає застою води;
• немає бур’янів, шкідників;
• економія місця;
• перегній від картоплі застосовують для добрива рослин, крім помідор і полуниці.
Вертикальні грядки з картоплею — це економія сил і часу. Можна використовувати крапельний полив.

Мінуси:
• потрібно багато перегною;
• потрібен контроль вологості ґрунту;
• треба мати багато ґрунту для мішків, який потім потрібно десь висипати;
• для великих об’ємів — витрати на покупку мішків.

Вирощування картоплі на вертикальних грядках

Отже, даний метод придатний для маленьких ділянок, де грунт не годиться для картоплі, або земля заражена капустянкою.

Є позитивні відгуки. Може бути городники знають якісь тонкощі. Наприклад, є умільці, що використовують шланг, в якому зроблені отвори по його довжині. З одного боку він закривається, щоб надходила вода і повітря до бульб. Шланг можна покласти в бочці у вигляді спіралі, закачувати в нього повітря насосом або постачати воду.

Хтось вважає, що не потрібно витрачати на це час, оскільки у них не вийшло виростити картоплю цим способом. Інші пояснюють причину невдалого досвіду, думаючи, що картоплі недостатньо сил для коренеплодів, оскільки вона прагне вирватися назовні.

Існує думка, що плодів не буде в нижніх шарах. Є негативні відгуки, що картопля, вирощена таким методом, так і не зацвіла і зів’яла в липні. Деякі висловлюють думку, що коренеплодам не буде вистачати повітря, оскільки грунт щільний. Вважається, що рослину перевантажено і вона не може дати великого врожаю.

Відео «Спосіб вирощування картоплі в мішках»

На цьому все, наша стаття «Вирощування картоплі в мішках» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом.

Щоб судити про переваги і недоліки даного способу, потрібно спробувати виростити картоплю на своєму городі самому. Впевнені у Вас все вийде! З вами був сайт xpert.com.ua, до нових зустрічей!

 

Вирощування картоплі в мішках: технологія, відгуки та фото